jak zmusić kota do picia wody?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

stokrotka
Posty: 107
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:22

19 lutego 2021, 09:00

Hej!
mój kot też miał taki problem... Próbowałam wszystkiego - nowe miski, fontanny, butelka z wodą, kilka misek porozstawianych po całym domu. Niestety - nic go nie przekonało. Ostatnio zamaiwając karmę stwierdziłam, że zaryzykuję i kupiłam Porcelanową miskę z Trixie. I powiem wam, nie wiem jak to możliwe ale zadziałało!!! :D

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-chy-9784-TRIXIE-Miska-porcelanowa-dla-kota-0-2L-11cm.html
Nie wiem czy chodziło o tworzywo, zapach czy co, ale kot znowu pije, a ja nie musze się martwić, że się odwodni ;)
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

23 lutego 2021, 08:26

kala888 pisze:
21 sierpnia 2015, 18:42
mój kot w ogóle nie pije wody, a ostatnio podczas upałów tak się odwodnił, że nie mógł się załatwić i miał przez to gorączkę. Co mogę mu podać zamiast wody?
Dzień dobry,

Brak pragnienia jest dość poważnym objawem, dobrze by było przebadać kotka, skoro dochodzi do takich skrajnych sytuacji. Oraz omówić z lekarzem dietę kota, czy składa się z samej suchej karmy? Koty mają czasem problem z pobieraniem wody przy żywieniu suchą karmą, na mokrej karmie też rzadziej pobierają wodę. Czy kot był przebadany podczas tej sytuacji podczas upałów?

Lek. wet. Karolina Miechowska
blake111
Posty: 90
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 14:11

10 marca 2021, 08:41

A może warto jakoś urozmaicić picie wody? :) Wiem, że są specjalne fontanny dla kotów do picia wody. Takie akcesoria urozmaicą picie wody i zaciekawią kota. Warto chyba spróbować
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość