PERFECT FIT

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

rgm
Posty: 31
Rejestracja: 15 października 2009, 16:12

09 grudnia 2011, 01:28

hihi , jeśli Tobie wyszło że ppp kosztuje 18 zł za kg to jednak będzie tak grubo ponad 50zł za 5 kg ^^ . RC 37 10kg wychodzi 17,9 zł więc taniej niż ppp w Twoich wyliczeniach a rzeczywistości jest podobnie i nie ma dużej różnicy w cenie.
a jakbyś dał whiskasa i kot sie dobrze po niej czułto co dawałbyś ? ja nie bo widząc te 33 i 39% mięsa to wolałabym dać tą z 39% bo wiem że tego mięsa jest dużo a jak widzę np.4% i więcej jak w tanich karmach to domyślam się o całej reszcie
Myślę że tu trzeba mieć trochę zdrowego rozsądku. Na pewno się zgodzisz że dieta kota to nie tylko % mięsa.

RC to zwykła karma nie wiem czy jest przereklamowana, może bierze się to z tego że jest jedną z najpopularniejszych.Nie interesowałem się nigdy czy skład RC zmieniał się na gorsze na przestrzeni lat Na pewno nie uważam żeby cena była mocno wygórowana a już na pewno nie w porównaniu z ppp. Bo z tych 20% kurczaka to po obróbce zostanie < 10%. I wsumie nie wiem czym się zachwycać w tej karmie jeszcze żeby była jakaś super tania , ale ...
Sam od jakiegoś czasu nie kupowałem RC ale uważam ją za przyzwoitą karmę, znam koty które jedzą RC 37 na okrągło i są okazami zdrowia.
katarzynkao
Posty: 1
Rejestracja: 29 grudnia 2011, 08:11

29 grudnia 2011, 08:17

Moje kocisko też bardzo lubi tę karmę. Na razie podawałam tylko chrupki. Jest ok.
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

08 stycznia 2012, 12:24

Moja kocica ma bzika na punkcie Fitness Fit, to zdecydowanie jej ulubiona karma, dlatego od czasu do czasu jej kupuje, w porównaniu z innymi marketowymi karmami to jest wręcz luksusowa. Potem kupiłem Brita z kurczakiem i kot nie zjadł nawet jednej granulki, ba! tej karmy nie chciał jeść żaden kot, ani kot sąsiadów, ani siostry. Potem kupiłem Ariona i było ok. Kształt,wielkość granulek i zapach podobne do fitnessa. Teraz będziemy próbować Bosha i Nutre Gold. Śmieszne jest to, że Nutra Gold, Arion czy Bosh to chyba znacznie lepsze karmy niż Fitness fit, a jednak cenowo wychodzą taniej, bo 3 kg fitnessa wychodzi prawie 60 zł. Tak z ciekawości chciałbym, żeby ktoś pokrótce dokonał analizy składu karm fitness...?
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

08 stycznia 2012, 12:33

A jeśli chodzi o karmy RC to nie uważam ich karm za przyzwoite, podobnie jak i purina pro plan. Ceny są wygórowane, głównie są wysokie przez znaną markę, a ci bardziej obeznani w składach karm są zdania, że karmy RC są naładowane chemią, przez co często uczulają i kupowanie ich to najzwyklejsza strata kasy.
biedronka87
Posty: 333
Rejestracja: 22 lipca 2011, 15:04

09 stycznia 2012, 13:10

a ja dosypałam trochę nutricat ostatnio-kotuchy moje pomimo że wymieszane było z ich karmą którą jedzą stale wygrzebały to co jedzą a reszta została :mrgreen:
MonikaMroz
Posty: 737
Rejestracja: 27 lipca 2011, 12:47
Lokalizacja: Kutno

09 stycznia 2012, 13:15

tracershy pisze:Moja kocica ma bzika na punkcie Fitness Fit
Nie wiem co to za karma??? Chyba chodzi o Perfect Fit.

Jeśli chodzi o karmę RC to płaci się tylko za markę bo skład jest fatalny. Choć wiele kotów jest tym karmiona i czuje się dobrze. Można czasem kotu wrzucić do miski jako nagrodę bo zapachowo są ładne. Mam na myśli Exigent (różową).
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

09 stycznia 2012, 19:36

MonikaMroz pisze:
tracershy pisze:Moja kocica ma bzika na punkcie Fitness Fit
Nie wiem co to za karma??? Chyba chodzi o Perfect Fit.

Jeśli chodzi o karmę RC to płaci się tylko za markę bo skład jest fatalny. Choć wiele kotów jest tym karmiona i czuje się dobrze. Można czasem kotu wrzucić do miski jako nagrodę bo zapachowo są ładne. Mam na myśli Exigent (różową).
:oops: Naturalnie, że chodzi o Perfect Fit, chyba myślałem tamtego dnia o fitnessie :D
karolinka2212

21 lutego 2012, 14:03

Witam :)
Zanim mój kociak trafił do mojego domu, nauczony był jeść właśnie tą karmę, chcieliśmy to zmienić, ponieważ nie oszukujmy się, aż tak dobra nie jest (dosyć mało % mięsa), niestety kot nie chce nawet wąchać innej.. Chodzi mi o saszetki, bo z suchą nie ma problemu, żeby zmieniać, ale mokra karma dla niego nie istnieje, a widzę że ta powoli mu się przejada, mimo to innej nie chce.. Oceniam ją na dobrą, a raczej mój kot ;) zawsze lepsze to niż inne marketówki..
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

23 lutego 2012, 09:29

karolinka2212 pisze:Witam :)
Zanim mój kociak trafił do mojego domu, nauczony był jeść właśnie tą karmę, chcieliśmy to zmienić, ponieważ nie oszukujmy się, aż tak dobra nie jest (dosyć mało % mięsa), niestety kot nie chce nawet wąchać innej.. Chodzi mi o saszetki, bo z suchą nie ma problemu, żeby zmieniać, ale mokra karma dla niego nie istnieje, a widzę że ta powoli mu się przejada, mimo to innej nie chce.. Oceniam ją na dobrą, a raczej mój kot ;) zawsze lepsze to niż inne marketówki..
Może to i dobrze, że kot nie chce jeść karm mokrych. Trudno znaleźć naprawdę dobre jakościowo karmy mokre, nie nadają się jako podstawowe żywienie. Mój kot od czasu do czasu dostaje jakąś saszetkę, a tak karmiony jest suchą karmą i jest dobrze :wink:
Hedwa
Posty: 1260
Rejestracja: 20 września 2007, 11:22
Lokalizacja: Kraków

08 marca 2012, 11:01

Karmy mokre GranataPet podobno są dobre jeśli chodzi o skład ale niestety też drogie bo puszka około 200g kosztuje ponad 7zł ech. Niestety jeśli chce się mieć coś dobrego trzeba za to za zwyczaj dużo zapłacić wrrrr. Chociaż raz na jakiś czas można sobie pozwolić na taką puszkę jako urozmaicenie, dodatek i przynajmniej ma się pewność, że kot dostał coś dobrego ;). Aha oczywiście wcale nie jest powiedziane, że mu będzie smakować bo wiadomo jak to z kotami bywa :D
MonikaMroz
Posty: 737
Rejestracja: 27 lipca 2011, 12:47
Lokalizacja: Kutno

08 marca 2012, 12:32

Kasia ale ta Granata Pet sucha to tez dosyć droga. Za 400 gram ponad 20 zł. Sprawdzałam z ciekawości bo zawsze jak ktoś pyta o jakąś karmę to szukam pod katem mojej Mili ale dla mnie za droga niestety :(.
Hedwa
Posty: 1260
Rejestracja: 20 września 2007, 11:22
Lokalizacja: Kraków

08 marca 2012, 12:42

Monika no wiem, że droga wiem ale pomyślałam sobie, że skoro ja kupuję swoim kociastym Leonardo 7,5kg za coś około 165 zł to mogę dołożyć te 20 zł do tej a wydaje mi się, że ma lepszy skład od Leonardo. A wyżej pisałam o mokrej bo o mokrej to czytałam, że jest bardzo dobra a na temat suchej nic nie znalazłam tylko tyle co w składzie wyczytałam. U nas taki worek 7,5 kg wystarcza na ponad 2 miesiące więc przy jednym kocie starczyłby na duuuużo dłużej więc w sume i tak nie wychodzi kosmicznie drogo. Chociaż w sumie pojęcie drogo dla każdego znaczy coś innego ;). Ja piszę odnośnie swojej osoby :)
MonikaMroz
Posty: 737
Rejestracja: 27 lipca 2011, 12:47
Lokalizacja: Kutno

08 marca 2012, 12:48

No tak Ty masz 3 kociaki więc kupujesz duże worki karmy to na pewno taniej wychodzi. Ja dla Mili 1,5 kg kupuje bo jak bym 8 kg np. kupiła to kiedy ona mi to zje. Karma prędzej zwietrzeje i będę musiała wyrzucić.
Ale ta karma o ktorej mówisz to skład ma dobry bo rodzaj z kaczka ma aż 44 % mięsa kaczki już bez wody,czyli bardzo dobrze.
Hedwa
Posty: 1260
Rejestracja: 20 września 2007, 11:22
Lokalizacja: Kraków

08 marca 2012, 12:58

No z tym zwietrzeniem karmy to faktycznie minus. Ostatnio się zastanawiałam nad kupnem jakiegoś pojemnika lub wiadra na karmę szczelnie zamykanego bo większość tych karm w większych opakowaniach nie ma zapięcia strunowego i trzeba się nakombinować, żeby je dobrze zabezpieczyć :D.
yeti
Posty: 106
Rejestracja: 30 stycznia 2012, 15:45

08 marca 2012, 15:36

Do przechowywania karm dobre pojemniki są np firmy "curver" , duże, tanie i mają bardzo estetyczny wygląd.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość