odkłaczanie

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

irqu
Posty: 2
Rejestracja: 08 lutego 2018, 11:36

08 lutego 2018, 12:54

Witam po raz pierwszy tu zajrzałem i poszukuję informacji czy istnieje specjalistyczna karma z odkłaczaczem i po sterylizacji dla naszej dwu letniej kotki (Neva Masquerade) pytanie dla tego, że ostatnio przestała zlizywać pastę odkłaczającą i z łapki swojej i mojego palca :( . Zaznaczam ,że przeszukałem forum i dobry wujek Google też nie pomógł, dziękuję za podpowiedź. Irek Toruń wspólwłaściciel kotki i psa.
Gimbo
Posty: 163
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 09:47

08 lutego 2018, 14:59

Witaj Irku, po pierwsze to poczytaj o karmach, nie kupuj żadnej karmy zbożowej po sterylizacji - przeczytaj skład (!). Rozejrzyj się za karmami mięsnymi bez zbóż - w końcu nasze mruczki to mięsożercy ;).
Ogólnie to sucha karma nie jest zbyt dobra dla kotów ze względu na problemy z układem moczowym. Koty piją dużo mniej niż psy i jedząc suchy pokarm często zaczynają mieć problemy z układem moczowym.
Jeśli chcesz podawać suche to powinna być ona jedynie dodatkiem do mokrej karmy (ale równiej dobrej, mięsnej bez zbóż).
Jeśli chcesz zabezpieczyć kota przez kłaczkami to też nie patrz aby coś było w składzie karmy bo zazwyczaj takie karmy mają bardzo kiepski skład, tylko zasiej trawę a do mokrej karmy dodawaj mielone siemie lniane zmielone lub glutka bez pestek.
Jeśli zależy Ci na paście to spróbuj kupić jakaś inna, może tej znudził jej się smak, albo mieszaj pastę na kłaczki z pastami Miamora.
irqu
Posty: 2
Rejestracja: 08 lutego 2018, 11:36

08 lutego 2018, 16:21

Dzięki za sugestję jesteśmy stosunkowo nowymi kociarzami i się uczymy
Gimbo
Posty: 163
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 09:47

09 lutego 2018, 08:39

polecam zajrzeć na grupę na FB "o kotach merytorycznie", prowadzą ją weterynarze i mają bardzo ciekawe grafiki edukacyjne.
agneezek

22 lutego 2018, 17:26

dzięki za wskazówki, borykam się z podobnym problemem. akurat nasz Filet pije sporo [miseczka stały dostęp + wszelkie możliwe okazje na podaż kranówki], jednak o ile suchą ma wypasioną, to co do mokrej karmy, preferuje niestety śmieciowe :x . rozważam przejście na BARF.
Błażej
Posty: 56
Rejestracja: 19 października 2018, 17:30

01 listopada 2018, 21:25

Są karmy z dopiskiem Hairball, ale ja polecam pasty słodowe, które powlekają przewód pokarmowy i pozwalająje wydalić połknięte włosy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość