Czy koty mogą jeść...?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Goldenka124
Posty: 1
Rejestracja: 01 sierpnia 2015, 16:37

07 listopada 2015, 11:04

Cześć!
Mam pewne pytanie a mianowicie czy koty mogą jeść zupy takie jak:pieczarkowa,grzybowa itp.?
Liczę na szybką odpowiedź. :D
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

10 listopada 2015, 09:39

Goldenka 124, głodny kot zje zupę, jak ją dostanie sporadycznie nic się nie stanie, na dłuższą metę ta metoda jest do niczego. Kot to mięsożerca, jego układ pokarmowy jest stworzony do trawienia mięsa, węglowodanów nie trawi, jak je dostanie będzie chorował wcześniej czy później. Koty wychodzące zjadają ptaki, myszy, owady i w ten sposób poprawiają sobie funkcjonowanie organizmu, koty domowe niewychodzące skazane są na człowieka i bardzo często zdarza się, że karma wysoko węglowodanowa skraca im życie, powoduje schorzenia trawienne i bardzo często nerek. W przypadku kotów im więcej mięsa tym lepiej, surowego, gotowanego lub gotowych karm z dużą zawartością mięsa takie jak Purizon, Orijen i inne.
agaka123
Posty: 14
Rejestracja: 07 grudnia 2015, 08:05

07 grudnia 2015, 09:34

nie wiem czy to dobre jedzenie dla kotów, pewnie że jak raz zje troszkę to nic się nie stanie, ale raczej nie polecałabym na dłuższą metę, lepiej gotowe karmy jest ich naprawdę dużo, przeróżne , osobiście polecam i daję swojej kotce Whiskas, przystępna cenowo i dobra jakościowo i problemów zdrowotnych nie ma.
gość1234

10 grudnia 2015, 21:16

Karma Whiskas to jedna z najgorszych jakościowo karm dostępnych na rynku.Zawartość mięsa w tej karmie wynosi 4 % co nie spełnia nawet minimalnego zapotrzebowania kota na składniki zawarte w mięsie.
kasiamakota
Posty: 1
Rejestracja: 19 grudnia 2015, 23:43

20 grudnia 2015, 00:01

Goldenka124 pisze:Cześć!
Mam pewne pytanie a mianowicie czy koty mogą jeść zupy takie jak:pieczarkowa,grzybowa itp.?
Liczę na szybką odpowiedź. :D
Osobiście, nie podawałabym swojemu kot takiej zupy...przy tak ogromnym wyborze karmy jaki jest obecnie na rynku z pewnością coś znajdziesz, moja ekipa już od pół roku zajada się Puriną One - możną ją już dostać w pewnej sieci dyskontów, ewentualnie możesz pomyśleć o gotowaniu swoim zwierzakom, wątróbki, kurczaka... serdecznie pozdrawiam :P
lawmore
Posty: 2
Rejestracja: 29 października 2015, 07:17

23 grudnia 2015, 07:45

czym karmić bezpańskie koty żeby nie zbankrutować?
Gimbo
Posty: 163
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 09:47

23 grudnia 2015, 08:26

Smilla (najlepiej Kitten) + Butchers chyba najtańszy zestaw z w miarę przystępnym składem z gotowców.
Można też kupić jakieś ścinki z mięs, podroby i pokroić czy zmielić, można trochę warzyw dodać ostatecznie trochę ryżu.
MonaLissa
Posty: 19
Rejestracja: 11 stycznia 2016, 13:16

11 stycznia 2016, 13:32

Karmić kota zupą? Jakoś mnie to nie przekonuje. Tak jak przedmówcy - mięsożerca to mięsożerca. To tak jakby tygrysowi dawać gotowaną marchewkę.
Gość

19 stycznia 2016, 23:59

Mój kot gruby zje wszystko co mu się podsunie...niestety niektórzy traktują to dość dosłownie. Ostatnio na sylwestra jadł chipsy, na co zareagowałam dość ostro ponieważ to zły pomysł żeby kot jadł chipsy a potem chorował 2 tygodnie...
Wercyngetoryx
Posty: 2
Rejestracja: 26 października 2015, 10:08

20 stycznia 2016, 09:55

Czyś ty zwariował? Mięsożercom chcesz dawać grzyby? Tylko gotowe karmy dla kotów (można dobrać cenowo, aby nie zrujnowały kieszeni), a od czasu do czasu wołowinka albo rybka. Tyle w temacie.
Gość

20 marca 2016, 01:41

Mieso surowe - TAK. Z suplementami i zbilansowane. Ew. dobra karma BEZZBOŻOWA. MOKRA. Max zawartosc miesa - koty to miesożercy, kukurydza, ryz , zboża i inne takie im nie służa.
A co do zup... raany boskie, - grzybowa??? :O Nigdy w zyciu. Koty powinny sie tez trzymac z daleka od ludzkiego jedzenia, oglnie szczegolnie solonego, przyprawianego jakkolwiek...i wszelkich rzeczy z cebula i czosnkiem etc.
Zupy klot moze jesc robione specjalnie dla siebie - z miesa, bez przypraw.

Ja doprawiłam kochana koteczke moja sucha karma z polek typy whiskas/kitekat/frieskies/purina one. Bie wiedziałam...i boleśnie sie dowiedziałam jak rozchrowala sie powaznie na trzustke.
Suche marketowe karmy to syf. Poczytajcie skład. Sucha karma zas - kazda - generalnie naraza nerki
robsonmarek
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwietnia 2016, 22:46

29 kwietnia 2016, 23:29

Do jedzenia resztek z obiadu nasza kotka jakoś nie jest przekonana. Jakieś mięsko to jeszcze schrupie, ale najbardziej lubi ryby. Myślę że gotowe pokarmy mokre są najlepsze i takie naszej kici kupujemy
NovaSarmatia
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2016, 16:14
Lokalizacja: Krynki (Podlaskie)

13 maja 2016, 21:46

Co do grzybowej niech wypowie się ktoś z większą wiedzą, ale resztki ludzkiego obiadu jak najbardziej.

Myślisz, że w karmach whiskas jest coś innego niż zwykły kotlet mielony? - Jesteś w błędzie.
jacekm1978
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2016, 18:14

30 maja 2016, 18:35

Witam

Czy koty mogą pić mleko? Pytam bo słyszałem już różne teorie.
Gimbo
Posty: 163
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 09:47

31 maja 2016, 09:09

móc mogą ale czy powinny? niektóre koty piją i nic im nie jest - inne mają biegunki, bóle brzucha itp.
Pytanie po co? kotu nie jest potrzebne mleko zwłaszcza krowie, które nie daje mu NIC. Koty powinny pić wodę nie mleko, ewentualnie jeśli lubi mleko to można mieszać wodę z odrobiną mleka.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość