sosik dla kota

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

przyjaciel kota

27 czerwca 2012, 20:21

Gotując dla kota jedzonko z wołowiny, serc kurzych, jajka czy innych składników plus troszke ryżu i warzyw, jak mozna przygotowac sos? Wiele saszetek to przede wszystkim sos. Szkoda kasy na to. Za tę samą cene jestesmy w stanie przygotować ekstra jedzonko.Ale jaki sosik do potrawy?
asiryś
Posty: 2309
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 17:37

27 czerwca 2012, 21:03

Najlepszy sosik to ten naturalny :wink:
Gotując gęsty wywar z mięsa ( zaiwerającego ścięgna , powięzi, więzadła) sosik/galaretka zrobi się sam/a. Galaretka z saszetek to w większości smaczna chemia.
Zywiąc kota naturalnym pokarmem, czyli mięsem, nie ma potrzeby zawracania sobie głowy sosikami :wink:
kiciulinda
Posty: 3
Rejestracja: 09 sierpnia 2013, 21:33

09 sierpnia 2013, 21:37

Jeśli chodzi o galaretkę to wystarczy długo gotować jakieś mięso drobiowe tłuste, np. skrzydełka.
Po ostudzeniu galaretka zrobi się sama. A sosik to poprzez odparowanie wywaru.
Galaretki ze sklepu mają samą galaretkę a mięsa to tam jest zaledwie 4% :(
Gotowanie w domu to fajny pomysł :)
niwde581
Posty: 4
Rejestracja: 10 sierpnia 2013, 17:34

10 sierpnia 2013, 17:38

Dokładnie jeśli chodzi o galaretkę to naprawdę nie ma problemu, skrzydełka to już wogóle wypas.
therage487
Posty: 3
Rejestracja: 10 sierpnia 2013, 18:52

10 sierpnia 2013, 18:55

Takie problemy się czasami zdarzają.. cóż poradzić, dzięki wielkie za odpowiedzi
lippo25
Posty: 3
Rejestracja: 29 sierpnia 2013, 22:49

29 sierpnia 2013, 22:53

Nie ma sensu kupować w sklepie. Tylko przepłacisz. W domu zrobisz tańsze i dodasz co uważasz za słuszne...
zabaaw
Posty: 2
Rejestracja: 23 listopada 2013, 17:13

23 listopada 2013, 17:15

Czy sos jest tak naprawdę mu potrzebny? według mnie wystarczy dobrze wygodotować mieso
Noke
Posty: 5
Rejestracja: 28 listopada 2013, 14:34

28 listopada 2013, 15:11

Wygotowane mięso będzie jak najbardziej odpowiednie. Ja nigdy nie gotowałem kotu sosów.
feniu
Posty: 3
Rejestracja: 28 listopada 2013, 22:47

28 listopada 2013, 22:50

Owszem, że jest potrzebny. Ja gdy daję swojemu kotu jedzenie z saszetki, takie mokre, to pierwsze co robi kot to zlizuje galaretkę o sosik właśnie. Te mięsne kawałki je niechętnie. Myślę, że koty potrzebuję coś o konsystencji sosu :)
ixio

29 listopada 2013, 19:32

feniu pisze:Owszem, że jest potrzebny. Ja gdy daję swojemu kotu jedzenie z saszetki, takie mokre, to pierwsze co robi kot to zlizuje galaretkę o sosik właśnie. Te mięsne kawałki je niechętnie. Myślę, że koty potrzebuję coś o konsystencji sosu :)
Wiesz dlaczego Twój kot zlizuje galartkę czy sos?
Bo te "kawałki mięsa" to mielona papa bez smaku taki glut chemiczny nie mający z mięsem nic wspólnego a sos ma smak poprzez zawarte w nim zapachy i środki wabiące oczywiście chemiczne...
Dlatego kot zjada chemiczny smaczny sos a chemiczna papę bez smaku zostawia...
natkaq
Posty: 4
Rejestracja: 25 września 2013, 12:59

06 grudnia 2013, 14:41

Najprościej jakiś rosołek z kurzych nóżek. Trzeba pamiętać, żeby tego przypadkiem nie przyprawić ; ). Też gotuje swojemu kotu, bo to dostępne jedzenie w sklepach nie dość, że jest chemiczne a do tego drogie..
władek2398
Posty: 3
Rejestracja: 03 grudnia 2013, 19:55

06 grudnia 2013, 15:10

Mój kotek akceptuje tylko produkty typu Whiskas.
Gość

16 grudnia 2013, 20:52

ixio pisze:
feniu pisze:Owszem, że jest potrzebny. Ja gdy daję swojemu kotu jedzenie z saszetki, takie mokre, to pierwsze co robi kot to zlizuje galaretkę o sosik właśnie. Te mięsne kawałki je niechętnie. Myślę, że koty potrzebuję coś o konsystencji sosu :)
Wiesz dlaczego Twój kot zlizuje galartkę czy sos?
Bo te "kawałki mięsa" to mielona papa bez smaku taki glut chemiczny nie mający z mięsem nic wspólnego a sos ma smak poprzez zawarte w nim zapachy i środki wabiące oczywiście chemiczne...
Dlatego kot zjada chemiczny smaczny sos a chemiczna papę bez smaku zostawia...
Nie wszystkie karmy mokre takie są ! Nie generalizuj. Są bardzo dobre mokre karmy wysokomięsne dobrze zbilansowane, ale żywienie nimi wychodzi drożej niż ugotowanymi przez siebie. Tylko że takie domowe żywienie nie jest do końca dobre ponieważ jedzenie nie jest dobrze zbilansowane. Proszę poczytać sobie o diecie BARF.
Olivia 2005

16 grudnia 2013, 20:53

Ten post wyżej to mój, zapomniałam się podpisać
ixio

16 grudnia 2013, 21:34

To może przeczytaj jeszcze raz co napisałem... nie piszę o wszystkich mokrych karmach tylko o pseudo kawałkach mięsa w sosie - a te to niestety wszystkie są do kitu...

Jedzenie robione w domu jest zbilansowane, jak go zbilansujemy, a do tego służą własnie przepisy BARFowe.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość