PERFECT FIT

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Hedwa
Posty: 1260
Rejestracja: 20 września 2007, 11:22
Lokalizacja: Kraków

09 marca 2012, 17:24

Ponad 100 zł za pojemnik o pojemności 12kg wymienionej przez Ciebie firmy to dla mnie nie jest tanio. Dołożyłabym do tego jeszcze trochę i miałabym worek nowej karmy. Wdziałam dużo tańsze pojemniki. Dla mnie nie liczy się jego estetyka ważne żeby dobrze spełniało swoją funkcję.
olla22
Posty: 4
Rejestracja: 03 marca 2012, 23:19

10 marca 2012, 12:59

cena i skład mnie nie zachęca. Od czasu do czasu kupie saszetkę bo z pewnością mam większe przekonanie do PF niż to whiskasa. Moje kotki tez najczęściej wylizują galaretkę a "mięso" zostawiają.
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

10 marca 2012, 13:27

Ja miałem przez Perfect Fit problemy z innymi karmami. Kiedyś kupowałem od czasu do czasu małą paczkę, jak karmy się kończyły i szybko czegoś potrzebowałem, ale kotu tak ona smakowała, że potem był strajk i innych nie chciała jeść. Zresztą skład wprawdzie lepszy od Whiskasa bo ma ponad 20% mięsa, ale prawie cała reszta to zboża, więc i tak wychodzi, na to, że to raczej kiepska karma, aczkolwiek najlepsza z marketówek. Pewnie już po nią nigdy nie sięgnę. Mam teraz prawie 6kg Leonardo, ponad 2kgTOTW, w zapasie na wszelki wypadek 2kg Sanabelle(w razie gdyby inna się znudziła, tą zawsze je) i małe paczki Applaws i Wahre Liebe(Mera). To na jakieś ponad pół roku mam spokój z karmami 8) Choć jeśli kotka polubi TOTW to zostanę przy niej, ale zacznę ją dopiero stopniowo wprowadzać jak będzie się kończyć Leonardo.
marcelina.p
Posty: 41
Rejestracja: 17 kwietnia 2012, 13:47
Lokalizacja: wenecja

19 kwietnia 2012, 15:04

MOJA KICIA KOCHA KARME PERFECT FIT...DAJE JEJ KROKIETY JUNIOR...TZN SUCHA KARME,,,PRODUKUJE JA PURINA WIEC WYDAJE MI SIE ..ZE TO CHYBA DOBRA JAKOSC...
marcelina.p
Posty: 41
Rejestracja: 17 kwietnia 2012, 13:47
Lokalizacja: wenecja

19 kwietnia 2012, 15:28

MOJA KICIA KOCHA SUCHA KARME PERFECT FIT....WYDAJE MI SIE,,ZE JEST DOBREJ JAKOSCi,,,BO PRODUKUJE JA PURINA...NO I MNIEJ WIECEJ TA SAMA CENA CO PURINY,,,,JA POLECAM PERFECT FIT KROKIETY...
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

28 kwietnia 2012, 15:40

marcelina.p pisze:MOJA KICIA KOCHA KARME PERFECT FIT...DAJE JEJ KROKIETY JUNIOR...TZN SUCHA KARME,,,PRODUKUJE JA PURINA WIEC WYDAJE MI SIE ..ZE TO CHYBA DOBRA JAKOSC...
wydaje ci się ....
yeti
Posty: 106
Rejestracja: 30 stycznia 2012, 15:45

29 kwietnia 2012, 18:16

Bardzo słaba jakość karmy, a to , że kot ją lubi, to przez ulepszacze i sztuczny smak, a nie przez jakość...
biedronka87
Posty: 333
Rejestracja: 22 lipca 2011, 15:04

14 maja 2012, 09:56

marcelina.p pisze:MOJA KICIA KOCHA SUCHA KARME PERFECT FIT....WYDAJE MI SIE,,ZE JEST DOBREJ JAKOSCi,,,BO PRODUKUJE JA PURINA...NO I MNIEJ WIECEJ TA SAMA CENA CO PURINY,,,,JA POLECAM PERFECT FIT KROKIETY...
tak jak darling i friskies :D
jeszcze jest Purina One i cat chow

i zastanawia mnie po co im tyle produktów i tak odmienne opakowania,różnią się składem ale czyżby znaleźli sposób na większą sprzedaż...kilka nazw to i więcej chętnych :roll: moje miały "przyjemność" spróbowania PF ale zostało to w misce :)
DEEBO

12 grudnia 2012, 21:08

PERFECT FIT to najlepsza w swojej cenie karma w tej chwili!!! Jest wyraźnie lepsza od RC które ma 12% mięsa!!Skąd to wiem po pierwsze jeszcze niedawno było napisane ile ma mięsa po drugie za grancia podaja czasem skład i wynosi 12-16 proc .RC to jednak duzy koncern świetny marketing i ciekawe promocje.Tez kiedyś uważałem RC za najlepsza karmę aż do momentu jak zadałem sobie pytanie co w tej karmie takiego jest ze ja wielbimy.I okazało się ze nie ma żadnych rzeczowych argumentów!!!Perfect fit to porostu marketowa marka premium dziwnym trafem idealnie pokrywająca się składem i witaminami z purina pro plan A jesli chodzi o markę britt to polecam ale dla psów
Gość

02 stycznia 2013, 14:30

A ja daje moim kotom karme Brit. Skład nie jest najgorszy. Dawałam RC ale koty często miały luźne i śmierdzące kupki. Teraz mają normalne. Poza tym dostały lśniącą sierść i ogólnie wyglądają lepiej. Na początku niespecjalnie chciały jeść bo były uzależnione od RC jak narkomani ale teraz jedzą chętnie.
Gość

02 stycznia 2013, 14:46

Ja daje brit tą białą z tauryna
Marcia_Materia
Posty: 1
Rejestracja: 17 stycznia 2013, 12:33

17 stycznia 2013, 12:36

www.materiaband.com


kazali mi coś napisać, bo jestem nowy a chce zagłosować
sandra227
Posty: 1
Rejestracja: 30 stycznia 2013, 10:33

30 stycznia 2013, 10:38

Bardzo dobra karma, moje koty dzięki niej mają cudownie świecącą i gładką sierść!
ania27

10 października 2013, 10:59

Ludzie.. Że Was skromnie uświadomię.. w składzie żadnej karmy nie ma podanej procentowo ilości mięsa. Skład jest zwykle pisany wg zasady ilościowej, tzn. kolejność poszczególnych składników oznacza że tych pierwszych jest więcej a tych kolejnych mniej (wagowo), i zwykle na pierwszym miejscu są jakieś białka roślinne, potem jest napisane że mięso różne (suszone, albo jakieś tam) i jest w nawiasie info o tym że np. 20 % z tego to kurczak, ale to nie oznacza że 20% wagi tej karmy to kurczak (już pomijam czy z pazurami zmielony czy bez) ale li i only to że kurczak stanowi 20% z tego mięsa które tam jest (a reszta mięsa z czego tam jest tego się nie dowiemy... może i lepiej) ale jednocześnie całe to "mięso" może stanowić np. 5% składu tej karmy. Także w ten jakże inteligentny sposób producenci karm ukrywają de facto ilościowy skład.
(BTW jak kupa śmierdzi to zwykle znaczy że dużo roślin się jadło.)

Także zamiast sobie wyobrażać że w tych karmach jest bóg wie jakie złoto lepiej dać czasem kotu trochę gotowanego kurczaka albo podrobów albo mielonego, czasem twarożek czy jakieś warzywo, a generalnie suchą traktować jako jakieś uzupełnienie - zapychacz który ma przy okazji jakieś suplementy (witaminy tauryna itd). Zwykłe mięso ma jednak za mało tauryny jak na potrzeby kota więc warto suplementować ją chyba właśnie w postaci suchej karmy. Ale tuńczyk też będzie dobry, nie bez powodu koty go uwielbiają - ma dużo tauryny.
Pozdrawiam
ixi

11 października 2013, 23:26

ania27 pisze:Ludzie.. Że Was skromnie uświadomię.. w składzie żadnej karmy nie ma podanej procentowo ilości mięsa.
Widzę że forumowiczka ma doświadczenia tylko z kiepskimi zapewne marketowymi lub oferowanym przez wetów karmami. Radzę zobaczyć na składy porządnych mięsnych karm zanim zacznie się uświadamiać kogokolwiek w jakiejkolwiek sprawie.

Dla przykładu :
Applaws
SKŁADNIKI:
mączka z suszonego mięsa kurczaka (min.59%), suszone ziemniaki (min.4%), zmielone mięso kurczaka (min.9%), olej drobiowy (min. 9%), sos drobiowy (min.3%), wysłodki buraczane ( min.3%), suszone całe jaja (min.3%), drożdże piwne, olej łososiowy, minerały, włókna celulozy ( min. 0,4%), chlorek sodu, węglan wapnia, żurawina, DL-metionoina, chlorek potasu, wyciąg z yuki, wyciąg cytrusowy, wyciąg z rozmarynu.

Orijen
Świeże mięso kurczaka (20%), dehydratyzowane mięso kurczaka (15%), świeża wątróbka z kurczaka (4%), świeże mięso śledzia (4%), świeże mięso indyka (4%), wątróbka z indyka (3%), świeże całe jaja (3%), świeże mięso sandacza (3%), świeże mięso łososia (3%), świeże serce kurczaka (3%), chrząstka z kurczaka (3%), dehydratyzowane mięso śledzia (3%), dehydratyzowane mięso łososia (3%), olej z watróbki z kurczaka (3%), tłuszcz z kurczaka (2%), czerwona soczewica, zielony groszek, zielona soczewica, lucerna, słodkie ziemniaki, włókno grochu, ciecierzyca, dynia, kabaczek, szpinak, marchew, czerwone jabłka, gruszki, żurawina, czarne jagody, organiczne wodorosty, korzeń lukrecji, dzięgiel litwor, kozieradka, kwiat nagietka, koper słodki, liście mięty pieprzowej, rumianek, mniszek, cząber, rozmaryn.

Tak więc kto ma się czym pochwalić piszę kto nie się czym chwalić nie pisze - proste.

A podawanie zwierzęciu kompletnie niezbilasowanego pokarmu pt. mięso z marchewką serwując kotu cała masę fosforu praktycznie zero wapnia - to niezbyt rozsądne posunięcie...niestety.
Radzę poczytać o diecie BARF i dlaczego mięso należy suplementować a w innym przypadku podawać nie częściej niż dwa 3 razy w tygodniu w małych porcjach.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość