Która karma lepsza???

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ilona2997

22 czerwca 2011, 21:48

Zastanawiam się nad karmą Purina. Czy jest ona lepsza od np. RC lub Araton. Bo moją kieszeń nie stać na RC. A w moim mieście jest taka drogeria Scheckler Ja tam mleko i przysmaki kupuje, a mają także Purinę (Gourmet, Feliks i Purina)
I nie wiem czy mogę mu to dawać. Czy na długą metę mu to nie zaszkodzi.. Dodam że to jest kot 11 miesięczny po kastracji, ale ja już mu daję dla dorosłych karmę...


I czy mogę kotu dawać na cały dzień suszki Puriny, a raz na 2 dni Gourmeta lub Feliksa mokrą karmę...Po czytałam, że koty od takiej "diety" bardzo częstą mają problemy z nerkami i żołądkiem. Kot dostaje kocie mleko z wspomnianej wyżej drogerii, bo wody nie chce pić stojącej tylko taką bieżącą lub stojącą w umywalce. (Wybredny ten mój kocurek :) )

Poproszę także o poradę od dr. Jarka, bo zależy mi na jego opinii jako weterynarza, bo moi zabardzo nie wiedzą i nie chcą mi w głowie mieszać..
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

01 października 2011, 23:47

RC w cale nie jest dobra karmą w tej cenie kupisz wiele lepszych karm
skoro szukasz czegoś lepszego i tańszego to np. 1 st choice

co do wody to kup fontannę
Piuma
Posty: 99
Rejestracja: 07 sierpnia 2011, 18:51

02 października 2011, 13:16

Moje koty bardzo lubia Joserę, chetnie ją jedzą i dobrze wyglądają a jest tansza niz RC :)
biedronka87
Posty: 333
Rejestracja: 22 lipca 2011, 15:04

24 października 2011, 10:58

Purina i RC nie są dobrymi karmami,w szczególności RC która kosztuje tyle ile kosztuje...
Ja zawsze czytam skład i jestem przerażona :wink:
MonikaMroz
Posty: 737
Rejestracja: 27 lipca 2011, 12:47
Lokalizacja: Kutno

24 października 2011, 11:24

To zależy jaką Purinę masz na myśli?? Purina One, Purina Cat Chow, Freskies jest tez z Puriny. Ja polecam jak zwykle Brit :D . http://www.krakvet.pl/karmy-podzial-fir ... 1_145.html Jest to karma klasy Premium i nie jest droga. Jest bez pszenicy. Ale najlepiej to bez zbożową Acana, Apllaws, Orijen tylko one już są droższe ale nie obciążają kocich nerek. Najlepiej zbadaj skład. Ile mięsa, jakie dodatki, ile białka, tłuszczy i dopasuj do potrzeb kota. A to że jest kastrat to nie musisz przecież kupować mu dla kastratów. Możesz normalną karmę, którą kot je.
CobraWro
Posty: 225
Rejestracja: 08 września 2011, 21:01
Lokalizacja: Wrocław

24 października 2011, 15:50

moja kicia póki co zajada się RC, ale jak będę kupował kolejną to najpierw porozmawiam z moim weterynarzem jak ją zobaczy na kontrolnej wizycie :).. choć na RC nie mogę póki co narzekać, bo Mała ją wcina chętnie, a nie wiem jak z innymi karmami może być.. a ta Brit wydaje się dość ciekawą karmą...
biedronka87
Posty: 333
Rejestracja: 22 lipca 2011, 15:04

24 października 2011, 16:31

MonikaMroz pisze:To zależy jaką Purinę masz na myśli?? Purina One, Purina Cat Chow, Freskies jest tez z Puriny. Ja polecam jak zwykle Brit :D . http://www.krakvet.pl/karmy-podzial-fir ... 1_145.html Jest to karma klasy Premium i nie jest droga. Jest bez pszenicy. Ale najlepiej to bez zbożową Acana, Apllaws, Orijen tylko one już są droższe ale nie obciążają kocich nerek. Najlepiej zbadaj skład. Ile mięsa, jakie dodatki, ile białka, tłuszczy i dopasuj do potrzeb kota. A to że jest kastrat to nie musisz przecież kupować mu dla kastratów. Możesz normalną karmę, którą kot je.
purina ma jeszcze darling czy jakoś tak (czwerwone opakowania)

CobraWro pisze:moja kicia póki co zajada się RC, ale jak będę kupował kolejną to najpierw porozmawiam z moim weterynarzem jak ją zobaczy na kontrolnej wizycie :).. choć na RC nie mogę póki co narzekać, bo Mała ją wcina chętnie, a nie wiem jak z innymi karmami może być.. a ta Brit wydaje się dość ciekawą karmą...
Moje też kiedyś były na RC,wszędzie to RC :mrgreen: chyba się przereklamowała ta karma 8)
jak szukasz karmy to patrz na skład:ma być dużo % mięsa,mało tłuszczu białko w zależności od ruchliwości kota itd.bo wysoko kalorycznej karmy nie dasz lwowi kanapowemu pzecież a wariatowi który lubi się bawić,gonić za wszystkim :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 25 października 2011, 10:30 przez biedronka87, łącznie zmieniany 1 raz.
K@rOLcI@
Posty: 884
Rejestracja: 08 lipca 2011, 14:08

24 października 2011, 21:22

dziewczynki ale ona pisze o mokrej karmie a wy chyba zeszłyscie na suchą - i mi sie wydaje, ze Felixem, Gourmetem kota nie zabije.
a sory bo Cobra to chyba pan jest - podałby imie byo by mi łatwiej zapamiętać ;)
CobraWro
Posty: 225
Rejestracja: 08 września 2011, 21:01
Lokalizacja: Wrocław

24 października 2011, 21:30

Michał miło mi ;)
biedronka87
Posty: 333
Rejestracja: 22 lipca 2011, 15:04

25 października 2011, 10:35

K@rOLcI@ pisze:dziewczynki ale ona pisze o mokrej karmie a wy chyba zeszłyscie na suchą - i mi sie wydaje, ze Felixem, Gourmetem kota nie zabije.
a sory bo Cobra to chyba pan jest - podałby imie byo by mi łatwiej zapamiętać ;)
ilona2997 pisze:Zastanawiam się nad karmą Purina. Czy jest ona lepsza od np. RC lub Araton. Bo moją kieszeń nie stać na RC. A w moim mieście jest taka drogeria Scheckler Ja tam mleko i przysmaki kupuje, a mają także Purinę (Gourmet, Feliks i Purina)
I nie wiem czy mogę mu to dawać. Czy na długą metę mu to nie zaszkodzi.. Dodam że to jest kot 11 miesięczny po kastracji, ale ja już mu daję dla dorosłych karmę...


I czy mogę kotu dawać na cały dzień suszki Puriny, a raz na 2 dni Gourmeta lub Feliksa mokrą karmę...Po czytałam, że koty od takiej "diety" bardzo częstą mają problemy z nerkami i żołądkiem. Kot dostaje kocie mleko z wspomnianej wyżej drogerii, bo wody nie chce pić stojącej tylko taką bieżącą lub stojącą w umywalce. (Wybredny ten mój kocurek :) )

Poproszę także o poradę od dr. Jarka, bo zależy mi na jego opinii jako weterynarza, bo moi zabardzo nie wiedzą i nie chcą mi w głowie mieszać..
no to jeszcze raz,a nie lepiej tylko suchą karmę a mokre czasami/okazjonalnie ? :wink: zbankrutujesz bo Gourmeta kosztuje prawie 3 zł saszetka,a kot jedną na cały dzień się nie naje...
kot nie powinien dostawać takiego mleka.Wg mnie mleko kot powinien otrzymywać od matki do około 7tygodnia,do momentu w którym matka nie chce już ich karmić.Potem woda,woda i jeszcze raz woda,wodę niech pije nawet z umywalki,lepsze to niż to mleko poważnie,bo jeśli jest w stanie wskoczyć na blat kuchenny to malutki to on nie jest by dawać mu mleko tymbardziej takie...
K@rOLcI@
Posty: 884
Rejestracja: 08 lipca 2011, 14:08

25 października 2011, 11:09

te biedronek nie czepiaj sie tak :P
biedronka87
Posty: 333
Rejestracja: 22 lipca 2011, 15:04

25 października 2011, 11:37

K@rOLcI@ pisze:te biedronek nie czepiaj sie tak :P
jeszcze się nie zaczęłam czepiać a doradziłam :mrgreen: mleko jest beee :lol:
a na mokrym można zbankrutować dlatego karmię tylko suchym,bo moje dużoo jedzą 8)
K@rOLcI@
Posty: 884
Rejestracja: 08 lipca 2011, 14:08

25 października 2011, 13:01

biedronka87 pisze:
K@rOLcI@ pisze:te biedronek nie czepiaj sie tak :P
jeszcze się nie zaczęłam czepiać a doradziłam :mrgreen: mleko jest beee :lol:
a na mokrym można zbankrutować dlatego karmię tylko suchym,bo moje dużoo jedzą 8)
mnie konkretnie o posta do mnie chdziło - człwoeik nie doczytał a ty mu zaraz cytatów natrzaskałs na pół strony :P

wiem, ze mleko jest beee
Co do suchego to moje maja przymusowo 3 dni tylko suche - tzn Garfield ma, małemu moze w lazience jakos podam mokergo zeby nie widzial. Oby w końcu mu sie polepszyło
Ostatnio zmieniony 25 października 2011, 19:59 przez K@rOLcI@, łącznie zmieniany 1 raz.
biedronka87
Posty: 333
Rejestracja: 22 lipca 2011, 15:04

25 października 2011, 14:12

moje witaminy dostają na sierść i to jest dopiero problem,bo mają 2 miski a i tak jedzą razem hehe a różną dawkę dostają 8)
hipoteza
Posty: 4
Rejestracja: 26 października 2011, 12:18

26 października 2011, 12:25

Skąd w ogóle pomysł, że sucha karma jest dobra dla kota? Mokra karma jest zawsze lepszą alternatywą. A jeśli do tego szukamy tańszej, to warto pokusić się o BARF. Wystarczy odrobina wiedzy, czasu i dobrej woli, a finalnie wyjdzie taniej niż dobre karmy i na pewno zdrowiej
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość