szczeniak nie chce sikać na dworze

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

majkajestem
Posty: 1
Rejestracja: 21 września 2016, 18:20

21 września 2016, 18:34

Witam.
Mam pewien problem otóż mam 3 miesięcznego szczeniaka - suczkę, która jako iż przechodziła kwarantannę w związku z pierwszymi szczepieniami załatwiała się w domu na podkłady. Teraz, gdy może wychodzić na dwór chce ją nauczyć załatwiania się na dworze i tu również zaczyna się problem, bo czytałam, że szczeniaka trzeba wyprowadzać jak najczęściej to możliwe - a w moim przypadku jest to niemożliwe gdyż pracuje 8h dziennie a nie mam nikogo kto poza mną mógłby z nią wychodzić... przed pracą i po pracy oczywiście z nią wychodzę ale za chiny ludowe nie chce się tam załatwiać - mogę z nią łazić nawet 1.5h i nic... wróci do domu i od razu leci na matę sikać... ktoś pocieszy/ doradzi co w takim przypadku zrobić?
Z góry dziękuje za wszelakie pomocne odpowiedzi.
ukajali
Posty: 46
Rejestracja: 21 grudnia 2015, 11:42

22 września 2016, 12:55

Ciężka sytuacja. Nie wiem co doradzić.
Szczeniaka najlepiej jest wynosić na dwór jak najczęściej. Mojego psa w ten sposób szybko nauczyliśmy jak był mały, ale wychodziło się średnio 10x dziennie albo i więcej. Psa dobrze jest brać wtedy gdy zaczyna się urlop np, odchować go i potem iśc do pracy. Tak to będzie ciężko bo pies jest zostawiony sam sobie przez 8h jako szczeniak. Nie ma go kto nauczyć...
alavian
Posty: 1
Rejestracja: 29 września 2016, 13:18

29 września 2016, 13:25

Stara się być grzeczna i sikać tam gdzie wcześniej. Nie rozumie. Spróbuj w weekend. I jak się zesika na zewnątrz bardzo ją chwal. Ja tak mojego owczarka nauczyłam, pozytywnymi bodźcami :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość