Odchudzenie jednego z 3ech kotów

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

AleksandraT
Posty: 1
Rejestracja: 19 marca 2015, 09:59

20 marca 2015, 17:33

Hej jestem nowa na forum i mam pytanie, czy znacie jakieś skuteczne triki na odchudzenie jednego kota w domu, gdzie są 3 koty. Każdy powinien jeść inną karmę, ale niestety podjadają sobie nawzajem a ja nie wiem jak to ogarnać. Do odchudzenia jej jedna kotka, która je karmę z podwyższoną zawartością błonnika, ze względu na zaparcia.
Pozdrawiam,
Ola.
pimpa1

20 marca 2015, 18:40

Ja też mam trzy koty, z czego jedną otyłą kotkę i odchudziłam ją z sukcesem. niestety nie da się upilnować, który kot ile zjada i co zjada, więc do misek sypałam dietetyczną karmę- ja akurat Trovet Weight &diabetic, wszystkie koty ją jadły. dodatkowo raz dziennie dokarmiałam dwa pozostałe karmą " normalną" - tzn zamykałam je w kuchni z miską pełną ich karmy na pare minut, zwykle o tej samej porze. Szybko się nauczyły, ze to ich pora. po 3 miesiącach kot był na tyle odchudzony, że wróciłam do normalnego żywienia, tylko karmą bez zbóż np. Applaws, i od roku kot nie przytył. Polecam taki sposób ;)
Gimbo
Posty: 163
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 09:47

21 marca 2015, 11:00

Zadnie nie jest proste, najlepszym sposobem było by podawanie posiłków o wyznaczonych porach. Dla kotki otyłej dobra była by jakaś miska spowalniająca jedzenie oraz karma z niską zawartością węglowodanów (kotka tyje z powodu karmy ze zwiększoną ilością błonnika) np. Porta21 Sensible - inne koty też mogą ją jeść, jeśli chodzi o zaparcia to proponuję zwiększyć (lub wprowadzić jeśli tego nie robisz) ilość mokrych posiłków a dodatkowo do mokrych posiłków spróbuj dodawać odcedzonego 'glutka' z siemienia lnianego lub posypuj mokre zmielonymi ziarnami siemienia - inny kotom też możesz tak robić, przy okazji ułatwisz im pozbycie się kłaków z układu pokarmowego.
AnnaL13
Posty: 1
Rejestracja: 21 marca 2015, 20:33

21 marca 2015, 20:43

Też mam 3 koty i dwa są na specjalistycznej diecie (jeden nerki, drugi kamienie) trzecia kotka właśnie karma odchudzająca. Jedyna metoda to posiłki o konkretnych porach, pilnowanie aby każdy ze swojej miski jadł i zabieranie misek jak skończą. Było trudno na początku bo kiedyś nie było takich rygorów ale po kilku dniach zaczęły się przystosowywać, może nie jest idealnie i są próby ale wiedza że tak nie wolno i raczej jest to rodzaj zabawy ze mną.
sorshaliz

22 marca 2015, 17:46

Moja kotka schudła żywiąc się karmą Perfect Fit "dla puszystych leniuszków".
AgnieszkaLus
Posty: 1
Rejestracja: 22 marca 2015, 17:41

22 marca 2015, 17:49

Moja kotka schudła jedząc suchą karmę Perfect Fit "dla puszystych leniuszków".
jamnicze
Posty: 3
Rejestracja: 06 kwietnia 2015, 17:36

06 kwietnia 2015, 17:45

odchudzenie jednego z domowników według mnie jest trudne. A jedyną możliwością jest chyba większa ilość ruchu bo ciężko upilnować żeby nie jadł
CuSiu
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 19:56

16 kwietnia 2015, 20:03

moje koty są fit, ponieważ daje im tylko suchą karmę i mleko i ciągle sobie biegają po dworze ;)
Gimbo
Posty: 163
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 09:47

17 kwietnia 2015, 09:55

Cusiu, Twoje koty zapewne są "fit" własnie dlatego że "ciągle sobie biegają po dworze"
wirydiana

23 lutego 2016, 12:07

[quote="AleksandraT"]Hej jestem nowa na forum i mam pytanie, czy znacie jakieś skuteczne triki na odchudzenie jednego kota w domu, gdzie są 3 koty. Każdy powinien jeść inną karmę, ale niestety podjadają sobie nawzajem a ja nie wiem jak to ogarnać. Do odchudzenia jej jedna kotka, która je karmę z podwyższoną zawartością błonnika, ze względu na zaparcia.
Pozdrawiam,
Ola.[/quote]
wirydiana

23 lutego 2016, 12:11

mam ten sam problem jak odchudzić kota ok 10 kg 3 pozostałe waga w normie ?
Awatar użytkownika
mukoss
Posty: 1
Rejestracja: 02 września 2017, 18:28

05 września 2017, 19:59

Popieram mojego przedmówcę w 100%... Nic dodać, nic ująć...
Gimbo
Posty: 163
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 09:47

07 września 2017, 14:46

Prawda jest zupełnie inna. Koty jako mięsożercy, świetnie przyswaja białko i tłuszcze zwierzęce natomiast kompletnie nie przyswajają węglowodanów - od których tyją. Zatem jeśli chcąc odchudzić kota kupimy mu karmę FIT, kupimy mu tak naprawdę karmę z jeszcze większa dawką węglowodanów i znikomą ilością tłuszczu i nieduża białka czyli zabierzemy mu to czego potrzebuje i zostawimy to czego kompletnie mu nie potrzeba, co za tym idzie kot będzie ciągle głodny bo będzie otrzymywał zapychające "jałowe" posiłki.
Jeśli chce się odchudzić kota trzeba kupić mu karmę z jak największym udzielam białka i tłuszczu zwierzęcego (nie roślinnego) a tym samym mniejszą ilością węglowodanów, pilnować porcji, dużo się bawić i tyle.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość