Załatwianie potrzeb

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

MoniaZ
Posty: 3
Rejestracja: 12 stycznia 2022, 13:38

12 stycznia 2022, 13:42

Witam

czy mogłabym prosić o poradę dotyczącą psa.
Mam sunie 4,5 mies jamnik mini. Mieszka z nami od 29 listopada

Szybko nauczyła sie sikać na tarasie, jednak nie chce na dworze.:(
Wszystko jest dla niej nowe , od miesiąca wychodzimy. Spacery sa ok, ale widać stres , z psami innymi czasem pobiega i się bawi, słucha, sie, przychodzi na wołanie,wącha. Ze 2-3 razy udało jej sie kiedyś załatwić swoje potrzeby na dworze, ale potem jakby zapomniała, tzn zestresowała sie w czasie załatwiania i od tamtego czasu, po każdym spacerze przynosi potrzeby do domu.
Wzięłam ja na tzw przetrzymanie,:( potrafię z nia wyjść z 10 razy jak sygnalizuje potrzbę pod tarasem a ona nic. :( Trzyma siku np 10-11 godz. Nie wiem czy to zdrowe dla takiego malucha. :(

Nie bardzo mam pomysł co robić. Czy zmienić otoczenie, wyjechać gdzies w inne miejsce na2-3 dni i próbować ja tam uczyć? Czy jest jakaś inna metoda, tak by nie trzymała potrzeb az tyle czasu?
W innym otoczeniu np w innym mieszkaniu załatwia potrzebę w dowolnym miejscu, nie zawsze sygnalizuje :(

Bede wdzięczna za każdą poradę.
Pozdrawiam
ka_mila1
Posty: 65
Rejestracja: 07 lipca 2021, 08:19

13 stycznia 2022, 17:47

A myślałaś o wizycie u behawiorysty? Może to by coś pomogło... Myślę że trening może pomóc, żeby nauczyć ją określonych zachowań
orwell1
Posty: 96
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:21

18 stycznia 2022, 14:46

Zdecydowanie wizyta u behawiorysty pomoże. U mojego pieska też był podobny problem, też na zewnątrz podczas spaceru nic i jedynie na specjalną matę w domu... Po wizycie u behawiorysty i po intensywnym treningu problem szybko zniknął. Więc może warto poświecic troche gotówki i mieć spokój i czystość w domu ;)
MoniaZ
Posty: 3
Rejestracja: 12 stycznia 2022, 13:38

18 stycznia 2022, 15:57

Myślałam o behawiryście, na razie wet doradzil zmianę otoczenia i intensywny trening..
w domu trening nic nie daje 12 godz potrafi nie sikać ...:(
MoniaZ
Posty: 3
Rejestracja: 12 stycznia 2022, 13:38

18 stycznia 2022, 16:01

A możesz podpowiedzieć na czym polegał ten intensywny trening?
My wychodzimy z naszą sunią po 15 razy dziennie , jak tylko sygnalizuje potrzebe pod tarasem..
na szczescie potrzeby zalatwia na tarasie wiec w domu czysto, przetrzymywanie jej poskutkowało tym ze załatwia sie juz tylko 3 razy dizennie a jest młodziutka, bo ma dopiero 4 mies.
Bede wdzieczna za podpowiedzi :)

orwell1 pisze:
> Zdecydowanie wizyta u behawiorysty pomoże. U mojego pieska też był podobny
> problem, też na zewnątrz podczas spaceru nic i jedynie na specjalną matę w
> domu... Po wizycie u behawiorysty i po intensywnym treningu problem szybko
> zniknął. Więc może warto poświecic troche gotówki i mieć spokój i czystość
> w domu ;)
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

25 stycznia 2022, 16:05

Dzień dobry ,
proszę zasięgnąć porady behawiorysty

lek. wet. Karolina Miechowska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość