Czy ktoś karmi psa szwedzką HUSSE ?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Arsa13
Posty: 27
Rejestracja: 18 maja 2012, 00:16

30 czerwca 2012, 00:20

Robert A. pisze:Dla mnie obecne Husse to karma nie godna uwagi,poza tym nigdy nie byłem do końca zadowolony z tej karmy,3 psy i każdy miał problemy z jelitami podczas podawania Husse,ale uczciwie mówie była to nizsza linia Husse.
Mam takie same odczucia. Kupale takie jakbym konie miala a nie psy.Cena nie warta tej karmy
cos wiem o karmach

07 sierpnia 2012, 20:51

Witam, bardz często pojawiają sie osądy że dana karma jest albo super albo do d..y. Takie opinie bardzo mnie rozśmieszają. Nie można powiedzieć że jakaś karma jest najlepsza, a inna najgorsza (chyba że to marketówka lub Pedigree). Każda z karm jest inna i każdy pies jest inny i musimy dobrać odpowiednią karmę do naszego pasa, wieć takie husse u jednych psów nie będzie się sprawdzać u innych będzie miało rewelacyjne działanie. I cena nie ma tu nic do rzeczy. Cena karmy to przede wszystkim jakość karmy jak i dodatkowe skladniki w niej zawarte i husse uwierzcie mi jest warte swojej ceny.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

08 sierpnia 2012, 09:46

CYT -Takie opinie bardzo mnie rozśmieszają

Śmiech w przeciwieństwie do Husse (niższej linii) nikomu jeszcze nie zaszkodził. :wink:
Warte swojej ceny są także częste problemy jelitowe psów po tej karmie.
gość2

12 sierpnia 2012, 10:08

Widze że strasznie jesteś uprzedzony do Husse (niższa linia). To że Twojemu psu ona nie podeszła to nie znaczy że jest bardzo zła. Spróbuj może jakąś z wyższej półki. Tak jak kilka osób z tego wątku ja też karmię od ponad roku swojego 3-letniego labka Husse i jestem z niej bardzo zadowolony.
Przeglądając forum widze, że bardzo się udzielasz przy poradach żywieniowych zwłaszcza wydawania opinii odnośnie jakości karm i masz duży autorytet w tej dziedzinie wśród czytelników forum. Czy mógłbyś podzielić się informacją skąd posiadasz taką wiedzę, zajmujesz się na codzień dietetyką psów czy jesteś "samoukiem"?
gość2

05 września 2012, 19:27

Ale się tu zrobiła cisza. Chyba nikogo nie uraziłem?
alex.g

08 marca 2013, 16:14

Witam wszystkich, mam pytanie. Zastanawiałam się nad zakupem suchej karmy Husse dla mojego 6-miesięcznego buldoga francuskiego, ale Robert mnie od tego odwiódł ;) Szukam dobrej jakości karmy, ponieważ Borys coś słabo je Royal Canin French Bulldog junior. Niby karma super, tania nie jest, ale w porównaniu do innych buldożków w jego wieku wypadł szczupło ;/ kto poleci mi coś zdrowego, co go troszeczkę podtuczy ;)?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

08 marca 2013, 19:42

Może NGBB ?
Podtuczy z pewnością
poddenerwowana

20 marca 2013, 01:51

Dla mnie obecne Husse to karma nie godna uwagi,poza tym nigdy nie byłem do końca zadowolony z tej karmy,3 psy i każdy miał problemy z jelitami podczas podawania Husse,ale uczciwie mówie była to nizsza linia Husse.
Co znaczy "obecne Husse" ? Znaczy, że było jakieś inne? Dawne "Husse"? :) przecież ta karma jest dopiero od 4 lat w Polsce :)
"Problemy z jelitami podczas podawania Husse" - też niezłe, znaczy że problemy powstawały, kiedy podawałeś psu karmę ? A skąd masz pewność, że problem nie pojawił się od zjedzenia czegoś na podwórku?
"nizsza linia Husse" - no wiesz, skoro bierzesz worek Pro za 100 zł za 20 kg, to cenowo przebije on wszystkie karmy na rynku. Jeśli dbasz o psa, to dołóż pieniędzy i kup mu coś lepszego z Husse. Sobie też kupujesz na obiad wyrób ziemniako-mięso-sałatko-podobny? Czyli skrobia w proszku, 20x E-xxx, mięso mięso-podobne (pazury, grzebienie, oczy, pióra i reszta) i pastewne warzywka?

Nie wiem skąd masz taką autonomię na tym forum w sprawach żywienia psów, ale skoro nie słuchasz dystrybutora, który nie tylko sprzedaje karmę, ale też doradza ją indywidualnie dla psa, to jakim cudem możesz wiedzieć cokolwiek o żywieniu.
Od razu mówię, że nie robię żadnej reklamy dla tej marki, bo jak dobrze wiesz, nie można tej karmy kupić w sklepie. Ja natomiast karmię swoje 4 łapy od wielu miesięcy i po prostu **** mnie bierze jak słyszę takie bzdety. Mój dostawca posiada wiedzę o żywieniu psów i jest mi go najzwyczajniej w świecie szkoda, gdy widzę jak traktujesz tą markę.

Tak dla Twojej wiadomości, to jesteśmy w Europie zaściankowym krajem, który nijak się ma do producentów karm z krajów bardziej rozwiniętych. Wiedza społeczeństwa nt. żywienia psów jest znikoma. Panuje u nas moda na Chappi, Pedigree Pal czy Puffy z Biedronki. Nadal w domach psy karmi się pozostałościami z obiadu. I nikogo nie dziwi stwierdzenie "10 kg karmy za 10 zł". Pomyślmy tylko o zwierzakach...

Spotkaj się z dostawcą Husse, posłuchaj o czym on mówi. Mi zmieniał 3 rodzaje karm z husse, zanim psu zaczęły trzęść się uszy ze smaku. Przerobiłam RC, Purinę, Boscha, Brita i większość karm wetowych. Nie mogłam zagonić psiaka do żadnej karmy. Do Husse też nie. Obecnie jest lepiej, zakraszam jej olejem z pestek winogron i w końcu atakuje michę. Poprawiła się jej waga i sierść. Jestem też zadowolona, że co 1,5 miesiąca przychodzi do mnie mój dystrybutor i przy miłej rozmowie mogę dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Ma też świetny kontakt z moim czworonogiem.

Nie mam pojęcia skąd ta nagonka? Może po prostu jesteśmy tak skomplikowanym narodem, że to co nowe, od razu agresywnie atakujemy. Poczytaj na zagranicznych forach opinie ludzi o karmie Husse, a nie polegaj na zmysłach swoich psów, żeby zaantyreklamować markę. Ja jestem zadowolona.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

20 marca 2013, 08:30

Przeczytaj sobie cos więcej na tym forum,nie tylko o karmie Husse
Nie robię nagonki na Husse(karmiłem tylko niższą linią co wyraznie zaznaczyłem),ale nie mam zamiaru chwalić czegoś co wg mnie do zachwalania się nie nadaje "Niższa linia Husse"
Napisałaś ,ze Twój dystrybutor ma dobry kontakt z Twoim psem ,czy o to chodzi w dobrej karmie?

Pozdrawiam
Gość

20 marca 2013, 09:06

Arsa13 pisze:
Robert A. pisze:Dla mnie obecne Husse to karma nie godna uwagi,poza tym nigdy nie byłem do końca zadowolony z tej karmy,3 psy i każdy miał problemy z jelitami podczas podawania Husse,ale uczciwie mówie była to nizsza linia Husse.
Mam takie same odczucia. Kupale takie jakbym konie miala a nie psy.Cena nie warta tej karmy
Jak się kupuje coś z średniej półki to tak jest, nie dostosowaliście karmy do potrzeb psa i stąd wasze problemy, przy okazji trzeba było zrobić 7 dniową zmiane karmy!!! a nie podawać pewnie z dnia na dzień... ja osobiście kupuje swojemu owczarkowi husse i jestem z niej baaaardzo zadowolona
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

20 marca 2013, 09:36

Bez komentarza :)
gość2

12 czerwca 2013, 22:38

Robert A. pisze:Bez komentarza :)
W dalszym ciągu nie dowiedzieliśmy się nic o naszym guru od karm. Jak wszyscy widzą jesteś tu niekwestionowanym autorytetem (przybajmniej dla wielu), więc może w końcu dowiemy się jak posiadłeś taką wiedzę? Widzę że bardzo zachwalasz karmy dostępne w krakvecie, nawet te ze średniej półki, te których tam nie można dostać są be (np. Husse).

alex.g myślę że jeżeli zależy ci na dobrej karmie spokojnie możesz wypróbować Husse, mój sąsiad karmi nią swojego 7 miesięcznego boston teriera i jest bardzo zadowolony, ja też nia karmię swoje psy i jest wszystko ok.
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

13 czerwca 2013, 08:10

gość2 pisze:Widzę że bardzo zachwalasz karmy dostępne w krakvecie, nawet te ze średniej półki, te których tam nie można dostać są be (np. Husse).
Roberta bronić co prawda nie trzeba, bo jego wiedza i pomoc jaką dostajemy broni go bardzo dobrze, ale jak czytam takie rzecyz to mi zwyczajnie gorzej, bo to co gość napisał jest nieprawdą. Nie raz i nie dwa była mowa o karmach, któych Krakvet w swej ofercie nie ma i nie raz i nie dwa były to informacje pozytywne. Ale to trzebe by było poczytać forum a nie ograniczać sied o termatów karm, które my sami stosujemy.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

13 czerwca 2013, 08:42

A może gość reklamuje husse? :|
Dokładnie jest jak mówi Sne, wielokrotnie pozytywy dostawały karmy niedostępne w kv.
Gość pisze:
Arsa13 pisze:
Robert A. pisze:Dla mnie obecne Husse to karma nie godna uwagi,poza tym nigdy nie byłem do końca zadowolony z tej karmy,3 psy i każdy miał problemy z jelitami podczas podawania Husse,ale uczciwie mówie była to nizsza linia Husse.
Mam takie same odczucia. Kupale takie jakbym konie miala a nie psy.Cena nie warta tej karmy
Jak się kupuje coś z średniej półki to tak jest, nie dostosowaliście karmy do potrzeb psa i stąd wasze problemy, przy okazji trzeba było zrobić 7 dniową zmiane karmy!!! a nie podawać pewnie z dnia na dzień... ja osobiście kupuje swojemu owczarkowi husse i jestem z niej baaaardzo zadowolona
A to tak jakby ojca dzieci uczyć robić.
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

13 czerwca 2013, 09:06

jakiś czas temu miałam rozmowę z przedstawicielem husse, Pan był naprawdę miły i pomocny. ale mnie bardziej interesował skład karmy, w domu na spokojnie przejrzałam ulotkę, wnioski:
-niższa linia husse cenowo jest ok w porównaniu ze składem ale niestety wielu na nią narzeka więc osoby z "delikatnymi" psami powinny go unikać
-wyższa linia jest na tyle droga że w tej cenie można dostać już karmę bezbożową, holistyczną a nawet i weterynaryjną w promocji, podsumowując karma nie warta swojej ceny.

dziękuje za uwagę
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość