Czy dorosły kot może jeść TYLKO sucha karmę?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

MonikaCz
Posty: 1
Rejestracja: 22 stycznia 2023, 17:53

22 stycznia 2023, 18:57

Od 2-3 tygodni moja dorosła kotka odmawia jedzenia mokrej karmy z saszetek, pomimo, że dostaje różne smaki. Natomiast cały czas chętnie je suchą. Pije wodę, lubi też trawkę. Najchętniej przestałabym jej dawać saszetki, ale boję się, że tylko sucha źle wpłynie zdrowotnie.
Będę wdzięczna za porady i sugestie.
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

24 stycznia 2023, 20:30

Dzień dobry!
W kwestii doboru karmy dla kota każda z tych opcji ma swoje wady jak i zalety. Aby się z nimi zapoznać zachęcamy serdecznie to przeczytania wpisu na naszym blogu. Wstawiam link poniżej:
https://www.krakvet.pl/artykuly/karmien ... YwQAvD_BwE
Najważniejszym aspektem, który powinna Pani wziąć pod uwagę przy przejściu na suchą karmę jest kwestia pobierania płynów. Kot powinien mieć stały dostęp do czystej wody. Dodatkowo należy uważnie obserwować, czy pupil pobiera jej odpowiednią ilość. Pozwoli to zapobiec ewentualnemu odwodnieniu.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
cdahdeu
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwietnia 2023, 19:38

17 kwietnia 2023, 19:41

Moja kotka natomiast wcina tylko i wyłącznie mokrą karmę. Suchą je tylko wtedy, gdy nie nałożę jej mokrej (a je porcje za 4 koty!). :)


_________________________________________
Nie cudzołóż i nie kradnij cda
budynka
Posty: 28
Rejestracja: 24 czerwca 2019, 18:22

28 kwietnia 2023, 14:19

koty to mięsożercy, sucha karma moze byc stosowana jako dodatkowa a nie jako jedyna. patrz na sklady karm, josera jest bardzo dobra
Awatar użytkownika
Viver
Posty: 1
Rejestracja: 24 lipca 2023, 12:06

24 lipca 2023, 12:10

To chyba jest zależne od kota, przynajmniej mi się tak wydaje. Mój kot zjada suchą, jak i mokrą karmę z saszetek. Odpowiedzi Ci nie podam, bo sam zbytnio nie wiem dlaczego tak jest..



_________________________________________
vodsfera
Pawel50
Posty: 3
Rejestracja: 30 sierpnia 2023, 13:49

30 sierpnia 2023, 14:08

Posiadam 3 koty i kotkę. Wszystkie bardzo chętnie jedzą suchą karmę ale też nie odmówią częściami kurczaka. :D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość