Brzydki zapach z pyska psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Edi

31 lipca 2007, 15:05

Prosze o pomoc. Mam sukę mieszańca 50 cm wzrostu..25 kg wagi 12 letnia suka. Z pyska wydziela się bardzo brzydki zapach i nikt mi nie chce poradzić co zrobić. Pozbycie sie psa nie wchodzi w grę jestem mocno do niego przywiązany pies jest bardzo żywotny.Miejscowi weterynarz mowią,że to nic niezwyklego to normalne ale dla MNIE NIE .Prosze coś podpowiedzieć .Pies jest zdrowy ,wesoły odrobaczany systematycznie ...jestem bezsilny.
dziękuje za pomoc .
Zapach wpomieszczeniu gdzie jest nasila sie w miarę jak p[ies mocniej oddycha np w czasie upału.
Patrycja94
Posty: 191
Rejestracja: 04 lipca 2007, 21:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

31 lipca 2007, 15:12

Mogą być to różne rzeczy. Dobrze by było gdyby zbadał go inny weterynarz. Mojemu pieskowi (małemu kundelkowi) dzieje się to samo, weterynarz powiedział że to kamień nazębny i z tego co się dowiedziałam da się i w sumie trzebaby było go usunąć, tyle że to jest bolesne i trzeba poddać go narkozie.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

31 lipca 2007, 15:26

Jakie sa tego przyczyny to ,kazdy wet mówi inaczej,ale w przypadku mojego 14 letniego psa pomaga i TO znacznie,preparat DEZO-TABS firmy Mikita,jest tani i dobrze tolerowany przez starsze psy,naprawdę bardzo pomógl mojemu psiuniowi,nawt jest w KRAK-VET.Moi znajomi dostali ten preparat od Weta,bo mieli ten sam problem,Po 2 tygodniach jest rewelacja!
OWCZARZ
Posty: 779
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja: Kraków

31 lipca 2007, 15:28

Preparat likwiduje tylko bjawy a nie przyczyny takie jak m.in. kamień. A i nie u wszystkich psow skutkuje, znam duzo osob ktore uzwyaly tego u psow nawet 6 miesiecy i nic, na moim psie rowniez to nie skutkowalo.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

31 lipca 2007, 15:34

Wielokrotnie zapach ten pochodzi ,z psiego żołądka i jest mylony z zapachem ,którego przyczyną są zęby.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

31 lipca 2007, 22:45

w takim wieku jest bardzo dużą szansą , że za zapach odpowiada zły stan uzębienia.
KAaaasia

06 sierpnia 2007, 10:40

A co zrobić jeżeli mam psa mieszańca, wielkości golden rethievera, jest młody (nawet 2 lat nie skończył) powoli robi mu sie kamień na zębach i ma bardzo brzydki zapach z pyska. Polećcie mi coś taniego i skutecznego.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 sierpnia 2007, 23:35

szczotka pasta. Najleprzy skutek
justyna1

07 sierpnia 2007, 14:13

ja swojemu psu od czasu do czasu daje tabletki METRONIDAZOL bo ten zapach nie pochodzi od zebów ale od zalegającego pozywienia w ukladzie pokarmowym. To skutkuje idealnie taka kuracja co jakis czas i nie mamy brzydkiego zapachu w psa pyszczku.
sidek4a
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwietnia 2020, 14:25

22 kwietnia 2020, 12:03

Witam, potrzebuję porady specjalisty. U mojego owczarka niemieckiego (pies, rok i siedem miesięcy) w ostatnim czasie zauważyłam nieprzyjemny zapach z pyska psa. Zaznaczę, że nigdy wcześniej ten problem nie występował. Pies karmiony jest suchymi karmami (obecnie Royal Canin). W miarę możliwości staram się dbać o czystość jamy ustnej psa. Pies systematycznie dostaje także DentaStix i inne specjalistyczne przekąski, żeby zmniejszyć ilość kamienia nazębnego i zadbać o zęby. Mimo to nieprzyjemny zapach z pyska psa nadal się utrzymuje od kilku dni. Co może wywoływać ten przykry zapach? Możliwe, że źle dobrana karma? Przeczytałam, że przyczyną mogą być właśnie problemy z trawieniem. Czy nietolerancja pokarmowa może się w ten sposób objawiać? Mogę jakoś sprawdzić, czy karma, którą pies dostaje jest dla niego odpowiednia, żeby wykluczyć tę przyczynę? W tej sytuacji myślę nad zmianą karmy. Mam nadzieję, że to pozwoli na usunięcie nieprzyjemnego zapachu z pyska psa albo chociaż zmniejszy jego intensywność. To bardzo uporczywy problem, proszę o poradę.
Kamilakuc
Posty: 17
Rejestracja: 31 stycznia 2022, 09:54

31 stycznia 2022, 10:14

Zmień karm, ja polecam tą z empireshop.pl
Kamaora78
Posty: 3
Rejestracja: 13 września 2022, 07:37

13 września 2022, 07:43

My w domu palimy swiece zapachowe, tylko takie ktore faktycznie zabijaja trn przykry zapach jak pies mokry na przyklad wroci z pola. kupujemy z Mascoty akurat.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość