zywienie kota nerkowego

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

joey_18

04 grudnia 2017, 21:28

Witam,

Mam 19letnia kotke, ktora ma stwierdzona niewydolnosc nerek (potwierzone wynikami). Kotka jest na diecie nerkowej, natomiast bardzo nurtuje mnie jedna rzecz i mam nadzieje, ze bedzie Pan w stanie mi to wytlumaczyc. Analizuje sklady mokrych karm typowych dla nerkowcow np royla canin z karma mokra applaws, dolina noteci itp. Weterynarz polecil aby jadla tylko karmy renal, natomiast kiedy analizuje sklad applawsa dla doroslych kotow to ilosc bialka jest niska, ilosc fosforu na tym samym poziomie co renal, a w tym bialko dobrej jakosci, natomiast w renalu to odpadki pochodzenia zwierzecego w malej ilosci plus zboza. Czy faktycznie kot nie powinine ich dostawac? Kotka od jakiegos czasu ma ustabilizowane wyniki, ma doby apetyt do tego piekna siersc jedzac applawsa.
joey_18
Posty: 3
Rejestracja: 05 grudnia 2017, 12:11

05 grudnia 2017, 12:14

Przepraszam, pisałam pózno tego posta bez rejestracji konta, dopiero zauważyłam, że jest w niepoprawnej kategorii, a nie mam możliwości jego przeniesienia ani usunięcia.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 grudnia 2017, 17:14

jezeli kot jest stabilny na tej karmie nic nie zmieniaj. Kwestia jak wysokie jeszcze są te wyniki.
Gimbo
Posty: 163
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 09:47

08 grudnia 2017, 07:09

Z tego co mi wiadomo to Applaws czy to mokry czy suchy nie jest zbyt dobrym wyborem zwłaszcza dla kota nerkowego.
Applaws suchy ma bardzo dużo fosforu, applaws mokry to karma filetowa - uzupełniająca kompletnie niezbilansowana nadająca się jedynie na podanie do 2 razy w tygodniu jako przysmak. Zawiera b. dużo fosforu nie ma wapnia ani innych potrzebnych witamin i minerałów to tego dużo białka i malutko tłuszczu.
polalajla
Posty: 34
Rejestracja: 26 grudnia 2019, 16:49

15 lutego 2020, 19:00

Nam wet znów zalecił bozite i tez jest ok :)
lenka85
Posty: 28
Rejestracja: 19 sierpnia 2020, 13:44

20 września 2020, 12:54

Tez mialam ten problem i poleceno mi zebym kupila karme szwedzka Bozita i sie wszystko unormowalo.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość