Kot niejadek

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Puszek2019
Posty: 1
Rejestracja: 11 listopada 2023, 16:52

11 listopada 2023, 16:57

Hej. Chciałabym wprowadzić mojemu kotu BARF, ale mój kot nienawidzi surowego mięsa. Próbowałam go oswajać z mięsem, ale to na nic. Kupowałam mu puszki z bardzo dużą ilością mięsa - tez nie ruszy. Zmielonych saszetek tez nie zje. Ogólnie nienawidzi jedzenia z puszek. Czy ktoś tak miał ze swoim kotem. Może jakieś porady? Dodam, że to kastrat 6 letni i waży 5,7 kg.
Vet4u
Posty: 642
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

11 listopada 2023, 22:47

Dzień dobry,
Koty bywają bardzo wybredne i niestety często trzebać wypróbować kilka karm, żeby trafić na tą „jedyną”. Warto pamiętać o tym, że u kotów po ok 24 godzinach bez jedzenia zaczyna rozwijać się proces stłuszczenia wątroby dlatego nie ma możliwości „przegłodzenia” kotka by łaskawiej popatrzył na karmę. Sam BARF również nie jest najłatwiejszą metodą karmienia kotów - trzeba pamiętać o odpowiednim zbilansowaniu oraz zapewnieniu kotu różnorodnej diety mięsnej, składającej się z różnych kawałków mięsa i podrobów.
Można spróbować dosmaczać karmę np. Olejem z łososia. Może się okazać, że kotek preferuje puszki rybne lub na odwrót - nie przepada za rybnymi puszkami i woli mięso zwierząt lądowych.

Pozdrawiamy,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość