Jaka karma?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

MonikaMroz
Posty: 737
Rejestracja: 27 lipca 2011, 12:47
Lokalizacja: Kutno

09 sierpnia 2011, 19:56

Witajcie!

Mam od tygodnia 2 miesięczną kotkę. Właściwie zjada wszystkie karmy. Daję jej RC Baby a z mokrych Animonde i Winstona (z Rossmanna) dla Juniorów oczywiście. Chciałam zapytać czy ktoś z Was wie coś na temat karmy Brit. Moi znajomi ja zachwalają. Chciałam zapytać o zdanie bo zastanawiam się nad jej kupnem a skład ma całkiem dobry ta karma. Jak nie Brit to prócz RC co jeszcze jest takie w miarę ok?
Awatar użytkownika
dobbinka
Posty: 1878
Rejestracja: 13 listopada 2010, 19:52

09 sierpnia 2011, 21:48

Polecam artykuł o karmach w wątku powyżej w sekcji Żywienie:) Iams, Acana, Hills, Fitmin, to tylko kilka z głowy. Można się zastanawiać, która lepsza ale w końcu twoje futro zadecyduje, którą polubi, a której kijem nie tknie, jak by nie była wartościowa, bo takie są kociaste.
Agnieszka7714
Posty: 34
Rejestracja: 08 września 2011, 09:42

12 września 2011, 13:58

A ja poleciłabym jakąś bezzbożową typu orijen, applaws, czy też taste of the wild.
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

12 września 2011, 15:17

tak, te karmy są bardzo dobre, szkoda że bardzo drogie. Warto zainwestować, ponieważ zboża obciążają nerki kotów.
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

04 października 2011, 09:32

Agnieszka7714 pisze:A ja poleciłabym jakąś bezzbożową typu orijen, applaws, czy też taste of the wild.
jesli chodzi o orijen to polecam zacząć od małego opakowania bo może zdarzyć się alergia na ta karmę .... podkreslam może ale nie musi (dość często niestety się zdarza nad czym ubolewam bo też nie mogę jej podawać swoim)

być może ze względu na cenę kompromisem będzie 1 st choice
MonikaMroz
Posty: 737
Rejestracja: 27 lipca 2011, 12:47
Lokalizacja: Kutno

04 października 2011, 18:52

Wątek o jedzeniu się wznowił :D . To się pochwale że zamówiłam Applaws. Na razie małe opakowanie. Jak przyjdzie to napiszę jak moja kicia to przyjęła. Mam nadzieje, ze nie dostanie rozwolnienia. Teraz wcina Brit na zmianę z Sanabelle. Jak bym znała się na kotach jak teraz to może moja pierwsza kotka nie zmarłaby na nerki :( .
Agnieszka7714
Posty: 34
Rejestracja: 08 września 2011, 09:42

05 października 2011, 11:27

MonikaMroz pisze:Wątek o jedzeniu się wznowił :D . To się pochwale że zamówiłam Applaws. Na razie małe opakowanie. Jak przyjdzie to napiszę jak moja kicia to przyjęła. Mam nadzieje, ze nie dostanie rozwolnienia. Teraz wcina Brit na zmianę z Sanabelle. Jak bym znała się na kotach jak teraz to może moja pierwsza kotka nie zmarłaby na nerki :( .
Moje dwa kotki zajadały się ta karmą, ale niestety zapach z kuwety porażał. Wiadomo fiołkami nigdy nie pachnie, ale przy tym to muchy same padały. Zmieniłam na totw + accana jagnięcina i kaczka. Jest o niebo lepiej. Czasami nawet nie wiem kiedy z kuwetki wychodzą.
biedronka87
Posty: 333
Rejestracja: 22 lipca 2011, 15:04

14 października 2011, 10:47

MonikaMroz pisze:Witajcie!

Mam od tygodnia 2 miesięczną kotkę. Właściwie zjada wszystkie karmy. Daję jej RC Baby a z mokrych Animonde i Winstona (z Rossmanna) dla Juniorów oczywiście. Chciałam zapytać czy ktoś z Was wie coś na temat karmy Brit. Moi znajomi ja zachwalają. Chciałam zapytać o zdanie bo zastanawiam się nad jej kupnem a skład ma całkiem dobry ta karma. Jak nie Brit to prócz RC co jeszcze jest takie w miarę ok?
a ja poradzę tak:trzymaj się jednej firmy suchej i jednej firmy mokrej karmy,nie mieszaj,czy ta winstona to ta tania o której myślę... ? nei zmieniaj ciągle karmy,kupuj taką na którą możesz sobie pozwolić a zarazem jest dobrą karmą
U mnie od poczatku było RC tak jak karmiła hodowczyni,mokre daję czasami ale to okazjonalnie,bo mają śmierdzące kupki po nich,więc unikam,a daję bo lubią :mrgreen:
Awatar użytkownika
Frania120
Posty: 88
Rejestracja: 01 stycznia 2015, 13:59

16 lipca 2015, 13:03

Purina i Winston to dobre karmy.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

18 lipca 2015, 14:40

Co Ty Frania z tym Winstonem ?Pisałem Ci już ,że to karma słabej jakości ,nie warto polecać tej karmy,jest duży wybór na rynku jedzenia dla kotów na tym tle Winston wypada fatalnie.
tarnoow@tlen.pl
Posty: 1
Rejestracja: 22 sierpnia 2015, 09:05

22 sierpnia 2015, 09:13

Ja polecam Trive. Jest kompletna karmą filetowaną. Moje koty lubią też Purina21 oraz Moonlight to karmy uzupełniające. Jest spory wybór smaków.
vailet
Posty: 2
Rejestracja: 30 lipca 2011, 23:45

22 sierpnia 2015, 20:53

MonikaMroz pisze:Witajcie!

Mam od tygodnia 2 miesięczną kotkę. Właściwie zjada wszystkie karmy. Daję jej RC Baby a z mokrych Animonde i Winstona (z Rossmanna) dla Juniorów oczywiście. Chciałam zapytać czy ktoś z Was wie coś na temat karmy Brit. Moi znajomi ja zachwalają. Chciałam zapytać o zdanie bo zastanawiam się nad jej kupnem a skład ma całkiem dobry ta karma. Jak nie Brit to prócz RC co jeszcze jest takie w miarę ok?
MonikaMroz znamy się z Miau i FB to Twój stary post, ale muszę coś wpisać by zagłosować i znalazłam ten temat :) Zdrowe koty mogą jeść bez zbożówki , które mają więcej fosforu, wapnia ( z tego powstają kryształy w pęcherzu ) .Ja próbuję, próbowałam i jeszcze będę z 1 St. Choice kaczka - holistic, ale to bardzo droga karma i szybko ulatnia się zapach, ma też małe granulki i koty to połykają. Z mokrych ostatnio Cosma nature , Applaws czasami, Miamor filetówki w saszetkach bo w puszeczkach coś nie chcą jeść moje koty. TOTW nie mogą bo ma rybę i nie lubią. Moje jedzą karmy z jednym mięsem ( karmy suche ), nie mieszane z innymi. Zwracaj uwagę na procenty fosforu i wapnia. Zazwyczaj bez zbożówki mają mniej tauryny nie wiem dlaczego. Musisz dać Twoim kotom co im służy, nawet jeśli to karma ze zbożami, staraj się by ich dużo tam nie było. Trochę nie zaszkodzi bo kot łatwiej się wypróżni i nie chodzi po kilka dni z kałem w brzuszku. Powodzenia :) Myślę że Ty po latach wiesz już dużo i nie musiałam tego pisać :) Pozdrawiam serdecznie. vailet
Abveriool
Posty: 1
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 13:50

25 sierpnia 2015, 13:51

Ja swojemu od dawna podaję tą z orijen i jest bardzo zadowolony, wszystko mu zawsze smakuje nigdy nic nie zostaje :P Polecam tą karmę jeśli ktoś ma problem z wyborem.
_______________________
anthe
Posty: 1
Rejestracja: 17 września 2015, 12:56

17 września 2015, 13:03

Nasz kocurek je suchą Housse + mokre Almo Nature, Grau, Animonda
arkadia30
Posty: 1
Rejestracja: 18 września 2015, 07:14

18 września 2015, 07:21

Ja podaję moim kotełom Animodę Carny puszki i suchą Winston. Czy to dobre karmy? Jak myślicie? :?:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość