Uparte szczenię

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

CreepyWitch20
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwietnia 2023, 15:18

15 kwietnia 2023, 15:21

Witam, od około trzech tygodni jesteśmy właścicielami rodowodowego papillona. Suczka ma teraz 12 tygodni. W hodowli bardzo dobrze zasocjalizowana.

Za nic nie idzie nam nauczyć jej wypróżniania się na maty. Czasami sporadycznie na nie zrobi, ale i tak woli podłogę. Co zostało zrobione:

-Specjalna kuweta dla szczeniąt-traktowała ją jak legowisko i miejsce znoszenia swoich zabawek. Zrobiła siusiu tylko kilka razy, kupę raz. Uznaliśmy że jest widocznie za mała na to jeszcze i cofnęliśmy się do samych mat dla szczeniąt.

-Obserwowanie i przenoszenie jej na matę gdy zacznie szukać miejsca- efekt taki że mała będzie tak długo wstrzymywać aż wykorzysta okazję gdy odwrócimy wzrok żeby zrobić to w najmniej odpowiednim miejscu.

-Narzeczony brał ją na ręce po zrobieniu nie tam gdzie trzeba i surowym głosem, tłumaczył jej gdzie powinna robić pokazując na siki i matę- efekt taki że popiskiwała i uciekała do mnie.

-Zachęcacz z zoologicznego, taki w sprayu-żadnego efektu

-Noszenie mat w miejsca gdzie lubi się wypróżniać-efekt taki że wybiera sobie inne miejsca 

-Rozłożyliśmy dużo mat po całym mieszkaniu- chodziła zdezorientowana i ostatecznie wypróżniła się na naszym łóżku.

-Neutralizator zapachów-zastanawiamy się czy w ogóle działa bo i tak robi w wybrane miejsca 

Nie mamy już pomysłu. Uczy sie szybko sztuczek ale z czystością nie robi postępów, żadnych. Czy jest po prostu jeszcze za mała czy jest ku temu jakaś przyczyna? :roll:
Vet4u
Posty: 542
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

16 kwietnia 2023, 11:59

Dzień dobry!
Warto w tej sytuacji skonsultować się z lekarzem weterynarii celem wykluczenia ewentualnej przyczyny chorobowej takiego zachowania. Jednak tak jak Państwo wspomnieli jest to też młody psiak i trzeba niestety uzbroić się w cierpliwość. Jeśli problem po wizycie u lekarza się utrzyma, proponujemy rozważyć też konsultacje z behawiorystą.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość