Strach przed psami bez smyczy

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

LittleGoat
Posty: 1
Rejestracja: 01 marca 2021, 17:51

01 marca 2021, 18:01

Cześć wszystkim.

Mam problem z moja 6 miesieczna suczka. Jakis tydzien temu normalnie bawila sie z pieskiem bez smyczy, biegala, gonila i byla goniona. Teraz gdy wychodze z nia i podbiegaja psy bez smyczy bardzo sie boi, wyrywa sie i próbuje uciec. Nie wiem co moge zrobic, ci ogarnieci wlasciciele przywoluja swoje psy ale niestety duzo jest osob ktore mowia "ojej boi sie" i tyle.

Co moge zrobic aby poczula się bardziej swobodnie w takich sytuacjach aby przelamala sie i nie bala sie tych psow.

Z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi.
sidek4a
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwietnia 2020, 14:25

02 marca 2021, 08:52

Cześć. Może warto zmienić trasę spaceru? żeby nie denerwować jej niepotrzebnie. Ewentualnie jeśli macie zaprzyjaźnionego psa, warto na początek z nim się pobawić, wspólnie spędzać czas, żeby sunia nabrała na nowo pewności i swobody w kontaktach z innymi psami.
stokrotka
Posty: 107
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:22

02 marca 2021, 09:31

LittleGoat pisze:
01 marca 2021, 18:01
Cześć wszystkim.

Mam problem z moja 6 miesieczna suczka. Jakis tydzien temu normalnie bawila sie z pieskiem bez smyczy, biegala, gonila i byla goniona. Teraz gdy wychodze z nia i podbiegaja psy bez smyczy bardzo sie boi, wyrywa sie i próbuje uciec. Nie wiem co moge zrobic, ci ogarnieci wlasciciele przywoluja swoje psy ale niestety duzo jest osob ktore mowia "ojej boi sie" i tyle.

Co moge zrobic aby poczula się bardziej swobodnie w takich sytuacjach aby przelamala sie i nie bala sie tych psow.

Z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi.
Hej, wygląda na to, że ktoś jej mógł coś zrobić (gdzieś podgryźć, podrapać) i teraz się boi... z moim owczarkiem było to samo, jak był mały, zaatakowała go suka cane corso... Strasznie się wystraszył i nie mogliśmy go uspokoić. Spróbuj zmienić trasę spaceru na jakiś czas, żeby niepotrzebnie jej nie denerwować. A po jakimś czasie STOPNIOWO pozwalaj na zabawy z innymi psami :)
orwell1
Posty: 96
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:21

10 marca 2021, 07:53

LittleGoat pisze:
01 marca 2021, 18:01
Cześć wszystkim.

Mam problem z moja 6 miesieczna suczka. Jakis tydzien temu normalnie bawila sie z pieskiem bez smyczy, biegala, gonila i byla goniona. Teraz gdy wychodze z nia i podbiegaja psy bez smyczy bardzo sie boi, wyrywa sie i próbuje uciec. Nie wiem co moge zrobic, ci ogarnieci wlasciciele przywoluja swoje psy ale niestety duzo jest osob ktore mowia "ojej boi sie" i tyle.

Co moge zrobic aby poczula się bardziej swobodnie w takich sytuacjach aby przelamala sie i nie bala sie tych psow.

Z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi.
Cześć, z tego co piszesz po prostu coś musiało ją wystraszyć (lub ktoś). Najlepiej byłoby wdrożyć ją do zabaw na nowo przy wykorzystaniu jakiegoś zaprzyjaźnionego psa. Wtedy ograniczysz zbedny stres
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość