karma

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gimbo
Posty: 163
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 09:47

15 stycznia 2016, 11:36

M Ceregrzyn - gdzie te informację są umieszczone?
na etykiecie produktu?:
Skład:
mięso i produkty uboczne pochodzenia mięsnego (m.in. 4% drobiu, 4% świeżego mięsa), zboża, ekstrakty białka roślinnego, minerały.
- NIE!
Czyli bez obrazy Ty możesz pisać co chcesz ;)

jak tam tyle dobroci gdzie informacja na etykiecie jak w przypadku np. tej karmy:

Skład:
wołowina (34%, płuca, mięso, nerki, serca, wymiona), bulion (31%), kurczak (27%, wątróbka, żołądki, szyjki, mięso), dziczyzna (7%).

Jak Łiskas ma się czym chwalić to niech napisze na etykiecie produktu a nie stula po forach famazony...
MonaLissa
Posty: 19
Rejestracja: 11 stycznia 2016, 13:16

18 stycznia 2016, 22:25

Gimbo w pełni się z Tobą zgadzam, w mojej ocenie Łiski jest przereklamowane i nie do końca odpowiednie dla naszych futrzastych przyjaciół.
kadanka
Posty: 1
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 13:40

19 stycznia 2016, 13:44

tak naprawde wszystko zalezy od zasobnosci portfela oraz stanu zdrowia kota. np koty cierpiace na kamice struwitowa (w pecherzu moczowym tworza sie kamienie struwitowe) w teorii powinny byc karmione wylacznie karmami weterynaryjnymi ktore zakwaszaja mocz i rozbijaja kamienie struwitowe. Jednak koty sa malo szczesliwe dostajac wylacznie taka karme (sucha i mokra) i od czasu do czasu mozna im sprawic przyjemnosci podajac kawalek surowego miesa (u mnie bardzo dobrze sprawdza sie wolowina-ligawa. koty za nia przepadają)
MonaLissa
Posty: 19
Rejestracja: 11 stycznia 2016, 13:16

19 stycznia 2016, 21:59

Mój sierść uwielbia wędlinę, w szczególności jakieś dobre szyneczki, jednakże co dziwne - coraz częściej kradnie z kanapek i zjada ser żółty...
Gość

21 lutego 2016, 23:55

Mój kot najbardziej lubi jeść surową wołowinę, dostaje zrazową. Jedzenie z saszetek mu nie służy.
agawiejskiraj1

22 września 2016, 10:18

my od jakiegos czasu jemy Shebe.duzy wybor smakow,delikatna konsystencja,miseczki puste brak jakichkolwiek klopotow po jedzeniu
Marta&Behemot

11 października 2016, 21:57

Mam syberiana. Dziwne z niego kocisko. Generalnie od momentu kiedy do mnie trafił żyje na suchej karmie. Różnej - bo to mu się zmienia. Czasami oprotestuje coś co mu kupię czasami je non-stop. Jest jedna karma mokra, którą wcina bez zastanowienia Sheba, najlepiej z tuńczykiem. I powiem wam szczerze, że wcale mu się nie dziwię, bo jak widzę te kawałki tuńczyka to czasami sama się zastanawiam czy nie wrzucić ich do sałatki. Z tego dla mnie prosty wniosek, że kot wie co dobre. Próbował też Sheby z kurczakiem - chociaż generalnie kurczaka nie tyka (w wersji "dla ludzi"). Na szczęście dla kota nie za często ma takie zachcianki bo nie ukrywam, że karma do najtańszych nie należy.
bartekjanicki
Posty: 11
Rejestracja: 31 stycznia 2022, 11:28

31 stycznia 2022, 11:40

Zależy czy ma dobre wyniki, jesli tak to można dalej karmić samą karmą. Ja polecam tą z
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość