Berneńczyk szczeniak pytanie ..

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

yakuza9922

08 marca 2013, 20:06

Witajcie. Od niedawna mam u siebie szczeniaka suczkę Berneńczyka ma ona okolo 2.5 miesiąca jak to Berneńczyki to duże psy więc tu pytanie ile takiej psinie dawać karmy ? Aktualnie dostaje karme mokra Purine z witaminami i z kawałkami drobiu tylko pytanie ile taki szczeniak powinien zjeść boję się aby on się nie przejadł a z drugien strony duże psy potrzebują też zjeść wiecej może mi ktoś poradzić jak ja karmić i jeszcze 2 sprawa wiem że nie w temacie ale przepraszam czasem jak się przestaje bawić siada lub stoi to łapki z przodu jej się tak trzęsa jak by sie niewiem bała albo słaba była tak chyba nie powinno być tak myśle...
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

08 marca 2013, 20:42

z tego co piszesz psiak nie dostaje suchej karmy tylko puszki?
Pies powinien jeść suchą karmę dobrej jakości dla szczeniąt ras dużych, karmienie puszkami nie tylko jest nie ekonomiczne ale i nie zdrowe. przeciętna karma dobrej jakości to koszt max150zł za 15kg worek przy zakupie z internetu a starcza na miesiąc (np. fitmin biało niebieski, brit care, mera dog, nutra nuggets, itp. itd)
Puszki możesz podawać najlepiej góra raz na dwa tygodnie aby psiak się nie przyzwyczaił i nie zrobił się wybredny
Co do łapek może (ale nie musi) być na tle nerwowym.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

08 marca 2013, 20:50

Koniecznie przydałby się dodatek na wzmocnienie stawów np Dolfos Arthrofos.
yakuza9922

08 marca 2013, 21:00

Znaczy dostaje tez sucha karmę dla szczeniąt ma ona tak urozmaicane raz mokra karma raz sucha raz coś z stołu lekko strawnego skapnie (przepada za grysikem). Tylko chodzi mi ile razy moge jej dawac i w jakich ilościach zeby sie nie przejadła
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

09 marca 2013, 09:16

na to pytanie nikt ci nie odpowie.
berneńczyk to pies duży, podatny na wiele chorób raczej nie długowieczna. przemyślana dieta to podstawa.
puszki i resztki ze stołu to tak naprawdę najczęściej śmieci dla psa nie zawierające żadnych wartości odżywczych a pies nimi i tak nigdy się nie naje.

jeżeli ci zależy na zdrowiu psa przeżuć go głównie na dobrą karmę, dodawaj suplementy jak napisał Pan Robert a dawkowanie masz podane na opakowaniu, obserwuj psa i zmieniaj ilość tak aby była odpowiednia dla twojego psa bo nie ma stałej regułki ile pies powinien dostawać karmy bo zależy od wielu czynników ale głównie kieruj się dawkowaniem na opakowaniu.

jeżeli mimo to pie dalej będzie karmiony wszystkim a jednocześnie niczym to niestety nikt nie będzie w stanie ci pomóc w temacie żywienia
Gość

09 marca 2013, 12:26

Zrozumiałem dzieki wielkie za pomoc pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

09 marca 2013, 17:12

Współczesne Berneńczyki mają problem dożyć 5-6 lat ,chorują masowo na wszelkie najgorsze odmiany nowotworów,nie znam drugiej tak chorowitej rasy ,dlatego to żywienie powinno mieć" ręce i nogi"
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

09 marca 2013, 21:34

Robert A. pisze:Współczesne Berneńczyki mają problem dożyć 5-6 lat ,chorują masowo na wszelkie najgorsze odmiany nowotworów,nie znam drugiej tak chorowitej rasy ,dlatego to żywienie powinno mieć" ręce i nogi"
co powinien wiedzieć każdy szanujący właściciel psa tej rasy biorąc pod uwagę że piszą o tym wszędzie gdzie mowa o berneńczykach
Kaira42

12 stycznia 2014, 16:54

Od dwóch tygodni mam 9-więcio tygodniowego berneńczyka.Weterynarz polecił nam kupić suchą karmę Royal Canin jest stosunkowo droga bo za 15 kg zapłaciliśmy 250 zł ale zawiera wszystkie niezbędne sładniki potrzebne dla rozwijąjącego się psa.Karmię go również gotowanymi kurzymi łapkami/surowymi podrobami,surowym mięsem indyczym lub kurzym.Surowe warzywa :marchewkę,pietruszkę,seler,kapustę czerwoną i białą przepuściłam przez maszynkę elektryczną i dodaję do ryżu wraz z surowym mięsem.Raz w tyg dostaje żółtko i biały ser.Trzeba dbać o niego jest bowiem bardzo chorowity bardzo często zapada na dysplazję stawów i różnego rodzaje nowotwory.Mimo że taka rasa chorowita to zdecydowalismy się na niego :)Jest prześliczny.....wszyscy go kochamy:)Czytałam że jest bardzo rodzinny,przyjazny dla dzieci ,opiekuńczy i wierny jest poprosyu naszym przyjacielem a o przyjaciół się dba;)
Kaira42

12 stycznia 2014, 17:00

Jeść dostaje co 4 godziny.....z wiekiem stopniowo mniej będzie dostawał....pani z hodowli mówiła że jak dorośnie wystarczy jeden konkretny posiłek dziennie.
Gość

12 stycznia 2014, 17:19

przy berneńczyku karma musi być dobra jakościowo czyli żaden royal canin, ta karma to sama szkodliwa chemia, sztuczne dodatki smakowe, zabujcza cena a ilość mięsa? karma ma go prawie w cale. wet nie ma obowiązku znać się na żywieniu dlatego poleca karmę za którą ma zysk ze sprzedaży.

polecam dla ciebie dobrą karmę z dużą zawartością mięsa (acana, totw, orijen) albo barf (s sumie to już prawie barfujesz :wink: ) co do stawów żadna karma nie ma odpowiedniej ilości witamin które je wzmocnią a jak ma to są kiepsko przyswajalne, dlatego polecam zaopatrzyć się w osobne preparaty np. msm (makana dla koni-tania, wydajna i na prawdę działa), glukozamina-czysta bez dodatków, plus na wzmocnienie serca- tauryna i l-karnityna
gość01

12 stycznia 2014, 17:49

"zawiera wszystkie niezbędne składniki potrzebne dla rozwijąjącego się psa" tzn zboża , śladowe ilości mięsa i rakotwórcze konserwanty ? !!! Zastanów się , który weterynarz nie zachwala Royala ? w każdym gabinecie wisi reklama tego badziewia ! Wciskają ciemnym ludziom , bo mają z tego korzyść .
Kaira42
Posty: 12
Rejestracja: 12 stycznia 2014, 17:22

12 stycznia 2014, 17:57

Hodowca nam tą karmę polecił weterynarz tez stwierdził że jest ona dobra nie miałam powodu żeby nie dać wiary w to co mówią.Staram się barfować....ten mój barf to jeszcze w powijakach jest tak samo jak mój szczeniak;)
Kaira42
Posty: 12
Rejestracja: 12 stycznia 2014, 17:22

12 stycznia 2014, 17:59

Mam zamiar i tak naturalnie go karmić....swojskim jedzonkem....
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość