Problem szczeniaka z kurami

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Cototo

22 października 2018, 18:11

Witam. Mój 9 miesięczny szczeniak ma jeden, wielki problem- bawi się kurami. Jeśli ktoś jest obok niego jakoś chodzi obojętne obok kur. Gorzej gdy zostaje sam na podwórku, a któraś przeskoczy przez ogrodzenie, w którym są oddzielone. Szczeniak jest mieszanką labradora, ojciec jednak jest nieznany. Z wyglądu jednak jest nieco podobny do sznaucera. I tak, wiem, że labradory to psy myśliwskie, jednak mam małą nadzieję, że da się go tego oduczyć. Gdy dopada te pierzaste ofiary długo się nimi bawi, biega wokół nich i obskubuje pióra. Praktycznie codziennie wyprowadzam go na spacer, gdzie może poganiać bez smyczy. Staramy się poświęcać mu dużo czasu, dostaje kości do zabawy, gryzaki i inne zabawki, by zająć mu czas. W jaki sposób mogę z nim ćwiczyć, by przestał reagować na kury, gdy zostaje sam? Jest to w ogóle możliwe? Jestem przeciwniczką wszelakich łańcuchów jak i trzymania psów w małych kojcach. Bicia psa też nie toleruje.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość