teroria dominacji?

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

18 września 2012, 18:11

W tym artykule jest zdanie które mówi (mniej więcej), że jak człowiek chce wierzyć w TD to wszystko podciągnie pod TD. ja wszystko podciągam pod dobre wychowanie i konsekwencję, więc stwierdzam że Twojemu psu wystarczyły pewne sztywne zasady i ich ścisłe przestrzeganie :) Pies będzie żebrał dopóki takie zachowanie będzie przynosić oczekiwane rezultaty - proste - nasze cudowne psy stosują to co na nas działa: dawane łapki, kładzenie pyszczka na kolanach, skakanie, szczekanie itd, ale robią to tylko dlatego że przynosi to nagrodę w postaci jedzenia (czy choćby naszej uwagi). Zachowanie niewzmacniane wygasa. Jeżeli pies nie dostaje jeść przy stole i jest całkowicie ignorowany to zaprzestanie takiego zachowania. Raz na zawsze. Często będąc u rodziny słyszę: co za przeklęty kundel, cały czas żebra i żebra. I oczywiście nikt nigdy go nie karmi ;)
szames
Posty: 238
Rejestracja: 10 września 2008, 13:15
Kontakt:

18 września 2012, 18:23

SleepingSun pisze: Często będąc u rodziny słyszę: co za przeklęty kundel, cały czas żebra i żebra. I oczywiście nikt nigdy go nie karmi ;)
Mój pies jest mądry, bo żebrze tylko wtedy, kiedy jestem u rodziców, ale nie mówię wówczas nic, bo starszy już ojciec ma ogromną frajdę, kiedy mu podrzuci małe co nieco. Natomiast w domu pies specjalnie sie nie narzuca, noooo....chyba, że intuicyjnie wyczuje, że panisko dzis łaskawe i ulegnie jego pięknym oczom :mrgreen: .
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

18 września 2012, 20:08

Mój ma to samo. W domu nie ma zebractwa bo nikt nie ulega jego pięknym oczom. Za to u dziadków...nie potrafię oduczyć babci dokarmiania pieseczka....szczególnie boczkiem
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

18 września 2012, 21:06

U mnie Marcin nauczył suki stania przy stole. Wystarczy "wyjdź" i psy nie wejdą aż skończymy jeść
szames
Posty: 238
Rejestracja: 10 września 2008, 13:15
Kontakt:

18 września 2012, 22:01

Seiti pisze:U mnie Marcin nauczył suki stania przy stole. Wystarczy "wyjdź" i psy nie wejdą aż skończymy jeść
Mojemu wystarczy, że spojrzę na niego :D , a on odchodzi z takim wzrokiem, jakby mówił - no doooobra, już ideeee :lol: .
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość