Cushing

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Kaisa1
Posty: 4
Rejestracja: 22 grudnia 2020, 21:05

03 stycznia 2021, 18:46

Dzien dobry, jestem po raz pierwszy na forum. Mam problem z interpretacją objawów u mojego psa. Pies ma ok 10--11 lat. Na początku ubiegłego roku zdiagnozowano u niego Cushinga, zaczął brac Vetoryl, doszedl do 20 mg. Wcześniej mila problemy z nawracający zapaleniem uszu, badania pokazały niedoczynność tarczycy, która " ustąpiła" po wdrożeniu Vetorylu. Niestety pies od kilku miesięcy kaszle/charczy. Wet zrobił rtg i okazało się, że serce powiekszone. Teraz czekam na konsultacje kardiologiczną. Pies coraz bardziej dyszy, szczególnie w pomieszczeniu, ostatnio zaczął dużo pic i sikać, jest nadmiernie pobudzony. Moje pytanie jest takie, czy jest możliwe że dawka Vetorylu jest zbyt mala i trzeba zrobić badanie i ewentualnie podwyższyć? Pol roku temu badanie przesiewowe (mocz, kreatynina) było w normie.
Kaisa1
Posty: 4
Rejestracja: 22 grudnia 2020, 21:05

05 stycznia 2021, 17:55

Zrobilam badanie na Cushinga i okazało się, że dawka Vetorylu jest dobrze dobrana. To co może być powodem? Cukrzyca?
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

07 stycznia 2021, 08:29

Witam,
jak najbardziej warto wykonać powtórne badanie krwi, aby sprawdzić czy dawka Vetorylu jest prawidłowa oraz pozostałe parametry (morfologia i biochemia z jonogramem, ponownym oznaczeniem poziomu hormonów tarczycy i fruktozaminą, aby wykluczyć cukrzycę). Pamiętajmy, że stan pacjenta się zmienia, a co za tym idzie choroba może postępować, więc należy regularnie badać pieska. Objawy nadmiernego dyszenia są charakterystyczne dla chorób układu krążeniowo-oddechowego, które zdiagnozuje wizyta u specjalisty kardiologa.
lek. wet. Karolina Miechowska
Kaisa1
Posty: 4
Rejestracja: 22 grudnia 2020, 21:05

15 stycznia 2021, 19:08

Po konsultacji kardiologicznej okazało się, że serce jest zdrowe, a dyszenie jest spowodowane tłuszczem który uciska przeponę. Zrobila mu badania krwi, glukoza w normie, ale
AP wynosi 306
EOD% 6.8
T4 1.42

Co to oznacza?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość