PERFECT FIT

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Annie
Posty: 147
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 14:42
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

21 listopada 2007, 22:01

Ja też się dopisuje do opinii, że pyszna jest galaretka. Moja kicia tez tylko wylizuje galaretkę a tymi kawałkami nawet się nie interesuje.

Dodam, że ja próbowałam wersję junior.

Kupiłam to raczej z ciekawości i chyba jednak na stałe to zostanę przy innych karmach.
Moni - Fredi

23 września 2011, 14:36

Moja kotka nawet nie chce podejść do miski jak jest tam Perfect Fit. Karma nie jest zdecydowanie jakości RC, myślę że nawet Whiskas w porównaniu z Perfect Fit to rarytas.

Jedyny (bardzo wątpliwy) plus to cena i możliwość kupienia w najtańszych sklepach jak Biedronka.

NIE, NIE i jeszcze raz NIE!!!!
Hedwa
Posty: 1260
Rejestracja: 20 września 2007, 11:22
Lokalizacja: Kraków

10 listopada 2011, 16:39

ja tam w biedronce tej karmy nie widziałam a jestem stałym bywalcem tego sklepu bo mam go pod nosem. Myślę, że perfect fit w porównaniu z whiskasem to takie mniejsze zło ;) chociaż z pewnością nie jest to dobrej jakości karma. Umówmy się, dobrej karmy raczej nie kupi się w sklepie spożywczym bynajmniej ja się jeszcze nie spotkałam z czymś takim. Jestem zdania, że lepiej wydać trochę więcej pieniędzy i zainwestować w lepszą karmę ze sklepu zoologicznego. Taka karma jest bardziej wydajna pomijając fakt, że dostarcza kotu tego co potrzeba i w pełni zaspokaja jego głód. Whiskasa czy tym podobne karmy to można kotu dawać i dawać a on i tak cały czas będzie głodny ze względu na znikomą zawartość mięsa w tej karmie. To tak jak byśmy my ładowali w siebie tylko i wyłącznie węglowodany rozepcha nas niby będziemy najedzeni a za chwilę znów nas będzie ssało ;)
MonikaMroz
Posty: 737
Rejestracja: 27 lipca 2011, 12:47
Lokalizacja: Kutno

10 listopada 2011, 17:14

Wznowiony wątek o karmie ;). Hedwa gdzieś na forum był odnośnik do artykułu na temat węglowodanów. I okazuje się że w suchej RC jest ich więcej niż w Whiskasie. Ja mojej Mili ostatnio Perfect Fit kupiłam bo nie mam kasy żeby z neta Brit zamówić i Milucha wcina aż miło ale qpale rzadkie robi bo jej za szybko zmieniłam. :roll: :oops: Ale co do składu karmy bym się nie czepiała. Jest jedna z lepszych marketowych.
Hedwa
Posty: 1260
Rejestracja: 20 września 2007, 11:22
Lokalizacja: Kraków

10 listopada 2011, 17:23

Ja swoim też jakiś czas temu dawałam tą karmę perfect fit i zgadzam się z tym, że jest to najlepsza dostępna karma jeśli chodzi o te marketowe. Moje koty za nią nie przepadały i jak dla mnie to ona jakaś taka dziwna była bo kilka minut po otworzeniu zaczynała pachnieć tak jakby tam ktoś jakichś leków dodał tzn takim antybiotykiem :D. Ja zauważyłam to w przypadku tej karmy dla juniorów innych im nie dawałam. W tym porównaniu z węglowodanami bardziej chodziło mi o to że po karmie lepszej jakości kot będzie dłużej nasycony i faktycznie to się sprawdza w przypadku moich futrzastych. Jednak co kot to obyczaj więc nie musi tak być w przypadku wszystkich :D Ja swoim jak dawałam na samym początku purine cat chow to było zanim się w karmach rozeznałam to miauczły wiecznie nienajedzone :D
Hedwa
Posty: 1260
Rejestracja: 20 września 2007, 11:22
Lokalizacja: Kraków

10 listopada 2011, 17:27

a i faktycznie możliwe że RC ma więcej węglowodanów ale myślę, że tu w porównywaniu trzeba brać też pod uwagę skład całościowy karmy no i jak się takiego royala zestawi z whiskasem to wiadomo co wyjdzie suma sumarum :D są jednak koty które nie tkną niczego innego z wyjątkiem whiskasa bo są np do niego od małego przyzwyczjone i taka karma jak RC nie będzie już im smakowała. Tak jest w przypadku mojej starej kotki ona żyje na whiskasie bo nie ma siły na to żeby wcisnąć w nią coś innego tak ją teściowa nauczyła :D
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

23 listopada 2011, 09:58

Moja kotka co jakiś czas dostaje tą karmę i uważam, że jest niezła. Przede wszystkim smakowo jest dla niej the best. Żadnej innej karmy nie jadła z takim smakiem jak Perfect Fit. Myślę, że jak kogoś nie stać na droższe karmy można to kupować, o niebo lepsze od śmieciowego whiskasa. Kupuję Perfect Fit lub Ariona jak mam mały przestój finansowy.
biedronka87
Posty: 333
Rejestracja: 22 lipca 2011, 15:04

23 listopada 2011, 10:23

Moni - Fredi pisze:Moja kotka nawet nie chce podejść do miski jak jest tam Perfect Fit. Karma nie jest zdecydowanie jakości RC, myślę że nawet Whiskas w porównaniu z Perfect Fit to rarytas.

Jedyny (bardzo wątpliwy) plus to cena i możliwość kupienia w najtańszych sklepach jak Biedronka.

NIE, NIE i jeszcze raz NIE!!!!
nigdy nie było i nie będzie perfect fit w biedronce :mrgreen: w biedronce jest Kitty,whiskas
ja bym jednak nie porównywała RC z innymi karmami,nowymi czy też już z dostępnymi na rynku,zobaczcie kilka opakowań RC i przeczytajcie skład,ja niedawno oglądałam 3 paczki i na ani jednej nie było podaneych % mięsa,więc może go tam być tyle co wcale skoro nie podają


i moja kotka kiedyś próbowała,smakowało jej
MonikaMroz
Posty: 737
Rejestracja: 27 lipca 2011, 12:47
Lokalizacja: Kutno

23 listopada 2011, 11:30

Bo możliwe że RC leżało tylko koło mięsa choć jest napisane że ma suszone mięso drobiowe ;). Jak na skład to ma trochę wygórowana cenę. Moja Mili jadła tylko BabyCat ale zmieszane z inną karma.
biedronka87
Posty: 333
Rejestracja: 22 lipca 2011, 15:04

24 listopada 2011, 10:55

MonikaMroz pisze:Bo możliwe że RC leżało tylko koło mięsa choć jest napisane że ma suszone mięso drobiowe ;). Jak na skład to ma trochę wygórowana cenę. Moja Mili jadła tylko BabyCat ale zmieszane z inną karma.
też sądze,ze cena za wysoka jak na jakość,moje koty wcześniej jadły RC,ale od pewnego czasu zaczęły mieć po niej biegunke lub robiły plackowate kupy,teraz są na Brit i jest cisza,nawet im smakuj.
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

24 listopada 2011, 12:48

Ja już od dawna nie karmię kota ani psa RC. Kiedyś kupowałem sporadycznie. Moim zdaniem RC, Eukanuba i Hill's to mocno przereklamowane marki, ich skład jest daleki od ideału i szkoda na nie kasy. Z tych szeroko promowanych firm, mam jako takie zaufanie do Puriny pro plan, którą uważam za dużo lepszą niż RC.
MonikaMroz
Posty: 737
Rejestracja: 27 lipca 2011, 12:47
Lokalizacja: Kutno

24 listopada 2011, 19:18

biedronka87 pisze:teraz są na Brit i jest cisza,nawet im smakuj.
A którą Brit kupujesz? Granatową czy biało-jakąś? Ja z granatowej jestem bardzo zadowolona. Na razie kupuję kitten. Ciekawa jestem czy Adult ma większe granulki?
biedronka87
Posty: 333
Rejestracja: 22 lipca 2011, 15:04

30 listopada 2011, 12:27

MonikaMroz pisze:
biedronka87 pisze:teraz są na Brit i jest cisza,nawet im smakuj.
A którą Brit kupujesz? Granatową czy biało-jakąś? Ja z granatowej jestem bardzo zadowolona. Na razie kupuję kitten. Ciekawa jestem czy Adult ma większe granulki?
ja tą samą kupuje i wiesz co-moje koty wolą dla małych kotów niż dla starszych :roll:
rgm
Posty: 31
Rejestracja: 15 października 2009, 16:12

06 grudnia 2011, 00:33

tracershy pisze:Ja już od dawna nie karmię kota ani psa RC. Kiedyś kupowałem sporadycznie. Moim zdaniem RC, Eukanuba i Hill's to mocno przereklamowane marki, ich skład jest daleki od ideału i szkoda na nie kasy. Z tych szeroko promowanych firm, mam jako takie zaufanie do Puriny pro plan, którą uważam za dużo lepszą niż RC.
różnica w cenie między purinąproplan a rc ster 37 jest żadna.

Skład Puriny mnie zastanowił jak go przeczytałem niby 20% ale właśnie czego ? Kurczaka. Jak odejmiemy kości, wodę to ile tego zostanie ?

edyta:
Brit uważam za dobrą karmę , karmiłem nią kociate ale jakoś mnie odstrasza dopisek "pochodzenia zwierzęcego". ;p
Wsumie najważniejsze imo jest jak zwierzak się czuje po karmie a nie czy ma 33 czy 39 % procent mięsa.
biedronka87
Posty: 333
Rejestracja: 22 lipca 2011, 15:04

07 grudnia 2011, 09:44

rgm pisze:
tracershy pisze:Ja już od dawna nie karmię kota ani psa RC. Kiedyś kupowałem sporadycznie. Moim zdaniem RC, Eukanuba i Hill's to mocno przereklamowane marki, ich skład jest daleki od ideału i szkoda na nie kasy. Z tych szeroko promowanych firm, mam jako takie zaufanie do Puriny pro plan, którą uważam za dużo lepszą niż RC.
różnica w cenie między purinąproplan a rc ster 37 jest żadna.

Skład Puriny mnie zastanowił jak go przeczytałem niby 20% ale właśnie czego ? Kurczaka. Jak odejmiemy kości, wodę to ile tego zostanie ?

edyta:
Brit uważam za dobrą karmę , karmiłem nią kociate ale jakoś mnie odstrasza dopisek "pochodzenia zwierzęcego". ;p
Wsumie najważniejsze imo jest jak zwierzak się czuje po karmie a nie czy ma 33 czy 39 % procent mięsa.
a która karma jest idealna ? NIE MA TAKIEJ,zawsze coś

purina pro plan ponad 50zł za 5 kg a RC 37 za paczuszkę 400gr od 18 do ponad 20zł więc gdzie widzisz taka sama cenę,purina wychodzi 18zł kg

a jakbyś dał whiskasa i kot sie dobrze po niej czułto co dawałbyś ? ja nie bo widząc te 33 i 39% mięsa to wolałabym dać tą z 39% bo wiem że tego mięsa jest dużo a jak widzę np.4% i więcej jak w tanich karmach to domyślam się o całej reszcie

RC wydaje mi sie już przereklamowaną karmą,gdzie się ktoś chwali co kupuje psu czy kotu mówi RC jakby nie wiadomo co to było (jakby świeżutkie mięsko z ubojni :mrgreen: )
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość