Karma dla kota po sterylizacji z alergią pokarmową

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

basia.n

09 lipca 2012, 22:29

Witam,
mam pytanie odnośnie żywienia kota z alergią pokarmową po sterylizacji. Obecnie mój kot jest od jakichś 4 lat na karmie RC Hypoallergenic, ponieważ wtedy stwierdzono u niego alergię pokarmową (czerwone plamy na brzuchu, drapanie). Dodatkowo kot ma nadwagę, pomimo tego że dostaje dobrą dawkę karmy. W tym roku kotek skończy 7 lat, zastanawiam się czy nie zmienić karmy na jakąś inną np. Royal Canin Sterilised +7 ??? Ewentualnie może jakąś inną godną polecenia :)
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

10 lipca 2012, 16:47

warto poszukać co uczula kota

poszukałabym karm bez:
- kurczaka (ważny też tłuszcz jaki jest w karmie nie tylko mięso)
- zboża
booboo
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2012, 16:27

16 lipca 2012, 17:25

Dokładnie najlepiej było by sprawdzić na co kotek uczulony - jak koleżanka napisała najczęsciej koty uczulone są na kuraka i zboża - ale skoro je RC dla alergików i przeszła alergia - a tam cała masa zbóż i kurczaka znając życie ;D to musi chodzić o co innego.
Ja bym dała sobie spokój z tym RC z jego BHA i BHT i kupiła porządną karmę z mięsem jak na kota przystało ;). Wtedy zniknie problem otyłości - bo karmy bezzbożowe mają duuużo mniej węglowoadanów, po drugie szybciej zaspokajają głód więc kot potrzebuje jej zjeść mniej.
basia.n

22 lipca 2012, 23:01

bardzo dziękuję za odpowiedź,
a co do dobrej karmy z mięsem to jaką polecilibyście?
boo boo

23 lipca 2012, 06:56

Ja z doświadczenia mogę polecić:
Orijena Cat (nie fish),
Power of Nature Mix lub kurczak,
oraz z doświadczenia innych :
Applaws kurczak łosoś lub kurczak ;) zwłaszcza tą z nowej lini;) gdzie jest już 2000 mg tauryny;)

pamiętaj tylko że zmiana karmy musi przechodzić stopniowo zwłaszcza z takiej karmy jak RC (karma ze zbożami) na karmę taką jak Orijen, PON czy applaws (bez zbóż). przestawianie może potrwać od 2 do nawet 8 tygodni ;) ale naprawdę warto;)
boo boo

23 lipca 2012, 07:05

Zapominiałam o alergii - przy alergii to poleciła bym albo PONa (mało składników)albo Applawsa (dość mało składników i piszą że hypoalergiczna ;)) - Orijen ma trochę dużo składników i może wystąpić po nim nietolerancja jakiegoś z nich.
basia.n

24 lipca 2012, 10:38

ok :) dziękuję bardzo
a jeśli chodzi o przestawianie, to przez kilka tygodni mieszać RC z tą nową karmą ? jak zmieszam pół na pół to będzie dobrze?
boo boo

24 lipca 2012, 10:51

Nie nie...musisz powolutku po parę chrupek na początku i później stopniowo coraz więcej.
np.
1-3dzien 15-20% nowej 80% starej
3-6dzien 40% nowej 60% starej
6-9dzien 70% nowej 40% starej
9-11dzien 100% nowej

;)
basia.n

24 lipca 2012, 11:02

aha ok, dzięki wielkie za pomoc :) dziś zamawiam tą karmę, mam nadzieję tylko że mu zasmakuje :P
boo boo

24 lipca 2012, 11:16

PONa? czy Applawsa? - bo jeśli applawsa to dowiedz sie czy w sklepie jest dostępna nowa linia gdzie na opakowaniu jest napisane tauryna 2000mg. - bo to ważne
basia.n

24 lipca 2012, 12:59

applawsa bym wzięła, tym bardziej że hypoalergiczny, ok będę patrzeć na to, a kupić i tak będę musiała prawdopodbnie w jakimś sklepie internetowym, bo wątpie żebym znalazła u siebie, choć podjadę sprawdzić
boo boo

24 lipca 2012, 13:18

wiesz... hypoalergiczna może być każda karma bez zbóż - bo zbożna najczęściej uczulają więc jak karma ich nie zawiera jest w pewnym sensie hypoalergiczna;)
ozzialex

29 lipca 2012, 17:23

Dobrą karmą dla alergików jest Brit bo tam nie ma zbóż.
Zrozpaczona_x

16 kwietnia 2015, 14:59

[quote="ozzialex"]Dobrą karmą dla alergików jest Brit bo tam nie ma zbóż.[/quote

To chyba żart, Brit hypoalergiczny ma ryż i niestety mój kot nabawił się alergii przy tej karmie, więc nie wiem skąd takie twierdzenie, że nie ma zbóż.
Gość

25 lipca 2015, 16:55

Podbijam wątek.

Mam kotkę alergiczkę. Skórę na karku wydrapywała do krwi, niezależnie, czy dostawała RC dla kociąt czy Acanę (nizależnie od rodzaju) bez zbóż.
Na Kattovicie wszelkie zmiany skórne zeszły, ale kotka je więcej, a i tak do najszczuplejszych nie należy. Nie podoba mi się skład tej karmy, ale co mam robić?
Myślicie, że warto wypróbować Applaws z kurczakiem i łososiem ?
Piszą, że jest hypoalergiczny...ale czy to prawda?
Trach na kocie eksperymentować, a i zamawianie co chwilę innej karmy z netu nie jest proste. :/

Ktoś już miał doświadczenia z przestawianiem alergika na tą karmę?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość