Karmienie przez kotkę, czy to wymagane

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Spor
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2014, 16:14

22 maja 2014, 16:29

Witam!
Mam pytanie odnośnie karmienia przez kotkę. Po urodzeniu małych kotków karmiła młode przez 6 tygodni, po tym czasie małe kociątka zostały oddane dla nowych właścicieli. Teraz mam pytanie, bo kotka ma bardzo nabrzmiałe sutki, czy to zdrowe dla niej, że nagle przestała karmić, nie wpłynie to w żaden sposób na jej stan zdrowia ? :P Zapewne brzmi to dosyć banalnie i głupio, jednak nie będę ukrywał, moja wiedza w tym temacie jest zerowa, dlatego wolę zapytać Was, fachowców :)
Gość

22 maja 2014, 19:16

kotka powinna otrzymać coś na zatrzymanie laktacji - nie oddaje się 6 tygodniowych kociąt! jeszcze co najmniej przez dwa tygodnie kotka powinna karmić młode. I tak może jej się coś stać - np. dostać zapalenia.
Spor
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2014, 16:14

23 maja 2014, 02:56

Oddałem kociąta, bo już zaczęły się żywić nie tylo pokarmem od matki, ale i normalnym pokarmem dla kotów z saszetek. Tym się zasugerowałem, że skoro potrafią już samodzielnie jeść, to można je już oddać dla nowych właścicieli, ale jak widzę to był błąd. Dziękuję za szybą odpowiedź, Jutro z rana jadę do Weterynarza po coś na zatrzymanie laktacji !
Awatar użytkownika
dobbinka
Posty: 1878
Rejestracja: 13 listopada 2010, 19:52

31 maja 2014, 20:48

Kotki powinny być z matką co najmniej 12 tygodni. Jedzenie to nie wszystko, a kot to nie pies (szczeniaki odsadza się w 6-8 tygodniu życia). Może pomyśl o sterylizacji.Mam nadzieję, że z kotką wszystko w porządku.
wiekowal
Posty: 2
Rejestracja: 10 czerwca 2014, 15:46
Lokalizacja: Kraków

10 czerwca 2014, 15:51

jakiś postęp w tej sprawie?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość