Odklaczanie — specjalne pasty czy moze cos innego?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

kociomio
Posty: 5
Rejestracja: 29 września 2010, 01:09

05 października 2010, 01:29

Witam serdecznie,

INTERVET Remover czy GIMPET Malt Soft?
A moze cos innego jak Parafina? Albo inna pasta?

Ktora z wymienionych past odklaczajacych (lub innych metod) w Panstwa przekonaniu lepiej odklaczy kotka?
A moze stosowac obie wymienione pasty?

Pasty odklaczajace dostarczaja kotu takze rozne skladniki odzywcze — ale czy te skladniki nie dubluja sie juz z tymi ktore sa zawarte w karmie (suchej, mokrej, naturalnej)

Jakie sa Panswta doswiadczenia w zakresie pomagania kotom w odklaczaniu ich zoladkow?


Pozdrawiam!
Killatha
Posty: 11
Rejestracja: 31 grudnia 2008, 17:46

11 listopada 2010, 09:53

ja stosuję pastę Bezo-Pet z formy Vetoquinol
chyba najlepiej im "wchodzi"
żaden z moich kotów za pastami nie przepada
łagodniejsze przypadki zakłaczenia reguluje chrupkami z whiskasa
Awatar użytkownika
Esme
Posty: 882
Rejestracja: 14 marca 2008, 19:53
Lokalizacja: Świnoujście

16 listopada 2010, 09:23

Ja z powodzeniem stosuję GIMPET Malt Soft. Moje koty ją uwielbiają. Długowłosa kotka, ktora przybyla do mnie rok temu, początkowo nie chciala, ale teraz wcina. Daję około 2cm dziennie, po trochu na palcu i uwielbiam ich szorstkie języczki :wink: Bardzo rzadko sie zdarza, ze kot wymiotuje, a kłaków sie nałykają nie tylko przy myciu, ale rownież przy zapasach :)
Afatima
Posty: 4
Rejestracja: 30 grudnia 2008, 00:49
Lokalizacja: Warszawa

23 grudnia 2011, 01:16

U mnie idzie Malt Soft - widać, że oprócz efektu odkłaczania po prostu mojej kotce smakuje. Ale już kocur moich rodziców jedzie na trawce - Gimpetu nie trąca.
vega36
Posty: 7
Rejestracja: 15 czerwca 2009, 20:27

23 grudnia 2011, 02:55

U mnie sprawdziła się karma Royal Canin Fibre Response. Mieszałam ją w proporcji 1:1 z Orijenem. Początkowo bałam się trochę, bo w opisie jest napisane, że to karma używana również przy przewlekłych zaparciach, podczas gdy kilka moich kotów ma tendencje akurat odwrotne. Okazało się, że karma ta pięknie wyregulowała wydalanie, a oprócz tego od początku jej stosowania skończyły się problemy z zakłaczaniem.
Malwerina
Posty: 1
Rejestracja: 27 sierpnia 2010, 13:22

27 grudnia 2011, 13:32

Ja wysiewam trawkę, i to pomaga mojej kitce.
Afatima
Posty: 4
Rejestracja: 30 grudnia 2008, 00:49
Lokalizacja: Warszawa

16 stycznia 2012, 15:12

Raz wysiałam.... została potaktowana jako materacyk, ewentualnie obiekt do zabawy... :roll:
Awatar użytkownika
MaximusKennel
Posty: 87
Rejestracja: 13 listopada 2011, 13:19

16 stycznia 2012, 23:14

Afatima pisze:Raz wysiałam.... została potaktowana jako materacyk, ewentualnie obiekt do zabawy... :roll:
Cha :lol: Ja też raz wysiałam, koty omijały z daleka, za to psy jak tylko trawsko podrosło, to wszystko z korytka wyżarły :mrgreen:
Także pozostałam przy pastach Malt Soft :wink:
Afatima
Posty: 4
Rejestracja: 30 grudnia 2008, 00:49
Lokalizacja: Warszawa

15 grudnia 2012, 11:20

vega36 pisze:U mnie sprawdziła się karma Royal Canin Fibre Response. Mieszałam ją w proporcji 1:1 z Orijenem. Początkowo bałam się trochę, bo w opisie jest napisane, że to karma używana również przy przewlekłych zaparciach, podczas gdy kilka moich kotów ma tendencje akurat odwrotne. Okazało się, że karma ta pięknie wyregulowała wydalanie, a oprócz tego od początku jej stosowania skończyły się problemy z zakłaczaniem.
Trzy dni temu dostałam w gabinecie próbkę tej karmy, ponieważ Melania zakłaczyła się rozpaczliwie i wylądowałyśmy u weta. Po jej zjedzeniu wyraźnie było widać, że kał jest luźniejszy. Może też po prostu zmieszam ją z tą, którą podaję zawsze. Choć z drugiej strony ponoć się nie miesza... (jak z alkoholem ;)
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

15 grudnia 2012, 19:14

Afatima pisze:
vega36 pisze:U mnie sprawdziła się karma Royal Canin Fibre Response. Mieszałam ją w proporcji 1:1 z Orijenem. Początkowo bałam się trochę, bo w opisie jest napisane, że to karma używana również przy przewlekłych zaparciach, podczas gdy kilka moich kotów ma tendencje akurat odwrotne. Okazało się, że karma ta pięknie wyregulowała wydalanie, a oprócz tego od początku jej stosowania skończyły się problemy z zakłaczaniem.
Trzy dni temu dostałam w gabinecie próbkę tej karmy, ponieważ Melania zakłaczyła się rozpaczliwie i wylądowałyśmy u weta. Po jej zjedzeniu wyraźnie było widać, że kał jest luźniejszy. Może też po prostu zmieszam ją z tą, którą podaję zawsze. Choć z drugiej strony ponoć się nie miesza... (jak z alkoholem ;)
wet wszystko wciśnie

kup pastę i nie licz na cud miód karmę RC
Afatima
Posty: 4
Rejestracja: 30 grudnia 2008, 00:49
Lokalizacja: Warszawa

15 grudnia 2012, 19:45

Kiedy na pierwszy rzut oka właśnie pomogła... tylko nie wiem czy nie za bardzo...
k0cur
Posty: 8
Rejestracja: 05 sierpnia 2007, 22:11
Lokalizacja: lublin

30 grudnia 2012, 14:45

moje kocury nie chcą żadnej pasty, sieję trawę i ostatnio kupiłam RC response fibre. W kuwecie jest róznica,chodzi mi zwłaszcza o jednego, który nie da się wyczesać ( wielki strachajło) i ma tendencje do zakłaczania.
booboo
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2012, 16:27

30 grudnia 2012, 19:34

Moim zdaniem RC Fibre - TO JEDYNY RC jaki ma prawo bytu.
Skład na pewno nie gorszy jak te wszystkie pasty odkłaczające - a skuteczność wielka. Jeśli używa się Fibra jako odkłaczacza - a tylko o takim przeznaczeniu piszę - to lepiej nie podawać go jako stały pokarm tylko traktować jak pastę - w zależności od zakłaczenia - kilka - dwa lub raz w tygodniu - po dużej łyżce karmy.
Albo kupić mielone ziarno psyllium które właśnie w tej karmie służy do pozbywania się kłaków i dodawać do mokrego jedzenia, raz czy dwa w tygodniu.
Olivia2005
Posty: 22
Rejestracja: 30 grudnia 2012, 20:22

04 stycznia 2013, 20:02

booboo pisze:Moim zdaniem RC Fibre - TO JEDYNY RC jaki ma prawo bytu.
Skład na pewno nie gorszy jak te wszystkie pasty odkłaczające - a skuteczność wielka. Jeśli używa się Fibra jako odkłaczacza - a tylko o takim przeznaczeniu piszę - to lepiej nie podawać go jako stały pokarm tylko traktować jak pastę - w zależności od zakłaczenia - kilka - dwa lub raz w tygodniu - po dużej łyżce karmy.
Albo kupić mielone ziarno psyllium które właśnie w tej karmie służy do pozbywania się kłaków i dodawać do mokrego jedzenia, raz czy dwa w tygodniu.
Czy RC fibre można podawać np. 4 miesięcznemu kociakowi ( MCO ) i w jakiej ilości?
gość.

04 stycznia 2013, 20:11

Proponuję dodawać kotom do karmy odrobinę mielonego siemienia lnianego. Jest to zdrowsze i tańsze od past i karm odkłaczających.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość