Jaka jest różnica między Urinary Bosha a K/D Hillsa?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

RRadek
Posty: 1
Rejestracja: 26 stycznia 2011, 21:24

26 stycznia 2011, 21:35

Witam, mój kot choruje na niewydolnośc nerek jak się niedawno okazało, występuję krwiomocz oraz bardzo duża ilośc białka w moczu, jest w trakcie leczenia. Zaproponowano mi zmianę diety kotu oraz zakup karmy na niewydolność nerek np. Hills'a K/D, jednak znalazłem też, przeszukując internet, karmę Bosh'a Urinary. Poniżej umieszczam skład w/w karm. Na moje oko jest on do siebie praktycznie podobny. Więc zachodzi pytanie, czy mogę podać kotu karmę Bosha Urinary, czy też musze się trzymać ściśle K/D ? Jeżeli muszę wybrać K/D, byłbym wdzięczny za uświadomienie mnie, dlaczego, bo przecież skład jest prawie ten sam... Dziękuję i pozdrawiam, Radek.

1. Urinary Bosh’a
Skład:
Mączka drobiowa, ryż, jęczmień, tłuszcze zwierzęce, mączka wątrobowa, skwarki (wysuszone), włókna celulozowe, mączka rybna, jajko, sienię lniane, tran, drożdże, fosforan sodu, chlorek potasu, borówki (suszone), jagody (suszone), cykoria, nagietek lekarski, jukka.
Analiza:
Białko 24,5% Wapń 0,55%
Tłuszcz 21,5% Fosfor 0,5%
Popiół 6% Sód 0,3%
Włókno 5,5% Potas 0,6%
Wilgotność 10% Magnez 0,05%


2. K/D

Zboża, wyciągi białka roślinnego**, oleje i tłuszcze, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego**, jajka i ich przetwory**, składniki mineralne, ryby i produkty rybne**, DL-metionina, chlorowodorek L--lizyny,.
**Zródła białka: kukurydziana mączka glutenowa, mączka drobiowa, jajka w proszku, podroby drobiowe, mączka z tuńczyka.

ANALIZA SKŁADU: Białko 26,3%, Tłuszcz 20,6%, Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe 3,1 %, Włókno 0,8%, Popiół 4,4%, Wilgotność 7,5%, Wapń 0,70%, Fosfor 0,43%, Sód 0,23%, Potas 0,70%, Magnez 0,05%.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 lutego 2011, 23:41

jaki poziom mocznika i kreatyniny występuje u Twojego kota?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość