Załatwianie się w domu

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Arien
Posty: 1
Rejestracja: 02 sierpnia 2021, 05:13

02 sierpnia 2021, 05:33

Witam,
Mam 6 miesięcznego szczeniaka, od samego początku uczymy się uczyć go załatwiania na zewnątrz. Jest to piesek mieszany shitzu z yorkiem.
Niestety piesek pomimo prób, nauki non stop załatwia się w domu.
Najgorzej jest w nocy. Zawsze ostatni razem wypuszczam go lub wychodzę z nim między 22 a 23. Potem wychodzę z nim około 5 rano. Psiak w ciągu tych kilku godzin robi kupę i sika na potęgę (mam popuchnięte panele w 2 pomieszczeniach) .
Wciągu dnia pies ma wolna rękę bo biega po ogrodzie(już nie pisze ze demoluje ogród kapiąc wszędzie dziury i niszcząc roślinność), ale i tak potrafi przyjść do domu i narobić gdzieś na podłodze.
W ciągu nocy miał dostęp to wody, ale zabranie mu wody niczym nie pomaga. Dodam że na noc psiak ma dostęp do 3 pomieszczeń, bo do pokoi go nie wpuszczamy.
Pomóżcie co mam robić? :(
maczek1
Posty: 72
Rejestracja: 02 czerwca 2021, 07:47

04 sierpnia 2021, 09:32

A próbowaliście wizyty u behawiorysty lub trenera? może po dodatkowych lekcjach coś się poprawi?
niaiu
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2021, 09:51

04 sierpnia 2021, 09:40

musicie mu pokazać, że nie może tak robić. Musi się nauczyć, że załatwianie się w domu, nie jest dobrym zachowaniem. Jeżeli nie możecie sobie poradzić z tym problemem, to warto sięgnąć właśnie do usług behawiorysty, który pomoże i pokaże przydatne rozwiązania
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

05 sierpnia 2021, 11:16

Witaj!
Odpowiednia tresura i wychowanie psa jest bardzo ważne. W związku z tym należy podjąć odpowiednie czynności, które mają za zadanie nauczenie prawidłowych reakcji. Na naszym blogu znajdziesz poradnik Jak oduczyć psa sikania w domu?. Z niego dowiesz się, jakie kroki podjąć, żeby nauczyć psa rekomendowanego i pożądanego zachowania.
Zapraszamy na naszego bloga!

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/artykuly/jak-oduczyc-psa-sikania-w-domu/
KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość