Żywienie starszego kota

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

joasia5571
Posty: 1
Rejestracja: 24 października 2016, 19:07

27 października 2016, 18:29

Witam
Dostałam w spadku po dziadkach kota w wieku ok.12 lat. Niestety nie dostałam żadnych wskazówek dotyczących żywienia. Kocur jest kastratem i lekarz orzekł, że jest zdrowy. Jest także bardzo wybredny jeśli chodzi o jedzenie. Jada głównie saszetki, które co jakiś czas muszę zmieniać. Przy zmianach uważać, bo bywa że kot ma rozwolnienie. Przeważnie kupuję Gourmet, Sheba i Felix. Lubi także suchą karmę, niestety nie mogę mu zbyt dużo dawać, bo czasem wymiotuje. Kupowałam Royal C. Sensible, Purina Adult i Digestive. Czy moglibyście doradzić jaką karmę mogłabym jeszcze spróbować mu podawać. Z góry dziękuję za pomoc.
jullek447
Posty: 4
Rejestracja: 26 października 2016, 10:18

28 października 2016, 09:15

Najlepiej iść do weterynarza i on coś doradzi.
Danka329
Posty: 3
Rejestracja: 28 października 2016, 10:17

28 października 2016, 13:55

Też mam kotkę która jest już w podeszłym "kocim" wieku i jest bardzo wybredna. Ostatnio daję jej specjalną karmę dla starszych kotów firmy Animonda. Kotka ma na nią apetyt i co najważniejsze już tak nie wymiotuje.
Gimbo
Posty: 163
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 09:47

28 października 2016, 17:12

Spróbuj czegoS z lepszym składem np. coś z karm Brit, ale czytaj skład wybieraj zawsze ten rodzaj który ma więcej mięsa w składzie, i w analizie białka oraz tłuszczu - nie sugeruj się przeznaczeniem - kitten czy adult czy senior, najważniejszy jest zawsze skład.
Co do mokrego to ciężko będzie go nauczyć jeść coś lepszego, jak jest nauczony jeść takie saszetki. Ale dobre suche proponuje wprowadzić skoro je go mało - a na lepsze suche koty łatwiej przechodzą - z mokrym jest ciężko bo te sklepowe saszetki mają mnóstwo aromatów i kot nie chce później jeść czegoś co nie ma chemii. Możesz spróbować jak znajdziesz w sklepie takich tacek w formie serca z VitaKraft "Poesie" - były ostatnio w Auchan w promocji i skład całkiem całkiem. Jak nie to warto przejść się do zoologa i poczytać składy saszetek np. Animondy, Miamor, ale przy pierwszym podaniu musisz wymieszać starą (chętnie jedzoną karmę) z nową.
Polecam też sosy z Miamora - Vitakraft też takie ma ale tych nie próbowaliśmy.
Może raz na jakiś czas udało by Ci się kupić jakieś gulaszowe (nie musi być piękne/czyściutkie) oraz serca, wątrobę, żołądki, pokroić lub zmielić i podać kotu możesz też wymieszać z saszetką.
miltonia+58
Posty: 3
Rejestracja: 25 października 2015, 17:46

24 czerwca 2017, 12:51

Kotu-seniorowi należy podawać karmę z bardzo ograniczoną ilością białka. A zatem : żadnych ryb,podrobów mięsa. Najlepiej kupować gotową, zbilansowaną karmę z napisem "senior" czy też Age 12+".
Multitaskerka
Posty: 1
Rejestracja: 20 września 2017, 15:49

20 września 2017, 15:53

Witam,
a jak oceniacie mleko bezlaktozowe? Jeden z naszych kotów nie pije wody (właściwie wcale), a mleko owszem. I nie ma po nim biegunki!
Gimbo
Posty: 163
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 09:47

22 września 2017, 07:46

Obrazek
Gimbo
Posty: 163
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 09:47

26 września 2017, 10:13

Olka, jaki to ma skład? możesz wrzucić?
Awatar użytkownika
aniaaneczka
Posty: 3
Rejestracja: 22 stycznia 2018, 14:37

23 stycznia 2018, 14:46

Ja bym o to popytał znajomych. Moim zdaniem jest to naprawdę dość dobre i skuteczne rozwiązanie.
Laura.kos
Posty: 21
Rejestracja: 15 sierpnia 2020, 17:39

27 października 2020, 21:54

Moj dostaje specjalna karmę dla seniorów z bozity . Zawiera ona niezbędne składniki odżywcze jaki są mu potrzebne .
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

30 grudnia 2020, 09:06

joasia5571 pisze:
27 października 2016, 18:29
Witam
Dostałam w spadku po dziadkach kota w wieku ok.12 lat. Niestety nie dostałam żadnych wskazówek dotyczących żywienia. Kocur jest kastratem i lekarz orzekł, że jest zdrowy. Jest także bardzo wybredny jeśli chodzi o jedzenie. Jada głównie saszetki, które co jakiś czas muszę zmieniać. Przy zmianach uważać, bo bywa że kot ma rozwolnienie. Przeważnie kupuję Gourmet, Sheba i Felix. Lubi także suchą karmę, niestety nie mogę mu zbyt dużo dawać, bo czasem wymiotuje. Kupowałam Royal C. Sensible, Purina Adult i Digestive. Czy moglibyście doradzić jaką karmę mogłabym jeszcze spróbować mu podawać. Z góry dziękuję za pomoc.
Cześć!
Nasi klienci kochają tę karmę:

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-chy-20574-ROYAL-CANIN-Senior-Ageing-12-Sterilised-0-4kg.html
Jest ona stworzona z myślą o kotach starszych po zabiegu kastracji. Dostarcza wszystkich potrzebnych składników mineralnych i witamin, które pomogą w utrzymaniu pełnej witalności czworonoga. Dodatkowo zawarte w skladzie przeciwutleniacze opóźniają procesy starzenia i wspierają kota podczas codziennego funkcjonowania.

Odwiedź nasz sklep! :wink:
KrakVet.pl
bartekjanicki
Posty: 11
Rejestracja: 31 stycznia 2022, 11:28

31 stycznia 2022, 11:37

Najlepiej jakby karma była miękka i dobrej jakości, dobrze też żeby była zalecana dla alergików. Taką karmę ma np w ofercie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość