Artykuł o karmach "Przekrój" 28 listopad 2005

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

10 października 2013, 09:57

Sama powinnaś wiedzieć jak chcesz karmić psa jakim sposobem,wejście w kolejny rodzaj pokarmu (mokre,barf,gotowane)zależy wyłącznie od Twojej decyzji,
gabulec
Posty: 1
Rejestracja: 18 grudnia 2013, 10:38

18 grudnia 2013, 13:09

Ciekawy artykuł.
Może da do myślenia właścicielom, którzy karmią swoich pupili niewłaściwie.
Ja kupuję z tego co widzę raczej karmę średniej klasy ( Purina Dog Chow lub Brit Premium dla Psinki-Labka, dla 4 kotek raczej Purina Cat Chow - tu zmieniając smaki, bo po pewnym czasie kicie są wybredne ). Sporadycznie (w zależności od upolowanej promocji) kotki mają Purinę Pro Plan lub Royala, ale ze względu na cenę i ilość mordek do wykarmienia nie pozwalam sobie stale na karmę najdroższą. Dostają też surowe mięso - najczęściej surowe - instynkt dzikości podpowiada im, że to coś o co warto powalczyć między sobą :) Od czasu do czasu połowa puszeczki gourmet na kota - tylko dlatego, że je kocham i jak to nazywamy z mężem - my mamy chipsy a one swój junk food :) należy im się ;)
niezu
Posty: 1
Rejestracja: 20 stycznia 2014, 19:42

20 stycznia 2014, 19:47

Mój pies wcina Brit Care i pomimo swojego wieku kilkunastu lat wygląda na kilka lat młodziej ;) Szczególnie widać to w sierści porównując z innymi psami w tym wieku.
tyska123
Posty: 1
Rejestracja: 16 lipca 2014, 22:50

17 lipca 2014, 18:02

Przeczytałem świetne ! :)
Ania_a
Posty: 8
Rejestracja: 18 września 2014, 14:31

22 września 2014, 15:23

Bardzo ciekawe oba artykuły. Moja sunia jest karmiona karmą z półki wyższej od Pedigree(czy jak się tę nazwę pisze). Niemniej kupuję karmę na wagę,a z artykułu wynika że tak nie powinno się robić. Obecna karma to Josera light.
malgosia_ino
Posty: 1
Rejestracja: 23 grudnia 2008, 23:44

27 września 2014, 17:22

bardzo przydatny artykul.
pchelslonce

30 września 2014, 08:18

To ciekawe co piszecie
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

07 października 2014, 10:53

A mi wpadła w ręce książka "Czarna lista - karmy dla zwierząt " i jestem lekko przerażona . Przeczytam do końca i chyba się zastanowię, czy sucha karma to najlepsze co mogę dać do jedzenia ukochanemu psu ! Nigdy nie kupowałam karmy poniżej super premoium a i tak czuję , że karmię psa chińskimi zupkami :(
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

07 października 2014, 18:23

Zrobisz jak uważasz , ale wg mnie nie ma powodów do paniki.
Gość

09 października 2014, 08:40

Oczywiście, że nie ma powodów do paniki, bo przecież psy na takiej karmie dobrze funkcjonują, dobrze wyglądają i mają dobre badania krwi. Szkoda tylko, że u znacznej części tylko do czasu.
Skoro my coraz częściej wybieramy jedzenie zdrowe dla siebie, dlaczego nie możemy poświęcić chwili, żeby przygotowac jedzenie dla psów? Surowe albo gotowane? Bez tej chemii, która powoduje, że chrupki tyle czasu są zdatne do jedzenia?
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

09 października 2014, 10:19

Gość pisze:Oczywiście, że nie ma powodów do paniki, bo przecież psy na takiej karmie dobrze funkcjonują, dobrze wyglądają i mają dobre badania krwi. Szkoda tylko, że u znacznej części tylko do czasu.
Skoro my coraz częściej wybieramy jedzenie zdrowe dla siebie, dlaczego nie możemy poświęcić chwili, żeby przygotowac jedzenie dla psów? Surowe albo gotowane? Bez tej chemii, która powoduje, że chrupki tyle czasu są zdatne do jedzenia?
Mam podobne przemyślenia ...dla siebie wybieram dobre pieczywo , nie kupuję żywności w supermarketach , nie jem fast foodów.Wiadomo, że wszystkiego nie uniknę , ale tyle co mogę to robię . To czemu szpikuję psa czymś nie do końca poznanym i chemicznym?? takie dylematy zwariowanej pańci :wink:
Ania_a
Posty: 8
Rejestracja: 18 września 2014, 14:31

14 października 2014, 17:29

Gayka pisze:A mi wpadła w ręce książka "Czarna lista - karmy dla zwierząt " i jestem lekko przerażona . Przeczytam do końca i chyba się zastanowię, czy sucha karma to najlepsze co mogę dać do jedzenia ukochanemu psu ! Nigdy nie kupowałam karmy poniżej super premoium a i tak czuję , że karmię psa chińskimi zupkami :(
Bardzo proszę o podanie autora/autorów tejże książki. Zaciekawił mnie tytuł, ale nie mogę znaleźć więc proszę o więcej informacji: autor wydawnictwo. Z góry dziękuję
Martines999
Posty: 218
Rejestracja: 23 czerwca 2011, 22:36

14 października 2014, 21:33

Witam
Właśnie kończę tą książkę. Dosadna pozycja i tylko uświadcza mnie, że my i nasze zwierzeta jemy gó...no. A nawet gorzej niż gó...no bo naprawdę niebezpieczne dla organizmu produkty...Nawet nieprzypuszczałem jakim złem jest karmieni krów zbożami i gotowym karmami!!! Niestety większośc tych dodatków wywodzi się z USA, Belgi i Holandii. Tylko kasa się liczy. Karmy dla piesów nawet z ubojnych ścieków się robi. Nic się nie zmarnuje, wystarczy odpowiednio dobrany aromat...Autor, dr Hans-Ulrich Grimm ciekawie i rzeczowo to opisuje. Miłośnikom Rojala i Ełkanuby napewno klapki spadną z wrażenia :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

15 października 2014, 08:21

Z którego roku jest ta książka ?
Martines999
Posty: 218
Rejestracja: 23 czerwca 2011, 22:36

15 października 2014, 09:35

Książka została napisana i wydana w 2007 r. Oparta jest na faktach i doniesieniach medialnych oraz własnych obserwacjach autora. Poza karmami dla naszych piesów pisze też o karmach dla bydła i trzody, ryb, drobiu i jakie z tego wynikają niebezpieczeństwa...Momentami zatrważające informacje. Książka pokazuje jak świat tego biznesu jest pazerny, fałszywy, chciwy i bezwzględny w robieniu kasy...Robieniu kasy dosłownie ze wszystkiego - nic się nie marnuje, dosłownie nic. Karme dla drobiu robi się nawet z ich odchodów :!: A najgorsze jest to że za tym wszystkim, pierwszymi piewcami sa wszelkiej maści autorytety weterynarii, chojnie sponsorowani przez wielkie koncerny producentów karm i dodatków paszowych. Na mnie te informację wywarły największe, negatywne wrażnie i dały dużo do myślenia :?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość