Karma z dużą ilością miesa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

anna111

26 stycznia 2013, 12:15

jestem przed zamówieniem worka dla mojego kocurka tak więc najpierw postanowiłam zapytać się was i prosić o podpowiedź:
proszę o podanie marek karm w których jest min 80% ŚWIERZEGO mięsa albo min. 40% MĄCZKI (lub po prostu mięso po odsączeniu wody)
bardzo proszę o w miarę szybką odpowiedź
Awatar użytkownika
dobbinka
Posty: 1878
Rejestracja: 13 listopada 2010, 19:52

26 stycznia 2013, 15:40

Nie wiem, czy te 80% to mięso ŚWIEŻE, niestery
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

26 stycznia 2013, 19:29

anna111 pisze:jestem przed zamówieniem worka dla mojego kocurka tak więc najpierw postanowiłam zapytać się was i prosić o podpowiedź:
proszę o podanie marek karm w których jest min 80% ŚWIERZEGO mięsa albo min. 40% MĄCZKI (lub po prostu mięso po odsączeniu wody)
bardzo proszę o w miarę szybką odpowiedź
TOTW
Erika

26 stycznia 2013, 22:01

ZiwiPeak, WildCat (nawet 70-80% mięsa suszonego), Power of Nature (do 80%), Applaws (ma w składzie suszone mięso, nie świeże), Acana, Almo Nature Holistic, Orijen, TOTW itd....
Obecnie wybór takich karm jest ogromny :) Polecam Applaws, wydajny i w przyzwoitej cenie.
yeti
Posty: 106
Rejestracja: 30 stycznia 2012, 15:45

31 stycznia 2013, 11:33

TOTW i Orijen chyba najbardziej pasują.
ruby
Posty: 1
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 13:13

19 marca 2013, 20:58

Thrive, Moonlight Dinner, Biopur, Grau ......jest coraz większy wybór takich karm. Niestety ceny są wysokie :/
Gość

10 kwietnia 2013, 16:32

Czy ktoś mógłby podać skład procentowy karmy TOTW. Patrzyłam w różnych sklepach inter. Spotkałam się z analizą ale procentowym składem czego ile jest to nie, same ogólniki. Trochę mnie to dziwi bo inni producenci podają.
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

11 kwietnia 2013, 15:39

Ja ze swojej strony polecam Applaws. Wcześniej karmiłem TOTW, ale kot po jakimś czasie dostał łupieżu. Przestawiłem kota na Applaws i łupież zniknął.
Gość

11 kwietnia 2013, 16:08

Zadałam pytanie dotyczące TOTW bo dużo osób sobie tą karmę chwali. Nie wiem tylko dlaczego skoro nie ma nigdzie podanego składu. W analizie równie dobrze tego białka i tłuszczu może być dużo procentowo roślinnego. Takie np. kitikety czy whiskasy to uczciwie piszą jak to jest opór mięcha bo aż 4 % haha ;) Coś mi ten TOTW jest podejrzanie przereklamowany. Słyszałam tez że koty mają po tej karmie różne dolegliwości. Czytałam tez o aferze z salmonellą. Ja osobiście daję applawsa kurczakowego. Jest ok.
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

12 kwietnia 2013, 23:21

Gość pisze:Zadałam pytanie dotyczące TOTW bo dużo osób sobie tą karmę chwali. Nie wiem tylko dlaczego skoro nie ma nigdzie podanego składu. W analizie równie dobrze tego białka i tłuszczu może być dużo procentowo roślinnego. Takie np. kitikety czy whiskasy to uczciwie piszą jak to jest opór mięcha bo aż 4 % haha ;) Coś mi ten TOTW jest podejrzanie przereklamowany. Słyszałam tez że koty mają po tej karmie różne dolegliwości. Czytałam tez o aferze z salmonellą. Ja osobiście daję applawsa kurczakowego. Jest ok.
czasem wystarczy napisać do producenta lub dystrybutora
czystego mięsa jest 47% + do tego tłuszcze zwierzęce i inne np. mączki itd

edit: przestań siać zamęt po rożnych forach jak nie pasuje to kup karmę dla kur RC
Awatar użytkownika
MaximusKennel
Posty: 87
Rejestracja: 13 listopada 2011, 13:19

13 kwietnia 2013, 01:11

Gość pisze: Coś mi ten TOTW jest podejrzanie przereklamowany. Słyszałam tez że koty mają po tej karmie różne dolegliwości. Czytałam tez o aferze z salmonellą. Ja osobiście daję applawsa kurczakowego. Jest ok.
Moje sierściuchy są na TOTW od 2 lat i mają się świetnie, także jak widać "co kraj, to obyczaj" :lol:
Gość

13 kwietnia 2013, 07:45

Sunsain już kupiłam jest super! Jak nie umiesz udzielać grzecznie odpowiedzi to nie czytaj i nie odpowiadaj. Takie rady wsadź sobie w przysłowiowe ucho!
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

13 kwietnia 2013, 20:25

Gość pisze:Sunsain już kupiłam jest super! Jak nie umiesz udzielać grzecznie odpowiedzi to nie czytaj i nie odpowiadaj. Takie rady wsadź sobie w przysłowiowe ucho!
dostosowuję się do przedmówcy
ja bym wybrała TOTW niż RC
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

08 sierpnia 2013, 10:38

A ja mam pytanie dotyczące zmiany karmy. Jak często powinno się zmieniać karmy? Zmieniam tak średnio co pół roku. Wcześniej był TOTW, teraz mija pół roku jak je Applaws. Karma się kończy i nie wiem czy zostać przy niej czy wrócić do TOTW. Obie karmy są jedzone bardzo chętnie, odkąd kot je bezbożówki chce jeść już tylko suchą karmę. Smakowo zdecydowanie wygrywa Applaws, uwielbia ją ponad wszystko, ale tylko wersję z samym kurczakiem, jedyna wada to śmierdzące kupy i jeszcze brak tauryny, muszę ją dodatkowo suplementować. Chciałbym spróbować Porta21, ale to za jakiś czas.
Awatar użytkownika
dobbinka
Posty: 1878
Rejestracja: 13 listopada 2010, 19:52

08 sierpnia 2013, 18:16

Zazdroszczę, u mnie spadło spożycie, odkąd przeszłam na bezzbożówki i kot awantury urządzał. Jak zaczęłam dosypywać kilkanaście procent RC, to się jak dziecko cieszył. Ale wychodzę z założenia, że skoro nie wychudł, to Applaws mu służy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość