Karma dla wysterylizowanej kotki...

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

MarekK
Posty: 126
Rejestracja: 18 kwietnia 2010, 00:59

22 stycznia 2011, 16:31

kinga_89_ pisze:Witam :)
Nasza roczna devonka niedawno miała zabieg sterylizacji. Weterynarz powiedział, że koniecznie musi zmienić karmę na taką dla sterylizowanych kotek. Wcześniej nie mieliśmy o tym pojęcia i zostaliśmy z 7,5 kg BIOMILLA SALMON, który jadła do tej pory :cry: Od weterynarza dostaliśmy próbkę Royal Canin ale nie za bardzo jej smakowała... :( Kiedy pytałam weterynarza o to czy karma którą teraz mamy by się nadawała to twierdził, że nie wie, nie zna biomilla i że lepiej jest kupić Royal Canin bo jest sprawdzona, lepsza, i ogólnie odnieśliśmy wrażenie że chce nam ją koniecznie wcisnąć ;p ... :(
po prostu chciał Wam sprzedać karmę :)
czarnadziura

30 października 2012, 20:40

moja kocica została pozbawiona godności, gdy odchowała swoje pierwsze i ostatnie potomstwo, było ich aż pięć! i wszystkie odchowała. po sterylizacji przytyła, jednak w jej wypadku to lepiej, gdyż macierzyństwo jej nie służyło- jest drobniutka i filigranowa, (ma cechy rasy egipski mau) a po wydaniu wszystkich kociąt była słaba i wycieńczona. Jednak nie chcę z tym przybieraniem na wadze przesadzić, wiec kupiłam karmę dla kotów po sterylizacji. ale z podawaniem jest problem. Mieszkam na wsi, kicia je i poluje i przesiaduje na moim podwórku. co robi gdy jej nie ma i gdzie śpi- tego nie wiem. tak samo jest z moim kocurem. karmię je razem o jednej porze. gdy próbowałam podać kici karmę dla kotów wysterylizowanych, kocur, który tego zabiegu nie przeszedł, podjadał jej. czy taka karma mogłaby mu zaszkodzić?
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

01 listopada 2012, 11:44

kastracja to nie choroba
Nanooo

27 grudnia 2012, 13:59

Kocury oraz kotki wykastrowane (ludzie nauczcie się w końcu, że kotek się nie sterylizuje, a kastruje... sterylizacja jest zabiegiem odwracalnym w przeciwieństwie do kastracji) nie wymagają dużych zmian w żywieniu. Na pewno nie trzeba kupować żadnych pokarmów typu light czy sterylizet, bo w około 90% przypadków to tylko chwyt marketingowy. Głównym składnikiem tych pokarmów jest... zboże, które to właśnie tak tuczy kota.
Podsumowując koty i kotki po zabiegu kastracji powinny dostawać pokarmy jak najbardziej mięsne z minimalną ilością dodatków zbożowych oraz roślinnych.
olga.noga
Posty: 13
Rejestracja: 25 marca 2020, 14:52

08 maja 2020, 19:41

My zaczęliśmy kupować bozite feline indoor &sterilised i jest wszystko ok :)
Franciszka17
Posty: 24
Rejestracja: 28 stycznia 2020, 20:12

09 maja 2020, 18:01

Polecam karmę Bozita Indoor & Sterilised. Jest to naprawdę bardzo dobra karma. Moja kotka żle zniosła sterylizację i przyjaciólka poleciła mi tę karmę, która okazała się być świetnym wyborem. Zawiera m. in. prebiotyczne włókna FOS i MOS dla sprawniejszego funkcjonowania jelit oraz naturalne beta-glukany drożdżowe o właściwościach prozdrowotnych.
klara.maj92
Posty: 35
Rejestracja: 20 lutego 2020, 17:25

14 września 2020, 20:49

Moja kotka zaczęłam dostawać po sterylizacji specjalna karmę z bozity dla kotów sterylizowanych i bardzo dobrze na nią działa . Nie ma powikłań
lenka85
Posty: 28
Rejestracja: 19 sierpnia 2020, 13:44

20 września 2020, 12:33

Karma BOZITA Feline Indoor & Sterilised ja podajé swojej kotce i já akceptuje.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość