Pytania dotyczące szkolenia psów

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

sekinpetr
Posty:1
Rejestracja:30 stycznia 2024, 20:22

30 stycznia 2024, 21:09

Mamy prawie 2-letniego buldoga angielskiego, jest niezwykle nadpobudliwa i była ratunkiem, którego ktoś trzymał tylko na podwórku. Jest bardzo mądra, ale uparta. Jest bardzo przywiązana do mnie, a nie do mojej żony, więc przy mnie zawsze chce się wspiąć i pobawić. Kiedy ją głaszczemy, jeśli siedzi z nami, gdy tylko przestaniemy, natychmiast zaczyna wbijać w nas łapy i wspinać się na nas, aż znowu zaczniemy ją głaskać lub „zranimy jej uczucia”, jak to nazywamy, i po prostu tam posiedzi i jęczeć i jęczeć, dopóki jej nie pogłaskamy. Jedyne, czego pragnie, to bawić się, a nie być zwierzątkiem. Jakieś rady, jak to poprawić? Ma mnóstwo zabawek i rzeczywiście się z nią bawimy, próbując ją po prostu nauczyć, kiedy jest czas na zabawę, a kiedy nie, i żeby nie była „agresywna” w związku z byciem zwierzakiem, a nie zwierzęciem https://tutuapp.uno/ .
Vet4u
Posty:737
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

17 lutego 2024, 08:33

Dzień dobry!

Niestety nie ma uniwersalnych zaleceń dla każdego zwierzaka. W takiej sytuacji gorąco polecamy zgłosić się na konsultacje do behawiorysty. Praca z psem bywa czasochłonna i wymaga dużego samozaparcia ze strony właścicieli, aby trzymać się zasad i wykonywać ćwiczenia zaleconych przez behawiorystę. Tylko w taki sposób możemy coś trwale zmienić w zachowaniu naszego pupila. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości