3 miesieczny szczeniak mieszaniec czym karmić?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

beciak26
Posty: 11
Rejestracja: 10 stycznia 2012, 18:09

11 marca 2012, 17:22

witam lada dzień przygarnę mieszańca boksera z wyżłem, piesek ma 13 tygodni, co mu dawac do jedzenia np z gotowanego jedzenia? i ewentualnie jaka karma sucha. Czytałam że brit jest dość dobra , czy piesek może być na gotowanym i suchym jedzeniu? wybieram sie z nim odrazu do weterynarza bo nie był jeszcze odrobaczany .. ale to juz nie moja wina:)
yeti
Posty: 106
Rejestracja: 30 stycznia 2012, 15:45

11 marca 2012, 19:42

To może od początku:

Z gotowych karm suchych, podawaj oczywiście Brit, Taste of the wild, acanę lub orijen - to są dobre karmy. Dla małego psa, zwracaj uwagę na wielkość chrupków, żeby mógł spokojnie je sobie pogryźć i się nie dławić.
Możesz podawać też żółtka kurzych jaj (nie więcej niż raz dziennie) , miękkie mięsko ( może być gotowane, ale bez przypraw).

Z żywienia to chyba tyle, jako przysmak możesz też podać pieskowi jakieś drobne warzywa np.: kawałek marchewki.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

11 marca 2012, 20:08

beciak26 pisze:witam lada dzień przygarnę mieszańca boksera z wyżłem, piesek ma 13 tygodni, co mu dawac do jedzenia np z gotowanego jedzenia? i ewentualnie jaka karma sucha. Czytałam że brit jest dość dobra , czy piesek może być na gotowanym i suchym jedzeniu? wybieram sie z nim odrazu do weterynarza bo nie był jeszcze odrobaczany .. ale to juz nie moja wina:)
Weż pod uwagę także Nutrę Nuggets karma podobna cenowo jak Brit Premium,a trochę lepiej przyswajalna.
Martines999
Posty: 218
Rejestracja: 23 czerwca 2011, 22:36

11 marca 2012, 20:18

No i nie mieszaj też suchej karmy z surowym czy też gotowanym jadłem; albo sucha albo gotowane/surowe barf.
Poza wymienionymi karmami to jeszcze Josera Kids jest spoko, oczywiście wspomniana Nutra Nugets, Fitmin całkiem, MM, Koebers...Oj jest tego trochę.
murakami
Posty: 151
Rejestracja: 14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

11 marca 2012, 20:33

Martines999 pisze:No i nie mieszaj też suchej karmy z surowym czy też gotowanym jadłem; albo sucha albo gotowane/surowe barf.
Poza wymienionymi karmami to jeszcze Josera Kids jest spoko, oczywiście wspomniana Nutra Nugets, Fitmin całkiem, MM, Koebers...Oj jest tego trochę.
A jak byś uzasadniła, dlaczego nie mieszać?
Martines999
Posty: 218
Rejestracja: 23 czerwca 2011, 22:36

11 marca 2012, 21:36

murakami pisze:
Martines999 pisze:No i nie mieszaj też suchej karmy z surowym czy też gotowanym jadłem; albo sucha albo gotowane/surowe barf.
Poza wymienionymi karmami to jeszcze Josera Kids jest spoko, oczywiście wspomniana Nutra Nugets, Fitmin całkiem, MM, Koebers...Oj jest tego trochę.
A jak byś uzasadniła, dlaczego nie mieszać?
Jakbym uzasadniła :lol: :lol: :lol:
Róznica jest w procesie trawienie. Jest róznica między karmą suchą i surowizna a'la barf i tym jak to jest trawione przez psi przewód pokarmowy (enzymy itp.). Nie chcę się rozpisywać naukowo bo można o tym poczytać na forach. Ja widziałem to u siebie na trawniku i w ogródku jak wygląda mieszanie a nawet takie podawanie; rano suchej a wieczór surowe/gotowane. Być może innym sobakom to nie przeszkadza ale u mnie było nieciekawie przy sprzątaniu :cry: Nauczony doświadczenieniem to jak karmię to albo sama sucha + dodatki (oleje, jajko, wit, itp) albo samo surowe przez jakiś czas leci.
murakami
Posty: 151
Rejestracja: 14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

11 marca 2012, 21:52

O matko, znowu faux pas! :oops: Przepraszam :oops: :oops:
Ciekawa byłam opinii, bo wciąż to słyszę, a rzadko z argumentacją. Znam te opinie na różnych forach, ale znam też masę psiaków karmionych w sposób mieszany, 1 posiłek suche + 1 gotowane. Mają się dobrze. Tak jak napisałeś - kwestia bardzo indywidualna. Na pewno dla szczeniaka zalecałabym suchą karmę.
beciak26
Posty: 11
Rejestracja: 10 stycznia 2012, 18:09

12 marca 2012, 01:07

a np gotowany ryż z marchewką i mieskiem drobiowym lub innym ? bez przypraw.
A twaróg i makaron?
najlepiej by było jakby ktoś napisał takie proste przepisy co z czym gotować :)
beciak26
Posty: 11
Rejestracja: 10 stycznia 2012, 18:09

12 marca 2012, 01:14

czyli że mam wybrać albo bede psa karmiła suchym jedzeniem albo gotowanym do końca zycia?
wszystko zależy od psa jak bedzie tolerował jedzenie gotowane i suche :) niektóre są wybredne.
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

13 marca 2012, 18:09

przede wszystkim sama nie zbilansujesz psu wszystkich składników mineralnych karmiąc gotowanym. Oczywiście możesz supelmentować to co trzeba. A szczeniakowi trzeba zapewnić wszystko w odpowiednich proporcjach żeby zdrowo rósł.
Wika ma psiaka

07 czerwca 2016, 22:06

[quote="beciak26"]witam lada dzień przygarnę mieszańca boksera z wyżłem, piesek ma 13 tygodni, co mu dawac do jedzenia np z gotowanego jedzenia? i ewentualnie jaka karma sucha. Czytałam że brit jest dość dobra , czy piesek może być na gotowanym i suchym jedzeniu? wybieram sie z nim odrazu do weterynarza bo nie był jeszcze odrobaczany .. ale to juz nie moja wina:)[/quote]
polalajla
Posty: 34
Rejestracja: 26 grudnia 2019, 16:49

20 stycznia 2020, 20:38

Ja dawałam swojemu od samego początku karmę z bozity dostosowana do wieku.
Malanija
Posty: 32
Rejestracja: 07 czerwca 2019, 14:23

27 stycznia 2020, 14:23

myślę, że Bozita będzie dobrym rozwiązaniem, bo nie ma żadnych zbędnych składników
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość