Problem na spacerach

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Anita&Sophie
Posty: 1
Rejestracja: 06 września 2011, 18:34

06 września 2011, 18:46

Witajcie, od niedawna spacery z moim psem stały się dla mnie dość nerwowe. Jakiś czas temu Sophie przeszła zapalenie jelit (już wszystko ok), na czas choroby psina była oszczędzana na spacerach (wychodziła 4 razy po 15-20 min, normalnie chodzimy 4 razy w tym 1 spacer ok 1,5 godz z bieganiem, ćwiczeniem itp). Przed chorobą bardzo ładnie chodziła przy nodze, wiadomo, załatwiła potrzeby, a potem wracała. Teraz spacery z nią są dla mnie koszmarem (pewnie dlatego, że przyzwyczaiłam się, że to ja nadaję tempo i kierunek), bo ja idę w jedną stronę, a mała w drugą; gdy po jakimś czsie przyjdzie do nogi, to przejdzie 2 metry i dosłownie zastyga. Potrafi tak stać kilka minut, przejść znowu 2 metry i znowu. Czym to może być spowodowane? Ja pewnie też mam w tym trochę winy, ponieważ na początku po prostu stałam i czekałam aż ruszy dalej, niestety teraz albo ją ciągnę albo krzyczę i wracamy do domu.

Ehhh pomóżcie, bo nie chcę krzywdzić swojego psa ;/
mg
Posty: 519
Rejestracja: 20 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Katowice

06 września 2011, 21:25

Nagraj to, chociażby telefonem komórkowym ( a jeszcze lepiej poproś kogoś o nagranie) i pokaż filmik.
Trzeba zobaczyć co tak naprawdę suczka robi, żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie.
gan90

17 października 2011, 21:35

witam no ogólnie tragedia takiego zawiasa dostać nigdy takiego psa nie widziałem jedynie co to albo widziałem takiego co wskakiwał na wszystko albo jak latał jak formuła 1 ale jak jesteście ciekawi czegoś jeszcze zapraszam na xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx i wejdzie w reklamy to może znajdziecie jakieś coś dla swojego psa pozdr
Ankkkka

18 października 2011, 10:28

Może zabieraj zabawki, przysmaki na spacer, albo po prostu inne psie towarzystwo?
Będzie chętniej chodzić.
Jeżeli nic nie pomoże idź do behawiorysty.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość