Miska dla kota

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

niaiu
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2021, 09:51

19 lutego 2021, 09:41

cześć!
Jaką miskę polecacie dla kota?
Mój sierściuch ma problem z piciem, robi to, ale niechętnie... Najlepiej to jakby w ogóle nie musiał pic :D może macie jakiś sprawdzony sposób jak przekonać go do wody?
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

17 września 2022, 20:59

Cześć,
Picie wody przez kota jest bardzo ważne, szczególnie jeżeli żywimy kota suchą karmą.
Niektóre koty są wrażliwe na świeżość wody w misce - nie chcą pić wody, która stoi już kilka godzin. Czasami do miski z wodą może wpaść też sucha karma spożywana przez kota - dlatego warto dbać o świeżość i czystość wody.
Warto pomyśleć o zakupie fontanny (np. takiej: https://www.krakvet.pl/product-pol-3087 ... query_id=9 ) - ciągły ruch wody sprawia, że jest ona świeża i natleniona oraz zwraca na siebie uwagę zwierzęcia. Zainteresowany ruchem i szumem kot będzie chętniej podchodził do takiego poidła a tym samym zwiększy się szansa na picie przez niego wody ( która będzie również smaczniejsza).
Pozdrawiam,
Kasia
werronka
Posty: 2
Rejestracja: 11 września 2023, 09:40

11 września 2023, 10:00

Mój kot nie tknie wody z miski metalowej, wolał pić brudną wodę z kałuży niż czystą z miski. Do dziś nie wiem dlaczego, ale trochę minęło zanim doszliśmy, że to wina miski. Kupiliśmy plastikową, było lepiej ale też niechętnie pił. W końcu postawiłam mu wodę w talerzu ceramicznym takim jak jemy my, głębokim na zupę i eureka, to mu pasuje. Ostatnio kupiłam mu fajne miski ceramiczne i też z nich chętnie pije.
Obrazek
budynka
Posty: 28
Rejestracja: 24 czerwca 2019, 18:22

02 października 2023, 15:20

przede wszystkim miska kota a miska z woda musza stac w innych miejscach.. warto tez dawac karme ktora nawadnia np josere (josera ma tez fajne rosołki)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość