Czy ktoś karmi psa szwedzką HUSSE ?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

13 czerwca 2013, 09:46

gość2 pisze: Widzę że bardzo zachwalasz karmy dostępne w krakvecie, nawet te ze średniej półki, te których tam nie można dostać są be (np. Husse).
Jeżeli tak twierdzisz , to podaj choć jeden przykład nakłaniania do zakupów w Krakvecie ! Każdy robi zakupy gdzie mu jest wygodnie ! Karmy , które posiada Krakvet są dostępne też w innych sklepach i to na korzystnych warunkach .
malika11
Posty: 1
Rejestracja: 24 listopada 2011, 18:26

26 lipca 2013, 11:59

Ja przynajmniej od roku karmię swoje malamuty karmą Husse Pro.

Psy mają piękną lśniąca sierść, są w bardzo dobrej kondycji fizycznej.

Wcześniej kupowałam karmę w Krakvecie, ale okres oczekiwania na dostawę dochodził nawet do dwóch tygodni przy większych zamówieniach i nawet wtedy nie wszystko przyjeżdżało.

Z Husse karmę otrzymuję w tym samym dniu co zamawiam, płacę przelewem i nawet gdy nie ma mnie w domu po powrocie pod drzwiami stoi zamówiony worek.

W tej chwili przechodzimy na Husse Pro Giant.
Ja polecam tą karmę
GośćzRadomia

15 września 2013, 18:40

Przeczytałem całe 12 stron i prawdę rzekłszy nie jestem mądrzejszy o info czy karma jest ok czy be. Jedno zastanawia, osoby broniące tej karmy mają raptem po 2 posty...
Jestem posiadaczem małego Bernardynka i szukam czegoś sensownego i dobrego dla jego kości. Nastraszono mnie tymi chondro coś tam coś tam i nie wiem czy warto inwestować w karmy z jakąś mega zawartością tego.
Liczę na pomoc :D a aktualnie używam Brit puppy care jagnięcinka.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

16 września 2013, 12:18

Nie warto inwestować w karmę o mega zawartości składników ochraniających stawy dlatego,że nie ilość a jakość się liczy .
Lepiej oddzielnie zainwestować w preparat na ochronę stawów.
Awatar użytkownika
Raf
Posty: 13
Rejestracja: 23 lipca 2013, 13:07

16 września 2013, 20:08

Ja karmię w tej chwili mojego półrocznego owczarka Husse Valp Lamm & Ris, na która przeszedłem z Husse Valp Maxi. Pies zjada ze smakiem, zero bąków, kupy w porządku. Na Valp Maxi były dość rzadkie kupy i potworne bąki. A sierściucha jak widać na zdjęciu.

http://img854.imageshack.us/img854/1619/u5es.jpg
Gacia1
Posty: 1
Rejestracja: 17 października 2013, 18:16

17 października 2013, 18:26

Moja je Optimal Giant, czeka jeszcze worek karmy z ziemniakami. Wszystko w porzadeczku :)
eleonora29
Posty: 97
Rejestracja: 17 września 2013, 19:40

17 października 2013, 18:35

Jeżeli pies je Husse ze smakiem,to niech wcina do woli to jest dobra karma i na pewno mu nie zaszkodzi wręcz przeciwnie.
kaskaj24
Posty: 1
Rejestracja: 18 października 2013, 14:12

18 października 2013, 14:16

Również Husse :)
novellas
Posty: 1
Rejestracja: 18 października 2013, 14:25

18 października 2013, 14:33

Ja zamawiam karmę Husse u przedstawiciela
Awatar użytkownika
Raf
Posty: 13
Rejestracja: 23 lipca 2013, 13:07

18 października 2013, 21:41

48 dzień żywienia Husse Valp Lamm & Ris i wierzcie lub nie, ale pies nie puścił ani jednego bąka po tej karmie. Oczywiście puścił kilka bąków, ale nie po karmie a po jakiś smakolach itp.
ewelinaagata
Posty: 7
Rejestracja: 27 października 2013, 09:41

27 października 2013, 10:19

Zaczęłam jakiś czas temu przygodę z Husse i z karm, jakie używałam - najlepsza. Drogawa? Jendorazowo może i tak, ale karmiąc wg dawki wychodzi ok 4 zl na dzień. Czy to jest dużo? Nie. No w sumie można taniej - 30zl za 10kg z Lidla :)

Raf - używam tej samej karmy. Pies nie do poznania. Zaokrąglił się (miał problem z żołądkiem, długo to trwało i schudł), nie "pierdzi". I zjada chętnie (choć jest z gatunku kundli wciągających wszystko...ale Royala potrafił zostawić w misce, nie dojadał). Ma energię. To około 7-letni bokser (ile ma dokładnie nie wiem, pies z odzysku, ktoś go wyrzucił, fundacja znalazła, ja zaadoptowałam). Po trzech latach szukania znalazłam dobrze. Dzieki hodowcy obeznanemu w temacie. A ja nie muszę dźwigać worków z karmą, zamawiam i tego samego dnia karmę dostaję, a facet, który zajmuje się dystrybucją jest bardzo zorientowany w temacie karmienia psów i kotów. O fantastycznej glince do kuwety dla kota nie wspominam. Preparaty dla koni husse też ma całkiem dobre. Myślę, że 200zł za 15kg karmy to nie jest dużo. Jasne, można karmić kartoflami. Albo szajsem by pedegree.

swoją drogą, wcale nie zauważyłam, żeby mój pies robil kupy jak koń po tej karmie :) może dlatego, że mam porównanie... mając konia wiem, jak wygląda jego kupa ;]

co komu pasuje i kogo na co stać.
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

27 października 2013, 10:50

może i Husse jest dobrą karmą ale przy tym składzie za tę cenę można mieć o wiele wiele lepszą karmę równie dobrze (o ile nie lepiej przyswajalną), to dotyczy zarówno linii premium jak i super premium.
TomaszG81

27 października 2013, 11:00

Ruben jest od pół roku na husse i jeszcze nigdy nie wyglądał tak wspaniale!inne karmy za tą cenę może i mają o wiele ładniej wyglądające składy ale jakość husse robi swoje!...P.S. 92%procent przyswajalności to doprawdy mało...
Awatar użytkownika
Raf
Posty: 13
Rejestracja: 23 lipca 2013, 13:07

02 listopada 2013, 22:15

89ola pisze:może i Husse jest dobrą karmą ale przy tym składzie za tę cenę można mieć o wiele wiele lepszą karmę równie dobrze (o ile nie lepiej przyswajalną), to dotyczy zarówno linii premium jak i super premium.
Tak można napisać o każdej karmie, ja akurat nie mam zamiaru zmieniać Husse na inną. Każdy pies jest inny, więc pisanie, czy jakaś karma jest lepsza lub gorsza (w podobnych granicach cenowych) jest wg mnie trochę bez sensu, ważniejsze jest jak pies po niej wygląda, jak się czuje, jakie robi kupy itp. Każdy pies przyswaja inaczej. Mój pies był przedtem na Joserze i RC i była klapa a skoro wszystko na Husse jest ok, to po co eksperymentować ? ZiwiPeak jest podobno super karmą, o cenie nie wspomnę, a jednak nie służy zapewne każdemu psu.
HannaMaria

02 grudnia 2013, 21:40

Witam. Miałam przez rok husse z rybą dla starego psa z problemami jelitowymi i była pomocna.
Obecnie mam dwa goldeny i od kilku dni są na hussie, wcześniej była royal, eukanuba, przejściowo bosch.
Na eukanubie oraz boschu nie było żadnych problemów jelitowych. Na hussie mają straszne biegunki od kilku dni i już dziś zamówiłam boscha, bo nie widzę szans na unormowanie się stolca. Do tego widać, że psy źle się czują.
Dodam, że karma jest "z wyższej półki" oraz to, że psy niczego na dworze nie zjadły, zatem to kwestia karmy.
Wniosek z tego taki, że niestety karmy nie zawsze psom pasują i to trochę ruletka. Można sprawdzać skład karmy a i tak pies może nie chcieć tego jeść lub może mu szkodzić. Ja już husse dla szczeniąt nie kupię.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość