Karma Orijen

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Esme
Posty: 882
Rejestracja: 14 marca 2008, 19:53
Lokalizacja: Świnoujście

27 listopada 2010, 21:53

Jakiś czas temu kupiłam swoim kociołkom 7kg karmy Orijen. Kotka jeszcze jadła,bo ona generalnie woli suche, ale kocurek zaczął sie głodzić i czekać na wieczorny posiłek, wiec po jakimś czasie dałam spokój, bo przecież nie o to chodzi. Postanowiłam zmienić karme, a teraz w dodatku okazało się, że muszę przejść na urinary. Coś jest w tych dobrych jakościowo karmach, że koty nie bardzo chcą je jeść. Z Acaną mialam podobnie, ledwo przepchnełam. Zostało mi 4,300 kg karmy Orijen, więc jesli czyjes koty ją lubią, to chętnie odsprzedam taniej. Jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę o kontakt na pm.
Tequila&Saba
Posty: 1
Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:12

20 grudnia 2010, 16:17

Ja bym powiedziała że te lepsze jakościowo karmy raczej czegoś w sobie nie mają, że koty nie zawsze chcą je jeść - ulepszacze i substancje zapachowe. Wiadomo, że najchętniej kotek zje whiskasa, bo on jest tego świństwa pełny.
Większość ludzi też nie przepada za brokułami, szpinakiem czy czosnkiem - a to na pewno samo zdrowie.
Awatar użytkownika
Esme
Posty: 882
Rejestracja: 14 marca 2008, 19:53
Lokalizacja: Świnoujście

26 grudnia 2010, 17:44

Też tak sądzę. Karmę donoszę dziczkom, bo u mnie tego mnogo pod blokiem. Jakby kogoś interesowało xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
pinezzzka777

20 grudnia 2011, 18:38

Moje koty też nie chciały jeść karmy Orijen, mimo, że skład ma wartościowy. Może to być spowodowane dużym dodatkiem ryby, nie każdy kot to lubi. Poza tym ta karma w ogóle nie ma zbóż (co jest oczywiście zaletą), a Royal Canin (którą do tej pory karmiłam i karmię koty) oprócz mięsa kurczaka składa się głównie ze zbóż. Koty się do tego przyzwyczaiły, teraz wolą zwinąć ze stołu kruche ciasteczko albo bezę niż kawałek mięsa, niestety. Jeśli kot jest młody, to może jeszcze się przestawi, ale u starszych to chyba marne szanse. Nie ma sensu kota głodzić, bo to niebezpieczne. Zastanawiam się na jednym: czy firma Royal Canin wie, co robi, komponując swoje karmy i można jej zaufać, czy też kieruje się własnym interesem...?
Magdalena110
Posty: 13
Rejestracja: 21 grudnia 2011, 11:02

21 grudnia 2011, 11:25

Tak, gdy kot zasmakuje w Rc ciężko jest go przestawić, mają bardzo dużo substancji smakowych;/
Esme, karma orijen ma nie wiele dodatków smakowych co nietety zniechęca koty które jadły coś innego, mi udało się przekonać kota polewając karmę kropelką tranu lub oleju z łososia (dla kotów), po kilku dniach zmniejszałam ilość "dodatków smakowych", teraz jedzą już bez polepszaczy:)
fuerstathos
Posty: 1
Rejestracja: 13 sierpnia 2006, 23:19
Kontakt:

22 grudnia 2011, 09:27

Mam 11-letniego kota, który przez 9 lat był wyłącznie na RC. Przestawienie na Orijen przyszło łatwo - chyba potrzebował odmiany ;) Reszta stada też nie miała większych problemów z zaakceptowaniem nowej karmy.
vega36
Posty: 7
Rejestracja: 15 czerwca 2009, 20:27

29 grudnia 2011, 01:37

Tequila&Saba pisze:Ja bym powiedziała że te lepsze jakościowo karmy raczej czegoś w sobie nie mają, że koty nie zawsze chcą je jeść - ulepszacze i substancje zapachowe. Wiadomo, że najchętniej kotek zje whiskasa, bo on jest tego świństwa pełny.
Większość ludzi też nie przepada za brokułami, szpinakiem czy czosnkiem - a to na pewno samo zdrowie.
Brokuły, szpinak, czosnek - w ogóle warzywka i owoce, to pychotka :lol: :lol: :lol:

Najstarsza część mojego kociarstwa od początku wsuwała Orijena i może dlatego zjada z apetytem, bo nie miała do czynienia z inną karmą. Młodziaki biorą przykład ze starszych 8) Z tym, że typowo rybny Orijen jakoś nieszczególnie im podchodzi.
yeti
Posty: 106
Rejestracja: 30 stycznia 2012, 15:45

03 lutego 2012, 20:48

Moje kociaki jedzą Orijen. Jestem z karmy bardzo zadowolona, bo ma świetny skład. Według mnie jest to jedna z najlepszych karm dla kotów i psów. Zawiera dużo białka i nie zawiera niepotrzebnych składników.
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty: 1137
Rejestracja: 20 września 2011, 19:04

03 lutego 2012, 21:25

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 17:30 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
Apocatequil

27 maja 2012, 13:16

Moje koty na Orijenie mają się super ;)
Polecam.
booboo
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2012, 16:27

23 lipca 2012, 09:09

mój kocio uwielbiał Orijena - jak sypałam to aż "buczka" włączał;) - ale rybnego pewnie też by nie tknął:)
Gość

31 lipca 2012, 08:18

Moje Orijen zakopują, wcale tego nie chcą jeść! :(
116

31 lipca 2012, 10:15

Niestety koty to bardzo wybredne zwierzęta...jednemu posmakuje drugi wypluje...
Mój jak przestawiałam go z RC na Orijena też pluł Orijenen chyba z dwa tygodnie :evil: - ale dobrze się czuł więc się nie poddawałam;) i po 2/3 tygodniach wybierania RC i plucia Orijenem zaczął pluć RC;)
yeti
Posty: 106
Rejestracja: 30 stycznia 2012, 15:45

31 lipca 2012, 11:32

Kota najczęściej trzeba do jedzenia po prostu namówić. Nie można poddawać się po tygodniu, trzeba tak długo mieszać karmy i przekonywać , aż się uda, a udać powinno się na pewno.

Ja akurat z moimi nie mam tego problemu, bo wszystkie koty od kiedy są u mnie, to od malucha na Orijenie i surowym mięsku z dodatkami :)
Gość

31 lipca 2012, 11:36

Ja z tym orijenem trenuję od 3 miesięcy na różne sposoby. Nic z tego nie chcą jeść :evil:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość