tauryna dla kota

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
ika_1985
Posty: 88
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 19:41

11 lipca 2016, 13:27

dostałam właśnie czystą tauryne dla kota w proszku i w zw z tym mam pytanie jak jej to podawac?rozumiem że z jedzeniem można? czy do wody też? w jakich ilościach? i czy tauryne można przedawkować dla kota?
Póki co dodałam jej pół łyżeczki do mokrej animody i rozbeblalam wszystko z woda także kot ma prawie zupe ;)

Prosze o info ;)
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

18 lipca 2016, 08:38

Dawkowanie tauryny dla kota to 200 - 500 mg dziennie. Pół łyżeczki na jedno podanie to za dużo, nie ma potrzeby faszerować kota taką ilością, co prawda to nadmiar kot wysika i nie kumuluje sie ona w organizmie ale tauryna jest mocno drażniąca żołądek i taka ilość podana może spowodować kłopoty żołądkowe. Powinno się ją rozpuścić dokładnie w letniej wodzie w gorącej traci na wartości przed podaniem a można potem wymieszać z mokrym jedzeniem.
Co kot dostaje jeść jaką karmę suchą i mokrą czy mięso surowe, gotowane. W gotowych karmach dla kotów dobrej jakości karmach jest spora zawartość tauryny więc należy przemyśleć czy suplementacja jest potrzebna kotu inaczej sprawa się przedstawia jeżeli kot jest na barfie to suplementujemy na ilość mięsa.
riti
Posty: 1
Rejestracja: 01 sierpnia 2016, 12:19

01 sierpnia 2016, 12:24

Dobrze wiedzieć, bo też nie mam o tym pojęcia jak to podać.
Pozdrawiam:)
________________
skuteczne tabletki na odchudzanie forum
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość