Odklaczanie — specjalne pasty czy moze cos innego?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

booboo
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2012, 16:27

05 stycznia 2013, 11:23

Olivia2005 pisze:Czy RC fibre można podawać np. 4 miesięcznemu kociakowi ( MCO ) i w jakiej ilości?
.

Jeśli jest potrzeba to można. Myślę że raz czy dwa razy w tygodniu po łyżeczce powinno być ok.

Siemie lniane jest dobre ale bardziej jako profilaktyka bo jak mamy doczynienia z dużym zakłaczeniem to raczej siemie sobie nie poradzi ;(. Nie każdy też podaje mokre a do suchego się nie doda - tak samo jak ziarna psyllium =(.

Ja też podaję mielone siemie od czasu do czasu - nigdy nie mieliśmy problemów z kłaczkami - ale mój kot jest krótkowłosy za to ma dużo podszerstka.
gość.

05 stycznia 2013, 11:40

Do suchej karmy dodaje się siemię tylko zmielone, nie gotowane. Do pokarmu mokrego można podawać albo również suche, albo "glutkowate". A co do odkłaczania - pomoże nawet przy sporym zakłaczeniu kota.
booboo
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2012, 16:27

05 stycznia 2013, 22:38

Myślisz że kot że taką suchą karmą posypaną siemię kot zje?...hmm mój kot lubi siemię ale nie wiem czy zjadł by gdybym posypała nim chrupki...raczej wyjadł by chrupki a siemię zostawił =)...
Niestety z doświadczenia wiem że przy kocie długowłosym siemię się nie sprawdziło i wymagały dodatkowego wspomagacza...ale może to wyjątek. Zawsze warto spróbować ;) i zobaczyć ;)
Wszystko dała nam matka natura i jestem zdania że jeśli to tylko możliwe to trzeba z niej korzystać;).
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

05 stycznia 2013, 23:47

ostatnio ciocia podała mi fajny sposób na pokojowe podawanie kotu pasty na odkłaczanie. mianowicie należy trochę nałożyć mu jej na łapkę - a jako że kot z ufajdaną łapką chodzić nie będzie, to to wszystko zliże ;) próbował tak ktoś?
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

06 stycznia 2013, 00:29

SleepingSun pisze:ostatnio ciocia podała mi fajny sposób na pokojowe podawanie kotu pasty na odkłaczanie. mianowicie należy trochę nałożyć mu jej na łapkę - a jako że kot z ufajdaną łapką chodzić nie będzie, to to wszystko zliże ;) próbował tak ktoś?
a jak kot wpadnie na pomysł machania łapką to ufajdane wszystko w około i nawet sufit :mrgreen:
Grainfree'k

06 stycznia 2013, 17:27

sunshain pisze:
SleepingSun pisze:ostatnio ciocia podała mi fajny sposób na pokojowe podawanie kotu pasty na odkłaczanie. mianowicie należy trochę nałożyć mu jej na łapkę - a jako że kot z ufajdaną łapką chodzić nie będzie, to to wszystko zliże ;) próbował tak ktoś?
a jak kot wpadnie na pomysł machania łapką to ufajdane wszystko w około i nawet sufit :mrgreen:

Hehe dlatego ja tylko raz spróbowałem takiej metody hehehe...
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

06 stycznia 2013, 20:36

no tak, macie rację. a wydawało mi się to takie genialne ;)
torbalina
Posty: 1
Rejestracja: 22 marca 2013, 01:19

22 marca 2013, 01:36

Naturalna trawa najlepsza :D
Awatar użytkownika
Esme
Posty: 882
Rejestracja: 14 marca 2008, 19:53
Lokalizacja: Świnoujście

22 marca 2013, 11:30

SleepingSun pisze:no tak, macie rację. a wydawało mi się to takie genialne ;)
Ja tak czasem robiłam, zanim kotka polubiła pastę. Żeby uniknąć chlapania, trzeba trochę rozmazać pastę na łapce, a poza tym smarować wyżej. Mimo wszystko, dla mnie to dobry, awaryjny sposób, tylko trzeba nabrać trochę wprawy 8)
rgm
Posty: 31
Rejestracja: 15 października 2009, 16:12

01 kwietnia 2013, 12:46

moje koty mają swoje kwiatki, które żrą i późciej żygają wszedzie. więc pasty u mnie są zbędne.
Gość

10 kwietnia 2013, 16:25

Ja moim do podstawowej karmy Applaws mieszam RC fibre. W proporcji 3:1. Jestem zadowolona. Pasty guzik dawały. Wymiotujących 3 kotów w domu to jakoś u siebie nie widzę! Każdy oczywiście ma na to swoje zdanie
amalasunta
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:37

22 maja 2013, 11:48

jedna z moich maine coonek ma spory problem z 'kłaczkami' - kupuję karmę weterynaryjną Purina Vet OM - suchą i mieszam ją z innymi suchymi karmami - i jest duża poprawa!
opakowanie 1,5 kg wystarcza na miesiąc

na pasty moje panny kręcą nosem - chyba tylko miamora (takie porcje w podłużnych saszetkach) z chęcią podjedzą
Chaetonotus
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2013, 19:55

22 maja 2013, 21:16

A co myślicie o takich małych trójkącikach odkłaczających Sanabell? Moi chłopcy bardzo je lubią, ale nie wiem czy raz w miesiącu taki pakiecik jest wystarczający aby nie mieli problemów z włosami w żołądku.
Scorpy
Posty: 2
Rejestracja: 22 października 2011, 23:32

04 lipca 2013, 13:33

Ja podawałam Gimpet Malt Soft. Kotka nie przepadała za jakimikolwiek pastami, ale tę jakoś znosiła. Działała jak trzeba. Można również spróbować karmy odkłaczającej, najlepiej mieszając ją z inną karmą. Jak zdecydujesz się na jedną metodę odkłaczania (np. pastę), nie stosuj równologle innej (np. jednocześnie karmy odkłaczającej), bo kot może dostać biegunki od nadmiaru tych atrakcji :)
CocoChanel
Posty: 1
Rejestracja: 18 lipca 2013, 19:00

19 lipca 2013, 11:00

Ja stosuję "karmę" Whiskas HairBall, co o tym myślicie?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość