Pytanie dot. karmy urinary

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

nowalijka111

01 września 2014, 10:27

Dzień dobry Panie Doktorze. Mam pytanie odnośnie karmy urinary. Jestem posiadaczką trzech kotów, z których jeden ma problemy z układem moczowym i zalecono mi podawanie mu karmy urinary. Czy pozostałe, zdrowe koty również mogą jeść tę karmę? Nie bardzo mam techniczną możliwość, aby karmić je osobno, różnymi rodzajami karmy i chciałabym wszystkim podawać to samo, nie wiem jednak czy nie zaszkodzę leczniczą karmą pozostałej zdrowej dwójce. Bardzo proszę o radę.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

02 września 2014, 00:01

dobór karmy zawsze uzależniamy od scjoprzenia pierwotnego. Chory musi mieć wskazanie do jej zastosowania zdrowy nie powinien jej jeść. Szybko i krótko na ten temat.
gimbo

02 września 2014, 09:46

A co kotu dolega? może wystarczyło by zwiększyć udział wody ? zawsze możesz podawać pastę np. Uropet i wtedy kot będzie mógł jeść to samo co inne - prawdopodobnie.
Jest parę wyjść nie tylko karma 'specjalistyczna'
Ewa899
Posty: 1
Rejestracja: 05 września 2014, 13:40

05 września 2014, 13:45

mój zjada wszystko co dostanie. Nie wiem skąd macie takie problemy
gimbo

05 września 2014, 16:27

Ewa899 pisze:mój zjada wszystko co dostanie. Nie wiem skąd macie takie problemy
O czym piszesz :?: :roll:
pani.aga
Posty: 1
Rejestracja: 17 października 2014, 16:25

17 października 2014, 16:37

Mój kotek również ma problemy z drogami moczowymi. Póki jadł Urinary, to pił sporo wody. Niestety urinary mu się przejadło, przeszedł na inną karmę i znów prawie nie pije. Czy można jakoś kociaka jakoś "nakłonić" do picia?:)
offlina
Posty: 1
Rejestracja: 27 grudnia 2011, 00:27

18 listopada 2014, 21:05

Czy można jakoś kociaka jakoś "nakłonić" do picia?:)
Miałam kiedyś kota z nawracającym zapaleniem pęcherza i nadprodukcją struwitów.Trzeba było szybko zwiększyć mu diurezę. Metod jest wiele, a wszystko zależy od tego, co kotu najbardziej smakuje. Może być rozwodniony sos z tuńczyka, ale to ostateczność, bo trzeba by otwierać puszkę za puszką. U nas sprawdziło się rozprowadzanie leciutko ciepłą wodą musów Gourmet (musy są w 3 smakach: wołowina, kurczak i tuńczyk). Kot pił to bardzo chętnie i naprawdę skończył się kłopot z zapaleniami - struwity były wypłukiwane na bieżąco.
biszkopt30

18 marca 2015, 09:02

cenne informacje
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość