Skacze po meblach

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Creeed
Posty: 1
Rejestracja: 22 stycznia 2016, 21:42

22 stycznia 2016, 21:50

Cześć!

mam taki przypadek, że moja suczka, gdy jest w domu, ogólnie dobrze zachowuje się, szybko uczy się słuchać, natomiast gdy się rozbryka, to automatycznie podnosi się i próbuje wchodzić lub wchodzi na niektóre meble, typu stolik, szafka, czy sięga łapami do wanny. Jest dosyć żywym psem i nawet po 1h wybieganiu się, kwadrans wystarcza, aby znów się rozbrykała.

W jaki sposób można ją tego oduczyć? Zwykłe reprymendy czy brak reakcji nie działają tak jak powinny.

Pls help ;) :)
ukajali
Posty: 46
Rejestracja: 21 grudnia 2015, 11:42

22 lipca 2016, 12:12

Moim zdaniem więcej ruchu. Co to jest godzina wybiegania dla młodego psa? Niestety psy potrzebują dużo uwagi i wspólnych zajęć, bo inaczej zaczynają się zajmować same i efekty tego są różne. Pies to nie maskotka. Jak pies zaczyna brykać sam tzn że potrzebuje uwagi i ruchu. Niekoniecznie eksploatowania na maksa, a np. spacerów, zabaw z innymi psami itp.

Więcej ruchu (tzn częściej jak raz dziennie przez godzinę) i więcej stanowczości. No i jak zwykle polecam program tv 'zaklinacz psów'. W internecie są filmiki.
Barb76
Posty: 3
Rejestracja: 22 sierpnia 2016, 09:42

22 sierpnia 2016, 10:14

Ja oduczyłam moje psa, wyprowadzałam go kilka razy dziennie i przekonałam smakołykami, że legowisko jest jednak przyjemnym miejscem:P
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość