Trudne zachowanie

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ODPOWIEDZ
Layla34
Posty: 1
Rejestracja: 30 grudnia 2020, 22:51

30 grudnia 2020, 22:59

Witam. Adoptowalismy z mężem suczkę jak miała 6tygodni. Od samego początku jest traktowana na członek rodziny. Za 2 miesiące kończy rok. Problem polega na tym ze od jakiegoś czasu jej zachowanie troszku się zmieniło... moja Mama ani nikt inny nie może nawet zrobić kroku w moim kierunku ponieważ Lili ( bo tak ma na imię) próbuje ta osobę ugryźć i jest bardzo ale to bardzo agresywna. Nikt nie może wejść do naszej sypialni ponieważ rowniez zachowuje się bardzo agresywnie, fakt w sypialni ma zabawki, miski i wszystkie jej rzeczy i śpi z nami w łóżku. Nie wiem dlaczego jej agresja jest tak ogromna. Czy ktoś z Państwa miał podobny problem?
sidek4a
Posty: 75
Rejestracja: 20 kwietnia 2020, 14:25

31 grudnia 2020, 08:16

Cześć!
Może zwierzak w przeszłości miał nieprzyjemne doświadczenia i stąd takie zachowanie. Musicie pokazać jej, że te osoby są nieszkodliwe. Na początek można spróbować powoli się zbliżać, ze spokojem. Pokazać jej w każdy możliwy sposób, że nie stanowi ta osoba zagrożenia.
Jeżeli problem nie minie, najlepiej byłoby odwiedzić behawiorystę lub tresera, którzy w profesjonalny sposób pomogą rozwiązać Wasz problem. Na pewno uda Ci się w Twoim mieście kogoś takiego znaleźć :).
ODPOWIEDZ