Karma na problemy urologiczne

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Luciferra
Posty: 6
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 19:54

28 sierpnia 2012, 20:54

witam, moja Lara (10 lat) ma od jakiegos czasu problemy urologiczne (krysztalki) wiec co sie z tym wiaze, musi byc na specjalnej karmie. teraz jej daje RC Urinary s/o ale jak widze, RC nie jest najlepsza karma... co polecacie w zamian?
booboo
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2012, 16:27

28 sierpnia 2012, 22:44

Nie ma dobrej jakościowo karmy leczniczej, karmy te zarabiają kupę szmalu bo są lecznicze i to wystarcza producentom ;(
Zamiast RC polecam odpowiedznią wersję Troveta.
Wyga
Posty: 10
Rejestracja: 17 sierpnia 2012, 12:44

29 sierpnia 2012, 14:15

Kiedy mój kot skończy c/d, to będę razem z wetem decydować o doborze odpowiedniej karmy dla niego. Koty z SUK powinny mieć dobrą dietę, która zawiera dużo wody. Sama sucha karma, dla kota, który powinien dużo pić to jakiś absurd. Zastanawiam się nad, dobrze dobraną, dietą BARF.
Luciferra
Posty: 6
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 19:54

29 sierpnia 2012, 15:30

Larcia na szczescie duzo pije, teraz przez dwa tygodnie dawalam jej saszetki (miala wyrywane zabki) i od razu sie wzmogla jej zarlocznosc, co chwile wolala jeszcze... teraz jedziemy znow na granulkach ale jak skonczymy paczke to chyba je zmienie
lozerka1

20 czerwca 2013, 22:53

odkopałam ten wątek nie chcąc tworzyć nowego. Mam przygarniętego kociaka, ma c/a 7-8 lat, kastrowałam go tuż po przygarnięciu do mnie, czyli 2,5 roku temu. Już dokładnie dat nie pamietam, ale chyba 2 lata temu miał pierwszy atak syndromu, zatkało go zupełnie, nie mógł się załatwić, był kilka dni cewnikowany. Zaraz potem miał podawana karmę RC Urinary, ale nie jako jedyną, dostawał do tego jakieś saszetki, trochę surowego mięsa. I po kilku miesiącach atak się pojawił znowu, znowu musiał być cewnikowany. Od tego czasu jest na RC niemal wyłącznie, przez pierwszy rok- wyłącznie, najpierw high dilution, potem urinary moderate calory- bo kociak do mnie trafił z chorą trzustką, wychudzony, jak już wyleczyłam go i zaczął przyswajać, to jadł w sposób nie do opanowania, swoje, psie, wszystko, co mu w pszczę wpadło i w ciągu kilku tygodni podwoił wagę. Pije naprawde dużo. i teraz- mam wrazenie, że czas na zmiany. KOciak lubie te karme, problemy urologiczne nie pojawiły się po raz kolejny, schudł dośc, ale sierści nie ma rewelacyjnej, tak do konca nie wiem, jak ilosc dobrać, bo niekiedy widac, ze ciągle głodny jest, niekiedy zładłby worek, gdyby mu dac.

Problem jest taki, ze nie wszystko lubi zjeść, kiedyś był na Orijenie, jadł to niechętnie, jakoś widzę, ze ta RC co do zasady mu pasuje. Znalazł ktoś z tego wątku dobre zastępstwo za RC?chodzi o suchą.
kompletnyklops
Posty: 3
Rejestracja: 28 października 2011, 18:26

30 lipca 2013, 14:17

Mój kocurek też cały czas jest niestety na RC HD... Chciałabym zmienić karmę lub zacząć dawać mu coś innego dla odmiany, ale jako że miał problemy z oddawaniem moczu jakieś 3 miesiące temu, mój Wet nie chce mi na to pozwolić :( Strasznie mi żal Portera, bo jego siostra je wszystko... Mimo dobrych wyników badań Wet zaleca tę właśnie karmę... Sama chętnie poznałabym inną alternatywę :)
damianmantyk
Posty: 3
Rejestracja: 10 sierpnia 2013, 15:45

10 sierpnia 2013, 16:08

no wlasnie moj kot tak samo jest na RC HD, zmiana karmy mało pomaga niestety ;/
ixio

13 sierpnia 2013, 11:44

Ludziska nie karmcie kotów z problemami urologicznymi suchymi karmami! popytajcie lekarza weterynarii jeśli tylko jemu ufacie o takie karmy w wersji MOKREJ! przecież leczenie polega przede wszystkim na podawaniu jak największej ilości płynów do organizmu!
Wiadomo mokra dieta wyjdzie drożej ale będzie dużo bardziej skuteczna a to chyba najistotniejsze.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość