Jak przekonać kociaka do karmy bezzbożowej?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

19 sierpnia 2014, 17:51

Worek 7,5 kg można kupić już za 200 zł, nie jest tak tragicznie. Mojemu kotu taki wór wystarczy na około 5 miesięcy. Kot może na początku wybredzać,ale trzeba trochę wytrwałości. Moja kotka akurat wcale nie jest wybredna. Serwowałem jej jako przysmaki różne karmy orijen, applaws, TOTW - wszystkie zjada. Kradnie nawey psie chrupki. Nie wiem czy ten kot tak już ma, czy to kwestia tego, że jeszcze dorasta. Zje każdą suchą karmę, szkoda tylko że surowym mięsem wcale nie jest zainteresowana.
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

19 sierpnia 2014, 19:12

Czteropak 4 x 2 kg to koszt 267 zł , jedyne to co mnie zachęca to mniejsze opakowania i karma nie będzie wietrzec. Wiem, że można ja trzymac w oryginalnym opakowaniu i jeszcze dodatkowo w plastikowym wiadrze z przykrywa, wolę jednak mniejsze opakowania. Mój kocio 3 latek również podbierał psu suchą karmę teraz podbiera o ile zdąży :wink: surowe mięcho. Zarówno kot jak i pies za surowym przepadają.
Używałeś kiedyś karm Porta21 Feline Finest Adult Cat, Purizon Adult kurczak i ryba, Almo Nature Holistik indyk z ryżem, ceny do przyjęcia , składy rówież.
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

19 sierpnia 2014, 21:35

Przecież można przesypać do plastikowego pojemnika i mieć dodatkowy mały pojemnik który można uzupełniać np.co tydzień,tak by rzadziej otwierać ten duży. Ja karmę przesypuję do dwóch pojemników, trzymam je w piewnicy i nic nie wietrzeje. Sklep, który ma te czteropaki ma akurat najwyższą cenę. Porty nie polecam, ma ogromną ilość wapnia, dużo ziemniaków i mało mięsa w suchej masie. Tą ilość którą się chwalą w składzie jest podana w całości przed odwodnieniem. Purizon mnie nie przekonuje, ale w sumie tylko dlatego, że mój pies po psim purizonie miał uczulenie i ciągłe sraczki. Nie wiem jak jest z kocią wersją, ale skład wcale nie taki super jak na tą cenę,nie jest dużo tańsza od PONa. Almo nature nie znam.
Ale mówie dla są tylko 3 dobre karmy dla kotów PON MIX, Orijen i WildCat Etosha, rasztą dla zdrowia kota lepiej nie zawracać sobie głowy. Jeszcze applaws i TOTW, ale tylko jako przysmak od czasu do czasu, ze względu na wapń i fosfor. Applaws ma jednego i drugiego za dużo, a TOTW za dużo wapnia i bardzo malutko kwasów omega 3, przy dużej ilości omega 6. Chociaż jak ma to być tylko urozmaicenie, dodatek do surowizny i zależy ci na cenie to może być i TOTW. Zaletą tej karmy jest smakowitość, koty chęrnie ją jedzą.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

20 sierpnia 2014, 09:58

Z racji naszej sytuacji finansowej, Nina jest na ToTW plus mokre, 6,8 kg dostaliśmy za 100 zł. Surowego tknąć nie chce, gardzi ostentacyjnie, a to były jej pierwsze posiłki, potem coś się spsuło i surowe be. :(
Muszę obczaić wyżej wymienione karmy, ale nie wiem czy nas stać będzie, bo lista wydatków rośnie i rośnie, a kasy nie przybywa.
ToTW czymś skomplementować? jakimś olejem rybnym czy coś? (w sumie psu by też się przydał)
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

20 sierpnia 2014, 13:00

Seiti, TOTW to dobra karma, ja zamawiałam PON okazało się jednak, że go nie będzie i doszczętnie zbaraniałam ciężko wybrać tak aby kotu smakowało a jeszcze nie popsuło trawienia. Kot głównie jest na mięsie więc nie muszę kupować karm aż tak drogich i super, choć nie powiem ten PON mnie pozytywnie nastawił. Możesz kupić olej z ryb ja podaję Brita 500 ml kosztowało coś około 34 zł tylko uprzedzam, śmierdzi rybskiem i nie zawsze pies chce go zjeść kot absolutnie odmówił. A z karmami dla kota to: jak nie zły stosunek wapnia do fosforu, to węglowodany typu ryż, jak nie ryż to w karmach bez zbóż groch i ziół nawalone jak do kadzidła w kościele tylko po co to kotu :?:. w końcu zmówiłam Purizona na próbę opakowanie 2 kg. Jak przyjdzie i go podam dam znać jak go kot przyjął i czy mu służy, po niektórych karmach straszny z niego pierdusek :oops:
Gość

20 sierpnia 2014, 14:41

Seiti oprócz totwa dla odmiany możesz raz na jakiś czas kupić applaws (na allegro za 125zł) oraz porte bez zbóż. patrz na promocję-często są na zooplusie. ostatnio był purizon 400g za 4zł
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

20 sierpnia 2014, 15:02

Seiti prz TOTW dobrze by było dodatkowo dawać kotu omega 3, bo karmy TOTW(nawet rybna) są marne pod typ względem. Jeśli dobrze pamiętam to omega 6 jest 2,6% a omega 3 zaledwie 0,4%. To ogromny rozrzut. Karma ma też prawie 2% wapnia(fosforu jest 1,2), niezbyt fajny stosunek. Applaws i Porta to już całkiem biją rekordy w ilości wapnia, jako stały pokarm odradzam. Dużo fajniej wypada orijen stosunek wapnia i fosforu 1,4% - 1,1. To najlepszy stosunek w bezzbożowych karmach, no i omega 3 znacznie więcej niż TOTW. Można duży worek kupić za 150 zł, czasem mniej. A purizon cenowo drogi, worek 7,5 kg 200 zł. Skład gorszy od orijena( na mój gust 18% ziemniaków to za dużo), karma droższa i jest to nowy produkt, jeszcze mało kto stosował. O psiej wersji purizona są różne opinie, sam na swoim psie przekonałem się, że coś jest nie tak, mimo ładnego składu.
Ostatnio zmieniony 20 sierpnia 2014, 20:52 przez tracershy, łącznie zmieniany 1 raz.
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

20 sierpnia 2014, 15:46

Zapomniałem dodać, że obowiązkowo trzeba suplementować taurynę. Z suchych karm tylko PON ma jej dużo, ponad 3000 mg na kg. Reszta producentów bardzo oszczędnie dodaje taurynę do swoich karm.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

20 sierpnia 2014, 15:57

Niestety jak na razie inna niż ToTW nie wchodzi w grę z powodu ceny. Syn do szkoły (do tego trzeba nowe łyżwy), ino patrzeć jak będzie listopad i rozwiązanie, a nie mam połowy rzeczy. Nie przeskoczę tego, a sama do roboty iść nie mogę.
Taurynę ma suplementowaną i algi. Ładnie się uśmiechnę o kwasy omega.

Wiecie ja już mam niezły mętlik z tym żywieniem zwierząt. Wiem coraz mniej.
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

20 sierpnia 2014, 20:49

Znam ten ból. Też czasami wariacji dostaje, bo często odmawiam sobie różnych rzeczy żeby zwierzaki miały dobre jedzenie. Ale fakt, nie mam dzieci, więc mogę kombinować na PONy czy orijeny...Moja kocica od surowego mięsa ucieka,no nie chce i basta. Moja siostra działaczka w fundacjach ma w domu 4 koty i dokarmia jeszcze koty z podwórka i też karmi TOTW. Bardzo by chciała karmić PONem, no ale się nie da, bo poszła by z torbami.
Ja jestem też zdania, że karmy dobrze jest zmieniać co jakiś czas, żeby zwierzak nie dostawał stale tych samych składników,chociaż na kilka miesięcy.
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

20 sierpnia 2014, 21:36

Ponad miesiąc temu przestawiłam psa na surowiznę, kasy na jedzenie idzie sporo, kot od zawsze dostawał różne surowe mięska, dlatego aż tak nie upieram się w moim przypadku przy super karmie, kot jadł RC, Purinę oraz Perfektę jakościowo przeciętne karmy. Purizon będzie dla niego dobrą odmianą. Zresztą tak jak piszesz karmy należy zmieniac i taki mam zamiar. Może i lepiej, że nie było zmówionego czteropaku PON jakby nie podeszła to pieniądze rzucone w błoto, czytałam o przypadkach krwawień z jelit po podaniu tej karmy ale to osobnicza sprawa. Nie każda nawet super polecana karma sprawdzi się u wszystkich zwierzaków.
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

21 sierpnia 2014, 04:41

Seiti to do porodu już tak szybko :shock: ale ten czas leci.
moja kotka obecnie je totw i nie narzeka, dwa razy kupiłam applawsa i też było ok. wcześniej jadła porte nie wspominając o wielu zbożówkach w swoim krótkim życiu. dopiero teraz kot wygląda jak kot a nie jak beczka z toczącym się po ziemi brzuchem. dla mnie priorytetem jest cena, w drugiej kolejności jakość dlatego mogę zapomnieć o pon czy orijenie. applawsa kupiłam raz (wydatek 130zł) za drugim razem przez tablica.pl znalazłam kobietę do wspólnych zamówień. tak kupiłam drugi worek na w spółkę-mniej bolało. może tak zdecyduje się na orijena jak kogoś znajdę.

Seiti jak kupujesz totw w zooplusie to mogę wpisać cię do programu partnerskiego. dostaniesz tylko 1% z każdych zakupów ale jak to się mówi grosz do grosza......
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

21 sierpnia 2014, 10:34

Ola już 30 tydzień. :)
W Łodzi znaleźliśmy sklep, który wystawia również na allegro(100 zł plus przesyłka) i po skontaktowaniu okazało się, że jest możliwość odbioru osobistego. Tak więc kociarz Aronia zasuwał na rowerku 10 km w jedną stronę, żeby swojemu dziecku kupić papu. :mrgreen:
Wg mnie Nina nie wygląda źle- sierść jest błyszcząca, nie wypada (jak na razie), ma niespożytą energię, kupa jedna bądź dwie (zależy ile się napcha mokrego). Miałam zamiar jej zmieniać, suce też by wypadało. Przydałby się jakiś spadek albo co. :wink:
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

21 sierpnia 2014, 12:53

nie lubie jak kobieta podaje wiek ciąży w tygodniach-nie wiem o co chodzi :|
a co je suka? (najpierw napisałam to pytanie w liczbie mnogiej :oops: ) ja od dawna szukam kogoś do zamówienia totw dla psów na w spółkę w dwupaku (wychodzi 140zł za worek z wykombinowanym rabatem 20zł) ale nie ma coś chętnych z mojego miasta.
póki co psy praktycznie jedzą co miesiąc inną karmę (gina głównie na barfie ale jej wystarcza 100g na dzień a nie 1kg jak brunowi) za to kot od pół roku tylko na totw
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

21 sierpnia 2014, 13:28

89ola, z psem i karmą TOTW może być różnie, kupiłam swojemu rocznemu GR wersję z bizonem i niestety nie przyjęło się, częste i luźne wypróżnienia nawet do 4-5 razy dziennie, zawiniła chyba duża ilość grochu, jak nie ma wypełniacza typu ryż to jest coś innego ziemniaki lub groch. Pies je tylko surowe mięcho i ma się dobrze, jak możesz zdobyć próbkę TOTW to wypróbuj, najmniejsze opakowanie to 6,8 kg i szkoda pieniążków. Kot na surowym i suchym właśnie mi wysłali Purizone, o marudniejszy w jedzeniu niż pies. Z saszetek wyjada galaretkę kawałki grubsze zostawia :?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość