Sika kiedy nie ma nas w domu

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

dorisek

30 września 2014, 13:33

Witam,
Mam problem. Mam 8 miesięcznego psiaka, który kiedy jesteśmy w domu wytrzymuje spokojnie 8 godzin bez spacerku, (nawet gdy wyjdziemy wcześniej) to nie załatwia potrzeb. Jednak zawsze kiedy wychodzimy z domu i wracamy czy to po 4 czy po 6 godzinach (oczywiście wcześniej zostaje wyprowadzony) w domu zawsze jest jakaś niespodzianka.
Co robić, jak zaradzić?
Kiedy jesteśmy w domu wytrzymuje wiele godzin, kiedy wyjdziemy zaraz coś nam sprezentuje :(
pozdrawiam i dziękuję za porady
daga32

30 września 2014, 13:51

Od zawsze tak robi tzn. sika kiedy wychodzicie?
Może to tęsknota??? Pies kiedy jest niespokojny to nie potrafi zapanpowac nad emocjami i wtedy może sikać...
Nagradzajcie za sikanie na podwórku, bagatelizujcie sikanie w domu
dorisek

30 września 2014, 13:54

właśnie zachowuje się tak odkąd wróciłam po długim l-4 do pracy :(
daga32

30 września 2014, 13:56

skoro gdy jesteście w poblizu pies wytrzymuje 8 godzin a po waszym wyjściu nawet nie da rady kilku, to zrzucam to na stres jaki przeżywa.
To jeszcze młody psiak, musi sie zów przyzwyczaić że Cie nie ma w domu i wszystko wróci do normy :)
wojtek141283

30 września 2014, 14:11

popieram poprzedniczkę, mysle ze to przez stres separacyjny :(
zapewne minie
dorisek

30 września 2014, 14:48

A ktoś coś poradzi jak postępować?
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

01 października 2014, 10:20

dorisek, masz może możliwość poproszenia sąsiada, zaprzyjaźnionej osoby aby wyszła z jeden raz z psem na siku podczas Twojej nieobecności tak przez kilka dni, wtedy przekonasz się czy problemem jest 8 godzin jako czas, czy pozostawienie psa samego. Może on zwyczajnie nie wytrzymuje.
dorisek

01 października 2014, 11:31

Niestety nie mam kogo poprosić o wyjście z psiakiem kiedy nas nie ma :(.
A myślisz że 8 miesieczny psiak może jeszcze nie wytrzymywać 8 godzin? Kilka osób nastraszyło nas ,że może mały ma jakieś problemy zdrowotne, ale on nie siusia co godzine, wytrzymuje calutką noc, kiedy jesteśmy w domu np. w weekend, to wychodzimy z nim 3 lub 4 razy na dobę.
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

01 października 2014, 11:48

Nie wiem czy 8 miesięczne szczenie potrafi wytrzymać bez sikania, jak mój był w tym wielu przebywałam na długim zwolnieniu lekarskim i wychodził kiedy chciał na ogród. Skoro pies wytrzymuje całą noc to raczej nie powinno być dolegliwości ze strony układu moczowego, raczej skłaniałabym się ku emocjom, niektóre szczeniaki przy nadmiernym podnieceniu np. na widok ulubionej osoby przy powitaniu posikują się może Twój pies pozostawiony bez opieki manifestuje to w ten właśnie sposób. Zawsze możesz zapytać o to veta prowadzącego pieska.
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

01 października 2014, 11:53

Usuwam wpis merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2014, 18:04 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość!

01 października 2014, 12:00

Dopóki pies nie skończy 12 miesięcy jest szczeniakiem.
Niektóre rasy dojrzewają później, nawet do 20 miesięcy.
Lecz większość psów jest dojrzała fizycznie i płciowo po skończeniu roku.
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

01 października 2014, 12:04

Usuwam wpis merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2014, 18:04 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

01 października 2014, 12:17

Bo ludzie czytają... wybrane pozycje, starannie wyselekcjonowane... omijajac szerokim łukiem te na wyższym poziomie bo za mądre to są teksty na ich małe mózgi.
Pies w wieku 5-6 mcy czesto jest w stanie już kryć... suka zaleznie od rasy, wielkości, ma już w tym wieku często pierwszą cieczkę. Tak samo jak dziewczynka w wieku 12-13 lat (a czesto i wczesniej) jest w stanie zajść w ciążę...
Czym innym jest dojrzałość płciowa (ta przychodzi wcześniej) a czym innym psychiczna (ta przychodzi później).
8 mczny puies nie jest jeszcze ani dorosły ani nie jest szczenieciem... to junior, podrostek, odnosnik nastolatka.
Ponadto to że pies wytrzymuje całą noc bez sikania jest zupełnie czym innym niż wytrzymywanie 8 godzi w ciągu dnia.
W nocy nerki pracują inaczej... mocz jest zagęszczany. W ciagu dnia wygląda to zupełnie inaczej. Dodatkowo w ciągu dnia sa emocje, jest ruch itd... woda znika z miski i jakoś ją trzeba przepuścić i spuścić z organizmu.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

01 października 2014, 12:19

Dorzucę swoje 3 gr.
Wystarczy poobserwować zachowanie dorosłych psów względem szczylka 2-3 mies. a psem 7-8 mies.
U moich suk taryfa ulgowa skończyła właśnie koło 4 mies. życia młodej. Matka zaczęła na nią warczeć przy posiłkach, a w wieku 6 mies doszło do starcia między nimi o zasoby.
Ktoś tu pisał, że lęk separacyjny minie... o taaa, to by było zbyt piękne.
Na forum był poruszany już ten temat, Dorisek poszukaj w wyszukiwarce albo dokładnie przejrzyj forum. Jeśli nic Ci się nie rozjaśni zwróć się o pomoc do dobrego speca.
dorisek

01 października 2014, 12:41

dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi.
Jeszcze raz podkreśle, ze nasz psiak - cocker spaniel ang. , kiedy ujesteśmy w domu, załatwia się 3-4 x na dobe, tylko i wyłącznie na podwórku. Kiedy chce wyjść (zazwyczaj o stałych porach) siada przy drzwiach i czeka :)
Na podwórku załatwia się przy nas bez najmniejszego problemu.
Kłopot kiedy wychodzimy z domu, po 6 godzinach jest zrobione siku :( , )jedna kałuża, nie kilka). Nic w domu nie niszczy, nie demoluje, nie gryzie, nie piszczy kiedy zostaje sam.
Dlatego zastanawiamy sie czy to sikanie to dlatego , ze po długim L-4 wróciłam do pracy i psiak ze stresu, z samotności nie trzyma sikania? Jak temu zaradzić?
Czy po prostu jest młody i jeszcze zdarza mu się zwykła wpadka ?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość