Zachowanie psa

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ODPOWIEDZ
Draguz
Posty: 1
Rejestracja: 02 maja 2014, 17:39

02 maja 2014, 17:58

Witam!
Mam parę spraw. Mianowicie:
1. Mój pies boi się zostawać sam w domu ("płacze", podkopuje łapami pod drzwi, zaczyna gryźć np. buty).
2. Od pewnego czasu jest strasznie agresywny, reaguje głównie na psy większe od niego. Rzuca się i gryzie, dzieje się tak od ok 3-4 tygodni (nie rzuca się na ludzi)
3. Na spacerach kiedy jest spuszczony, czasem nie chce wracać. Parę razy zdarzyło się, że odprowadził innego psa pod blok a potem dopiero wrócił.
4. Poluje na zwierzynę.
5. Nie chce wychodzić na spacery gdy idzie się samemu (kiedy idzie się w parze to wychodzi normalnie).

Jego rasa to krzyżówka wyżła i labradora, ma ok 13-14 miesięcy. Został porzucony w wieku ok 8 miesięcy przywiązany do drzewa. Proszę o pomoc, co można z tym zrobić.
Pozdrawiam
kompan111

21 października 2014, 20:17

witaj
po 1: proponuje szkolenie psa , na pewno poprawi to zachowanie psa plus spali go emocjonalnie i umysłowo, co dla psa jest bardzo istotne w rozwoju i prawidłowym funkcjonowaniu
2: w jakim wieku jest pies? od ok 6-7 miesiaca zycia nastepuje okres buntu
3: jak był uczony zostawania sam w domu? czy zostawał kiedys zupełnie spokojnie? wsyztsko trzeba wziąc pod uwagę- pies się stresuje gdy was nie ma , moze mieć lęk seperacyjny czy czuć sie odpowiedzialny za domowników- to bardzo stresujace dla psa- na szkoleniu odpowiednim behawiorysta pomoze w okresleniu przyczyny- to jak z człowiekiem kwestia psychologiczna lub behawioralna.
4: jesli chodzi o psy-- moze czuję ze ma podkopane poczucie wartości pewnośc siebie wiec atakuje, to mogłoby się łaczyć z innymi opisanymi zachowaniami. wtedy warto upewniac psa ze umie, ze jest bezpieczny, ze sam potrafi. w tym tez pomoze szkolenie.
bardzo trudno jest stwierdzic co nalezy robic bez dokałdnego wywiadu i widzenia zwierzaka- tak jak z cżłowiekiem.
szkół szkolenia jest dużo, niestaty nie wszyscy są odpowiednie.
tez kwestia z jakiej miejscowosci jestescie. warto przed zapisaniem sie dowiedziec:)
pozdrawiam serdecznie i powodzenia- psiak to członek rodziny trzeba madrze postepowac jak sie pojawiają problemy- siłą sie nic nie wskura- to tak na wszelki wypadek:) pozdrawiam
ewkasola
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2015, 15:30

11 czerwca 2015, 11:32

Dzięki, właśnie takiej odpowiedzi szukałam:)
ODPOWIEDZ