karmienie dwoch kotow.

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

kotolub

20 maja 2013, 16:19

Witam.
Mam dwa koty. Figaro jest czarnym mieszancem najprawdopodobnie brytyjskim dlugowlosym i Paskal ktory jest zwyklym, rudym dachowcem. Figaro ma 13 miesiecy a Paskal ok.4 miesiace. Moj problem polega na tym ze wyjadaja sobie z misek i teraz nie wiem jak im dawac jedzenie. Figaro je karme dla doroslych ale Paskal wpycha mu sie do miski i ja podjada przez co Figaro je karme dla kociakow. Czy moge im obu dawac tak samo czyli np. kazdemu troche mokrej karmy dla doroslych i obu po trochu suchej karmy dla kociat. Dodam ze dostaja karmy tej samej firmy tylko w odpowiednikach dorosly/kociak. I jeszcze jedno. Jak z karma dietetyczna dla kastratow? Figaro jest kastrowany i niezwykle lubi jesc. Boje sie ze zacznie tyc. Planuje rowniez wykastrowac Paskala za jakies dwa miesiace. Kiedy moge wprowadzic sucha karme dla kastratow dla mlodego?
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

20 maja 2013, 22:06

kup TOTW

od kociaka do seniora

kastracja to nie choroba nie ma potrzeby zmiany karmy
Erika

21 maja 2013, 09:33

Zwierzęta po kastracji muszą dostawać dobrą karmę mięsną. Pseudo zdrowe pokarmy typu light i sterrylizet to jedna wielka kopalnia zbóż i węglowodanów, dzięki którym kocur szybko przytyje lub obtłuści swoje narządy wewnętrzne, co za tym idzie - szybko doczeka się chorób lub śmierci.
bsad
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2013, 09:03

27 maja 2013, 09:09

Prowadzę DT i często mam podobny problem - część kotów jest na specjalistycznej karmie ze względu na wiek/choroby, a najmłodsze wyjadają im z misek. Ostatnio prowadziłam ostry reżim karmienia, kociaki dostaja jeśc tej samej prze i część jest zamknięta w drugim pokoju, jedzą osobno. W moim domu to jedyna mozliwość, aby zachowac kontrole nad tym, co które zwierzę je:)
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

27 maja 2013, 17:43

bsad pisze:Prowadzę DT i często mam podobny problem - część kotów jest na specjalistycznej karmie ze względu na wiek/choroby, a najmłodsze wyjadają im z misek. Ostatnio prowadziłam ostry reżim karmienia, kociaki dostaja jeśc tej samej prze i część jest zamknięta w drugim pokoju, jedzą osobno. W moim domu to jedyna mozliwość, aby zachowac kontrole nad tym, co które zwierzę je:)
w tym przypadku nie ma potrzeby 2 różnych karm i izolacji podczas karmienia
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

27 maja 2013, 19:23

sunshain pisze:kup TOTW

od kociaka do seniora

kastracja to nie choroba nie ma potrzeby zmiany karmy
dla nie wtajemniczonych chodzi o karmę taste of the wild :mrgreen:

dodam też że takie właściwości tzn możliwość karmienia kotów w każdym wieku ma większość karm bezbożowych np acana
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość