Problem z nauką dorosłego psa chodzenia na smyczy

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

OwczarekNiemiecki
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, 16:38

29 kwietnia 2021, 16:48

Mam ok. 5 letniego psa który nigdy nie chodził na smyczy. Niedawno kupiłem mu smycz i próbuję go nauczyć na niej chodzić. Pies normalnie daje sobie zapiąć smycz lecz gdy ja złapię za nią on kładzie się i nie chce się ruszyć. Jak puszczę smycz i odejdę kilkanaście metrów dalej biegnie za mną i gdy znów złapię za smycz siada i nie da się go w żaden sposób ruszyć. Jak już uda się żeby wstał to nie idzie lecz zaczyna z pełną prędkością biec w którymś kierunku i nie da się go utrzymać.
niaiu
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2021, 09:51

05 maja 2021, 07:49

Wytresowanie dorosłego psa jest trudniejsze zdecydowanie od szczeniaka. Może spróbuj go przekonać jakimiś przysmakami? Może wtedy będzie chciał wstać i pójść na smyczy. A co do tego ciągnięcia, może warto założyć kolczatkę?
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

05 maja 2021, 08:01

Witaj!
Doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważna jest prawidłowa tresura psów. Dlatego na naszym blogu znajdziesz wszystkie potrzebne informacje na temat psiego treningu.
Zapraszamy do lektury tekstu:

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/artykuly/co-warto-wiedziec-o-psim-treningu/
z którego dowiesz się jak samodzielnie i skutecznie przeprowadzić trening psa.

KrakVet.pl
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

05 maja 2021, 08:01

Witaj!
Doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważna jest prawidłowa tresura psów. Dlatego na naszym blogu znajdziesz wszystkie potrzebne informacje na temat psiego treningu.
Zapraszamy do lektury tekstu:

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/artykuly/co-warto-wiedziec-o-psim-treningu/
z którego dowiesz się jak samodzielnie i skutecznie przeprowadzić trening psa.

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość